Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

 1. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  7.728
  Допаѓања:
  8.474
  Иако не сум гејмер (а и кога би бил би преферирал конзола пред pc) SteamOS?
   
 2. Bridger

  Bridger fb.com/fitclaw

  Член од:
  21 март 2014
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  135
  openSUSE KDE + Windows 10 (dual boot)

  1.openSUSE KDE - Inkscape,Krita,Python & Coding(- C#)
  Pros
  -Лесно си правам изглед по моја желба,дизајн каков што сакам.
  -Доста брз ОС
  -Лесно достапни алатки
  -Extra command line
  Cons
  -Треба да се научи да се работи
  -Не е за гејмери и C# програмери
  2.Windows 10 - Premiere & АЕ,Music Production,Gaming
  Pros
  -Паметен ОС
  -Огромна поддршка и лесен за користење
  -Widely-used

  Cons
  -Бавен ако не потрошите време да го средите
  -Вечно се надоградува па може сред работа да ви побара да инсталирате апдејт(Исто мора да го средите)
  -Се плаќа
   
  На zmej gorjanin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.614
  Допаѓања:
  2.392
  Bro и јас сакам кабриолет караван cross-country SUV со големина на смарт и цена на југо од '87 ама или нема или ги чуваат не ги продаваат.
  ПС да биде бензинец а да троши исто колку тесла.
  Трејд офф е нешто добиваш нешто губиш, и не е линукс или виндоус подобар двата се одлични во својата намена но сепак далеку од совршени
   
  На The Wild Boy, Ilumious и Атеист им се допаѓа ова.

Сподели преку: