Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

 1. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.755
  Допаѓања:
  2.069
  Na rati mislam davaat sea nezna m pomala vrednost ama e 100 den mesecno
   
 2. DRACARYS

  DRACARYS

  Член од:
  20 ноември 2008
  Мислења:
  5.974
  Допаѓања:
  2.410
  Некој саглам инсталација за 10ка?
   
 3. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.528
  Допаѓања:
  1.159
  Ќе ти пишам во порака.
   
  На DRACARYS му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  829
  Допаѓања:
  298
  Епа ајде нека ми е со среќа!
  http://prntscr.com/nn94v8
  Блазеси му на дечкото што пиша дека ги исклучил апдејтите уште од 2016 - та.
  Кога ќе ги уклучи,има да падне у несвест.
   
 5. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  829
  Допаѓања:
  298
  Океј е,се реши проблемот.
  Дефинитивно до Windows било,па со новиот апдејт отвара побрзо. Сега повеќе се чуствува како компјутер од 50 бона,а не како некој крш.
  Иначе тоа за HDD тестирав и се си е океј. Кога ќе бидам во можност ќе надоградам со SSD.
   
 6. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.170
  Допаѓања:
  15.126
  Да де, здравје 2020.
   
 7. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  829
  Допаѓања:
  298
  Па со ваков живот малце слабо

  Стан е у прашање,мал стан не се издржава веќе,за тоа се собира пари,иначе ја до сега доста многу ствари ќе земев,еее листата е предолга.
  сите нешто сакаме али тешко.
  Али ајде, ни за ова не треба да се жалам,(напротив сум многу благодарен)бидејки ја имам таа среќа. Во Африка вода за пиење немаат...
  да не бегам у off дефинитивно им текнало на Мајкрософт,пошто после милион корисници со проблеми нема да сакаат у загуба да идат,па така да може им светнало да се средат (дајбоже да е така,idk...)
   
 8. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  829
  Допаѓања:
  298
 9. Riken

  Riken Stuck in reverse.

  Член од:
  9 декември 2008
  Мислења:
  7.346
  Допаѓања:
  9.130
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.856
  Допаѓања:
  159.983
  Да, океј е.
   
 11. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.452
  Допаѓања:
  4.679
  Го користам веќе 3 месеци (инсајдер) и најдобро од пенџерињата досега.
   
 12. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.504
  Допаѓања:
  1.568
  Супер е 1903 build. полека полека ќе го средат овој 10-ката, одличен ќе биде. И тогаш ќе издадат некоја сосем нова верзија и сите ќе преминеме на таа и повторно еден куп проблеми.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  829
  Допаѓања:
  298
  топ е.
  претходно проблем со микрофон за кортана, никако да се среди, ни со новиот апдејт и онака рандом оп си се среди.
   
 14. Riken

  Riken Stuck in reverse.

  Член од:
  9 декември 2008
  Мислења:
  7.346
  Допаѓања:
  9.130
  Дифендерот ми го брише Пикото иако му направив да го остава на раат :D
   
 15. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.170
  Допаѓања:
  15.126
  Нека се засрами, непослушен.
   
  На JB00F му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: