Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Вие двајца немате појма од воена музика.. идете гледајте The Big Bang Theory и не кењајте за еден од најдобрите серијали . Глума не му чинело.. на сила гледал :sick: ,боже опрости им немаат појма што зборуваат.
Преферирам блуз :(
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Вие двајца немате појма од воена музика.. идете гледајте The Big Bang Theory и не кењајте за еден од најдобрите серијали . Глума не му чинело.. на сила гледал :sick: ,боже опрости им немаат појма што зборуваат.
Добро Тутор глумата не е баш професионално, али не е до толку лошо како типот што вика, за мене серијава е супер, само што сепак крајот уште не ми е јасен
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Краток трејлер за 5та сезона, штета што тек до на есен треба да чека!
Ова чекање ќе ме натера сите 4 да ги изгледам повторно :D[DOUBLEPOST=1489697574][/DOUBLEPOST]Мислам дека на британско тло ќе умрат Уба и Ивар (историски) а како ќе биде во 5тата ќе видиме :)
 
Последно уредено:
Z

ziko bt

Гостин
Сигурд требаше да биди крал на Данска па јаде секира од Ајварот. :icon_mrgr:
Ваљда океј е со некој ликови да скршнат од историјата, сепак да не биди многу предвидлива.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Да не знае некој кога ќе почне новата сезона?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Тв Нова ќе почне со емитување на прва сезона.
 
Ф

Флеш

Гостин
Првава епизода ти е фактички преселба на човекот од Африка ебате ....Рагнар ти е Адам од Африка,а пак Ева ти е Локи кој пристигнал до Исланд....:pos::pos:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Флоки брат ми , качувај се назад на кајчето и веслај назад... после останувањето без Рагнар и без тебе да се остане ќе биде премногу... од друга страна ме изненадува како серијалот е сеуште јебачки јак и по смртта на Рагнар. Секоја чест за екипата капа доле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom