Westworld

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Конечно ја изгледав првата од новата сезона, јако беше.

Само уште не знам што се очекува од нас гледачите, да сочуствуваме и да навиваме за роботите, оти со првава епизода не делува така, демек самоосвестени машини масакрираа стотици невини луѓе во име на некаква нивна свест и желба за слобода?

Ја си навивам за Ед Харис не знам за вас.
Па ако луѓето се толку сурови да направат машини што чувствуваат, имаат сеќавања, и ги користат само за изживување врз нив, мене ми личи како што биле робовите... Не ги сметале за луѓе. Исто и овие. Затоа ќе навиваме за нив :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.330
Што и е бе на оваа Долорес што е волку раскурцана сезонава?
Никогаш не сум и го сакала ликот, и секогаш компаниони и се некои инфериорни субмисивни мажиња што сакаат да ги команда, а тие загрев заслепени од љубов па мора да ја слушаат. Прва сезона Вилијам, сега Теди згодниот. Мејв далеку поуспешно се снаоѓа во улогата на супериорна врз мажи и како тргнале, сите жени ќе станат лидерки :') Нека им го стишат малку сетингот за феминизам.
Инаку Ангела е топ! Штета што е спореден лик само, Талула е срценце и сакам да ги сјебе на крај сите и да испадне мастермајндот на сезонава.

#TeamAngela #TeamOldWilliam
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сезоната засега во овие две епизоди е врв, никаков пад на квалитет а се плашев од такво нешто.

Теди е таков вишак лик во приказната мислам дека прв треба да замине у роботскиот рај да не го гледаме.
Прво кога ја видов сцената, не бев 100% сигурен но на одјавната шпица ми се потврди, Густаво Фрингс од Б.Б беше „новиот“ Ел Лазо.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Долорес е Денерис за сиромашни... или обратно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.786
Поени од реакции
14.101
Бреј сите жени во серијава се или Рамбо или Џејмс Бонд, а маживе ко стереотипна плавуша. Премногу гурл паур!!! имаат во сезонава.
Иначе шо знам, вака во глобала не ми се ништо поесебно првите 3 епизоди. Дијалогот ми е многу мутав, а и општо ми е мех. Долорес ужасен лик е станат.

Најинтересни за следење моментално ми се приказните на Меив и Вилијам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.875
Поени од реакции
39.321
Што ја хејтате Долорес толку? Срцка е:love:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Ова се развива во јака пуцачина, наспроти философската прва сезона. Засега е одлично!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.598
Што беше поентата на онаа со тигарот :D? Као преживеав ама еве ме фатија човекојадциве :icon_lol:
Само мене ми е тешко да ја пратам приказнава некакоo_O
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.875
Поени од реакции
39.321
Што беше поентата на онаа со тигарот :D? Као преживеав ама еве ме фатија човекојадциве :icon_lol:
Само мене ми е тешко да ја пратам приказнава некакоo_O
Има клипчиња на јутуб кај што луѓе ги разјаснуваат работите
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Fuck Westworld. I want East India Company World.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ова кога ќе заврши сезонава ќе треба одново да се гледа оти овака е повеќе од хаотично.
Долорес добива премногу screen time, Maeve многу малку, а обратно пропорционално интересни им се приказните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom