Westworld

Член од
14 април 2012
Мислења
31.566
Поени од реакции
62.561
Ова како што гледам продолжува каде што заврши Westworld, што тоа има врска со True detective кога сезоните им се различни приказни? исто како Fargo.
Па намерно се направени различни сценарија за True Detective, кога цела екипа сменија. Целата идеја со првите сезони со А листери е да навлечат база на гледачи, за потоа да им сервирааат послаби актери.

Лично, Westworld ја гледаш баш заради Хопкинс.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Неофицијално ни кажаа дека има повеќе паркови и дека ќе има глупости меѓу нив...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Неофицијално ни кажаа дека има повеќе паркови и дека ќе има глупости меѓу нив...
Мислам дека тоа се знаеше, нели се сеќаваш на Шогун Ворлд од финалето на сезоната, еве го целото интервју http://ew.com/tv/2018/04/09/westworld-shogun-world-interview/ а и на ливчето на Маве пишуваше Ворлд 1, така да одамна се тоа знаеше
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.810
Поени од реакции
33.657
Серијава е ко некоја претешка сложувалка во која никој не ти ги дава ќошевите, па мораш да почнеш да сложуваш од средина, а поим немаш ни кај е средината. Ќе чекаме до десетта епизода за да викаме: „аааа, затоа тоа така било, еве што била работата“. :cuc:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.700
Поени од реакции
38.915
Серијава е ко некоја претешка сложувалка во која никој не ти ги дава ќошевите, па мораш да почнеш да сложуваш од средина, а поим немаш ни кај е средината. Ќе чекаме до десетта епизода за да викаме: „аааа, затоа тоа така било, еве што била работата“. :cuc:
Па тоа е јакото
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.700
Поени од реакции
38.915
Многу добра првата епизода, ми направи мерак.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Конечно ја изгледав првата од новата сезона, јако беше.

Само уште не знам што се очекува од нас гледачите, да сочуствуваме и да навиваме за роботите, оти со првава епизода не делува така, демек самоосвестени машини масакрираа стотици невини луѓе во име на некаква нивна свест и желба за слобода?

Ја си навивам за Ед Харис не знам за вас.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Одлична прва епизода, ми се допадна.
Apparently there's a bigger world that awaits us.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Некако ми поминал меракот во меѓувреме. :D

Интересно беше што дознавме дека постојат барем 6 (или 8, колку точно не памтам) вакви парка, покрај овој од дивиот запад и оној со самураите (од финалето лани), сега најдоа тигар од сосема различен парк. Иако, ова малку ми го скрши филмот, ама ќе си претпоставам дека овој каубојскиот им е прв и најпопуларен, а овие другиве им се понови и, како секое продолжение/експанзија/DLC и сл., онака, meh.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Некако ми поминал меракот во меѓувреме. :D

Интересно беше што дознавме дека постојат барем 6 (или 8, колку точно не памтам) вакви парка, покрај овој од дивиот запад и оној со самураите (од финалето лани), сега најдоа тигар од сосема различен парк. Иако, ова малку ми го скрши филмот, ама ќе си претпоставам дека овој каубојскиот им е прв и најпопуларен, а овие другиве им се понови и, како секое продолжение/експанзија/DLC и сл., онака, meh.
Ова не е новост баш. Серијава е базирана на филм од 1973та така да сите тие паркови се од таму, не од режисерите на серијава.

 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Ова не е новост баш. Серијава е базирана на филм од 1973та така да сите тие паркови се од таму, не од режисерите на серијава.

3 паркови има оригиналот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom