Wimbledon 2009

Кој ќе го освои Вимблдон 2009 според вас?


  • Вкупно гласачи
    133
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јануари 2009
Мислења
44
Поени од реакции
4
Прашај го на профил/приватна порака не ја уништувајте темава.
Прееска што го гледав натпреварот Динара Сафина одлично си ја заврши работата против Лино од Шпанија со 7-5 и 6-3 само премногу грешки направи Сафина ако продолжи вака тешко да се надева на нешто повеќе ама играше одлично на сервис, ако не прави грешки сигурно ќе го освои Вимблдон оваа година .. не за џабе е број 1 во светот моментално.
Мене не ми се верува дека Сафина ке го освои Вимблдон иако е број 1 во светот. Лани изгуби во трето коло. Исто така мислам дека Сафина едноставно doesn't have what it takes да освои гренд слем.:)

П.с.Не знам дали има таков израз на нашо, па го напишав на англиски:pipi:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Мене не ми се верува дека Сафина ке го освои Вимблдон иако е број 1 во светот. Лани изгуби во трето коло. Исто така мислам дека Сафина едноставно doesn't have what it takes да освои гренд слем.:)
Реков и јас потешко ќе и биде за освојување ама ако не ги прави грешките што ги правеше денеска има големи шанси, само сестриве да не освојат друго се ќе биде добро.
Дементиева исто така игра доста солидно и кинескава Jie Zheng другиве некако не ме фаќаат за око да победат :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Реков и јас потешко ќе и биде за освојување ама ако не ги прави грешките што ги правеше денеска има големи шанси, само сестриве да не освојат друго се ќе биде добро.
Дементиева исто така игра доста солидно и кинескава Jie Zheng другиве некако не ме фаќаат за око да победат :)
Не знам баш за Женг и Дементиева,ама Серена и Венус се секогаш добри на Вимблдон.Во главните фаворити би ја додал и Кузнецова,но секогаш се можни изненадувања,па ќе видиме. :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Гласав за Роже ама се мислам дека ќе изненади Дел Потро незнам зж али се натака ми оди умот...:smir:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Шарапова доста слаба...веќе изгуби еден сет а во вториот Дулко направи брејк. Веројатно ќе испадне.:toe:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Победа за Џокович 3-0 во сетови...

ПС: Нека идат нек се утепаат овие телма наместо Федерер да го даваат они циганкана Вилијамс со австралијка некоја:tapp:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Победа за Џокович 3-0 во сетови...

ПС: Нека идат нек се утепаат овие телма наместо Федерер да го даваат они циганкана Вилијамс со австралијка некоја:tapp:
Да да јас сум тотално разочаран од Телма највеке од тоа што го најавиа
Роже а даваат друго срамота,башка машкиот тенис (Роже) е 3 пати
подобар/поквалитетен од било кој женски дуел.Не знам што мислат
Телма али не ги бива :nenene:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Го дават Федерер на Спорт1 сега води 5 - 1 против Грасија Лопез..
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Луѓе некој линк да гледам на нет?:pipi:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Шутлер (18) кај мажите како и Шарапова (24) и Женг (16) кај дамите се носителите кои отпаднаа денес. Ноле и понатаму ќе го гледаме. Инаку за Телма немам зборови:tapp:. Американци да беа помалку ќе ги даваа сестрите Вилијамс. Јасно ми е дека и двете се исклучително силни на трева и дека секогаш играле одлично на Вимбалдон, но сепак има многу поинтересни и порамноправни мечеви кои можат да ги пренесуваат наместо во првите две кола 4 пати да ги гледаме нив.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Комотно го продолжува патот Федерер кон финалето..:vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Шарапова појма нема многу игра слабо прееска аргентинката ја надигра во секој поглед.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Шарапова појма нема многу игра слабо прееска аргентинката ја надигра во секој поглед.
Само знае да рика како лавица. :icon_bigg


Џоковиќ не изигра баш најдобро, дали е тоа што не е мотивиран доволно или тоа што лесно се изневира, но подобро за него да се поправи ако сака да го победи Федерер.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Луѓе а што се дешава со тој Содерлинг неможам да го најдам на мечевиве игра неигра што прави?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom