Windows 10

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Нејќам да одам надвор од темата, ама тој компјутер ми беше one time only избор, па морав да скратам на некои работи. Намерно не земав SSD, а критикувам дека јас у овој свет не сум едини што збори колку Windows 10 успорува.
1500 денари SSD би било околу 128GB (idk), али сепак мене би ми требало околу 300 - 500GB бидејки имам доста игрици.
Тежок е животот, мали примања, за поважни ствари у живот собирам пари, компјутерот сигурно дом, храна нема да ми даде. Па така да моментално ништо не дирам.

Жити све, луѓе почнаа да се гасат од форумов заради мене :sick:
Немојте бре, не планирав до толку далеку да отиде ова...
Na rati mislam davaat sea nezna m pomala vrednost ama e 100 den mesecno
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Некој саглам инсталација за 10ка?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Епа ајде нека ми е со среќа!
http://prntscr.com/nn94v8
Блазеси му на дечкото што пиша дека ги исклучил апдејтите уште од 2016 - та.
Кога ќе ги уклучи,има да падне у несвест.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Океј е,се реши проблемот.
Дефинитивно до Windows било,па со новиот апдејт отвара побрзо. Сега повеќе се чуствува како компјутер од 50 бона,а не како некој крш.
Иначе тоа за HDD тестирав и се си е океј. Кога ќе бидам во можност ќе надоградам со SSD.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Да де, здравје 2020.
Па со ваков живот малце слабо

Стан е у прашање,мал стан не се издржава веќе,за тоа се собира пари,иначе ја до сега доста многу ствари ќе земев,еее листата е предолга.
сите нешто сакаме али тешко.
Али ајде, ни за ова не треба да се жалам,(напротив сум многу благодарен)бидејки ја имам таа среќа. Во Африка вода за пиење немаат...
да не бегам у off дефинитивно им текнало на Мајкрософт,пошто после милион корисници со проблеми нема да сакаат у загуба да идат,па така да може им светнало да се средат (дајбоже да е така,idk...)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Супер е 1903 build. полека полека ќе го средат овој 10-ката, одличен ќе биде. И тогаш ќе издадат некоја сосем нова верзија и сите ќе преминеме на таа и повторно еден куп проблеми.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Дифендерот ми го брише Пикото иако му направив да го остава на раат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom