Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Сериииишшштеее. Точка.


Моментот со Флоки, како ги гледаше дур се молат. Намазот не смее да се прекине дури ни при убиство. Неможеше да се изначуди. За него боговите беа се.. а сега? Многу ме интересира како ќе реагира, кои прашања ќе му се мотаат низ глава. Толку многу богови, дали неговите се вистинските? .. Што ли ќе биде смислата на животот за него?

Лик ипол!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Сакам да ја убијат Лагарта.
Зашо да ја убијат? Баш е добар лик. Уствари сигурен сум дека ќе е меѓу побитните ликови сезонава и ќе го брани Категат од овие копуциве што се со Бјорн. Башка каков лик беше во изминатите сезони чудно е што така мирно се повлече и не се бореше за тронот. Очекувано беше да се врати и да им ебе матер на сите. Дека ќе умре, ќе умре ама сезонава тешко.

пс. И ја би те убил.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
No Ragnar , no Vikings - jerks !
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
LGBT stanaa ko Albancite , mora zastapenost da imaat :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
LGBT stanaa ko Albancite , mora zastapenost da imaat :)
Бетер се. Сега бргу го гледав ѕвездени патеки и гледам и тамо ги има прикажано. И скоро во секој филм почнуваат да ги прикажуваат.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Мене лично не ме трогна смртта на Рагнар, го плукаа неговите, одвај со тони злато купи 2 брода војници, синовите го презираа.. проба да си го одземе и животот, на крајот и се самоуби, арно ама нема да биде узалуд... Ајвар и компанија ќе изебат се живо Британско... Бјорн од друга страна по стапките на Рагнар, незнам како е приказната понатаму, но се надевам тој да стане иден крал на Викинзите....
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Очигледно не идат по историската прича баш. Не ми се свиѓаше задњава епизода,многу искомплицираа со фамилијарниве расправии.
 
B

beaverknight

Гостин
Малку тапкање у место беше последнава, многу време посветуваат на односите Лагата - Убе - Ајвар, не дека посебно ми смета.
Во однос на посветеното време на овие тројца се надевам дека еден од нив ќе умре, приоритет: Убе > Лагата > Ајвар.
Најинтересен ми беше делот кон крајот, интеракцијата помеѓу Флоки и Ајвар, потсеќа многу на првите сезони, и моментите на Флоки и Рагнар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom