Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

 1. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  855
  Допаѓања:
  311
  долга приказна е, можев и у опште да не имам SSD, колку толку барем 120GB е доста за Windows и за некои ситни апликации.
  Игрите пак ќе ми останат на HDD, а во иднина ако зимам, ќе гледам да земам нешто над 400GB. Сега за сега вака ќе биде.
   
 2. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.170
  Допаѓања:
  9.185
  Ставај игри и на ссд некои помали, ќе имаш многу пократко loading time и повеќе фпс, ја искрено се изненадив кога видов фпс буст од едно ссд:D и тоа плус 20-30 може ми вади.
   
 3. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.555
  Допаѓања:
  1.608
  тебе рам ти фали, па затоа и си добил фпс во игри. префрлувало од хдд па ти ги забавувало тоа игрите. сега ссд побрзо е, ама стави му уште рам најдобро.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.170
  Допаѓања:
  9.185
  4 гб рам имам, можно е, иначе ја не играм толку и претерано стар ми е лаптопов да се замарам со тоа.:D
   
 5. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.238
  Допаѓања:
  15.203
  Едвај ги закрпи парите, а.
  Лупај одма фискалната у мојддв.
   
  На Кеплер и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
 6. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  225
  Како можам да поврзам лаптоп со 10ка со смарт андроид тв?
   
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.163
  Допаѓања:
  161.200
  HDMI кабел?

  Што сакаш да правиш поточно?
   
 8. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  225
  Мислев безжично дали можи? Хдми кабле имам.
   
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.163
  Допаѓања:
  161.200
  Може, стави ги на иста wifi мрежа и оди cast to device.
   
 10. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.555
  Допаѓања:
  1.608
  не може windows и android. не се мешаат.
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  225
  Не можи. Во право е хоре. Затоа прашувам тука. Неќи ни cast од јутјуб да ми поврзи.
   
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.238
  Допаѓања:
  15.203
  Не кажа што сакаш да направиш.
  Кој е моделот на телевизорот?
  Ако е нешто фуего муего, исчезвај.
   
 13. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  225
  ST. Сеј шит. Океј, невермајнд.
   
 14. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.639
  Допаѓања:
  32.161
  Сега однеси го во Сетек да ти го средат. :icon_mrgr:
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 15. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.555
  Допаѓања:
  1.608
  ја онака на мајтап тоа. инаку ст којзнае што андроид имаат така да не се ни обидувај такви „напредни“ работи да пробуваш.
   

Сподели преку: