Westworld

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Dobra i 5ta.

HostMBI ke menja tim.

Hale u prosla vojna navivav za nea oti ne sum znael podobro, no sega koga e na drugata strana od stapot mi e milo. Iako mozam da gi hentam deka skoknaa vojnata da prikazat i.e overtake-ot.

Mnogu dobra sezonata, istorijata se povtara, karmata e nosecka tema a zatoa i pesnata od Radiohead na kraj - karma police.

@Io Sono Interista zaso ne gledas, sve sto ne gledavme od sci fi za nekoj den da moze ova da go gledame, odevme za da moze sega da trcame, a te nema. :mad::mad:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Hale u prosla vojna navivav za nea oti ne sum znael podobro, no sega koga e na drugata strana od stapot mi e milo. Iako mozam da gi hentam deka skoknaa vojnata da prikazat i.e overtake-ot.
Само што оваа не е баш Hale, туку микс на Hale и Долорес, нели еден од бисерите (или како и да се викаат тие) на Долорес е во неа. Е сеа не знам за која прошла војна мислиш, во сезона 3? Искрено не се сеќавам баш на која страна беше Hale тогаш, само се сеќавам дека попизде ко и го убија семејството. Ама и тогаш беше Halores, ко што ја викаат.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Само што оваа не е баш Hale, туку микс на Hale и Долорес, нели еден од бисерите (или како и да се викаат тие) на Долорес е во неа. Е сеа не знам за која прошла војна мислиш, во сезона 3? Искрено не се сеќавам баш на која страна беше Hale тогаш, само се сеќавам дека попизде ко и го убија семејството. Ама и тогаш беше Halores, ко што ја викаат.
Da, tocno. Pod prosla vojna mislev toa deka bev na strana na robotite bidejki od start na serijata navivav da uspeat da izlezat od parkot i da se infiltriraat vo denesniot svet, odnosno nivniot denesen. Ovaa fucked up Hale…lores uspea ama poradi semejstvoto i obidot za likvidacijaa sega e vakva extra vengeful i so motivacija. Ja iskreno bi prodolzil da ja vikam Hale bidejki ovaa verzija/pearl od Dolores se razviva sama i ima svoi celi. Dolores se borese za osloboduvanje od sindzirite i upload na cloudot kade sekoj ke si ima svoj svet/raj. Ovaa isto saka no site roboti premnogu uzivaat vo parkot i ne sakaat da bidat uploadirani pa ovaa se nervira i go tormozi dopolnitelno covestvoto, for fun and amusement u meguvreme. I sega se naogam kako uzivam vo karmata sto i se desava.

Pod prosla vojna mislev na uprising na hostovite u parkot poso nie bevme baddies togas, dodeka izlezat i se infiltriraat. Megutoa napravija skok i sega gledame distopija kade robotite uspeale da ne pokorat a ne prikazaa mnogu od toa. Mozebi i nemalo golemo krvoprolevanje, kojznae.

Dali imas teorija za Christilores, taa sega sto kreira narativi? Dali Hale ja koristi za nesto poveke od ova? Koj pearl bi bilo toa? Mozebi verzijata sto bese uploadirana vo Rabohoban ili kako i da se pisuva pred da bide unisten a nekako zacuvan? Mislam deka osven budenjeto na lugjeto gledame pak robot/christina koj razviva svest, stanuva ai odnovo i odnovo ke se bori protiv sindzirite no na strana na covestvoto. Mora da zavrsi serijata so us taking back whats ours! Seuste prvi vo sindzirot na ishrana baby! Ili nekoe pomiruvanje i ke ziveeme vo eden svet site, inkluzivni ke bideme i nema da e vazno dali si metal ili meso. :D

Dobro vozi kako i da e, duri ne me interesiraat razglabanja, go sakam wow cuvstvoto sekoja epizoda. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Dali imas teorija za Christilores, taa sega sto kreira narativi? Dali Hale ja koristi za nesto poveke od ova? Koj pearl bi bilo toa? Mozebi verzijata sto bese uploadirana vo Rabohoban ili kako i da se pisuva pred da bide unisten a nekako zacuvan?
Мислам дека е тоа бисерот од тој мажот, политичар ли беше, сенатор, бизнисмен... не се сеќавам. Еден со бела коса. Hale го извади од него и го има ставено во Долорес-look-a-like хост, ама и ги потиснала сеќавањата на Долорес, за да не испадне посилна од неа. Гледаш дури направила кога Кристина ќе пребарува во систем термин Долорес, тригернува реакција кај нејзиниот менаџер, кој веднаш ја вика во канцеларија, за да ја сопре во пребарувањето.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Lele finaleto odjavi so Radiohead… :love:
@Io Sono Interista ednas mi kaza: “Samo kazi Radiohead i dovolno e…”

Fantasticna sezona, od start do finish nemase losa epizoda. Zdrven gi izgledav site i skoro vo sekoja mi gi subvertnaa ocekuvanjata a ne izgledase voopsto tromavo.

Jas ja gledav kako posledna sezona, ama dali sum greska? Mislam deka ke snimaat uste, ne?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Jas ja gledav kako posledna sezona, ama dali sum greska? Mislam deka ke snimaat uste, ne?
Не е официјално потврдено, ама 100% ќе има уште. Ед Харис во некое интервју наводно спомнал дека петтата сезона ќе почнеле да ја снимаат во април или мај до година.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Corny as old fuck. Што беше ова? Последните две епизоди беа кулминација на глупоштини. Писателот да проба да адаптира некое романче од Николас Спаркс, пошто сф приказна не знае да напише. За ова ја откажавте Raised by wolves да ви се посерам у телевизијата? Иди снимај Касандра со би роботи и не им го поти на искрени љубители на сај фај. Уште не можам да ја прежалам Raised by wolves.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom