Westworld

Член од
30 декември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
442


"Westworld" е новата серија на HBO создадена од Jonathan Nolan и Lisa Joy базирана на истоимениот филм од 1973 година, напишан и режиран од Michael Crichton. Извршните продуценти се Jonathan Nolan, Lisa Joy, .Ј.J. Abrams и Bryan Burk, а Nolan се јавува и како режисер на пилот епизодата.

Опишана како "темна одисеја за почетокот на вештачката свест и иднината на гревот", серијата ја раскажува приказната за футуристичкиот забавен парк наречен Westworld.

Во главните улоги настапуваат: Anthony Hopkins како директор на забавниот парк, Ed Harris како мистериозниот негативец "Man in Black" и Jeffrey Wright како творец на aндроидите во забавниот парк.


Според првиот трејлер делува навистина одлично. :cool: Се надевам дека ќе постигне успех, секако ако испадне добро, а верувам дека ќе биде, земајќи ги во обзир актерската екипа и главниот автор.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Одлично како за почеток, ветува многу. Ќе може да се гледа на серијава од повеќе агли според пилотот. Се надевам сум во право, планирам да ја изгледам.
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Добра е, но ништо револуционерно. Blade runner со вестерн атмосфера. Истите дилеми, истите прашања.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
протекла втората епизода, гледам ја има по торентиве, ја симнав, не е спам!
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Слушам многу била јака оваа серија! Мислења?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
има само две епизоди, ти препорачувам да ги изледаш па процени сам...има потенцијал!
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
70
Поени од реакции
17
Ke ja gledam pred se poso sum LOST fan a tuka e Ј.J. Abrams :D baska Hopkins, Ed Harris...
Zanrot si-fi - drama vetuva nekako :) A celo vreme se nadevam deka ke izleze nekoja serija posle Lost sto ke me vrze taka ama nikako da izleze, pa ajde mozda ovaa e takva, neli nadezta posledna umira :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
По првите 2 епизоди изгледани , мое мислење е дека овој серијал ќе биде во самиот врв.. ај што има потенцијал, туку екипата како е одбрана, страшно нешто. Многу мистерии ќе има тука за решавање, the man in black ми е интересен лик, 30 години е стален гостин во паркот и никој не смее да го чепне, а типот крои нешто....... Долорес :love:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Амбиентот ме потсеќа малку на The Leftovers. Првиве две епизоди, особено втората, се многу добри. И многу заебани.

Препорачувам.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Обожавам ситни детали од типот на музиката на пијанолата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.806
Поени од реакции
63.417
Рамин Џавади е, така да, нема утка.

Ми се свиѓа тоа што хостовите полека добиваат self conciseness, и дефинитивно приказната се развива во добар правец. 4-тава епизода беше најдобрата до сега, па ке видиме :)
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
702
Препорака и од мене, да не мислите многу дали да пуштите серијата е предобра, а и нема да трае многу долго колку што знам. Две сезони по 10 епизоди.
"Evolution forged the entirety of sentient life on this planet using only one tool.. the mistake."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom