Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Не знам зошто некој се жалат. Сега ќе соберат огромна војска, ќе отидат во Англија и ќе ебат све живо и диво. Ќе се изнагледеме јаки битки, акциони секвенци и кул моменти. Зарем не сакате вашиот омилен лик Рагнар да биде одмазден? Настаните што следат се едни од најпознатите во Викиншка историја така да уживајте.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе Бјорн, 20 минути да закаснеше, да ја обезглавеа хурфицата.
Аслауг и го земала мажот а оваа ко најголемо дно у прв сусрет отиде во планиње и се предаде без борба. Одма би ја убил, сместа.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Еј а јас очекував борба :D Сепак интересни последни 10минути.

Наредна епизода ај ќе видиме повеќе крв :)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Следна епизода се тепит со другиот цар и го напаѓаат Катекат.Упс споњери:zloo:
Видов :D.. на крајот имаше шо ќе гледаме некст тајм :D

Мислев дека напад на Категат ќе имаше наредни епизоди, ова многу брзо.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Извонредна 4та сезона :cuc: ,ми останаа уште неколку епизоди..СЕРИИШТЕ,подобра од ГОТ во секој случај.
Ragnar will be missed :place:
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
73
Поени од реакции
64
На руска некоја телевизија ги лиикнаа епизодите. Ги симнав да ги гледам али ептен беше лошо со руска синхронизација и само ги пролистав ме интересираше. По неочекувано нешто не сум видел до сега во викингс послените 2 епизоди се ептен јаки.
 
H

HoT IcE

Гостин
Типов што го глуми Ајвар е еден од најталентираните глумци во серијава, каков раскошен талент поседува момакот секоја чест. Говор на тело, реакции, гримаси. Фантастичен е, секој кадар со него те впива во карактер на Ајвар, каков бес, лутина и мржња има во погледот, каков став има кога е во дискусија со некој, едностанво типот е на друго ниво за поголем дел од другиве актери, секоја чест.

Иначе за Рагнар не сум потресен, очекувано беше, се навестуваше одамна ова дека ќе се деси, имавме и лик на форум што не спојлна сите поради кој стиснав не ја надгледувај темава али нема врска, ја чекаме сите последнава епизода за која верувам дека нема да разочара.
Следнава 5 сезона мора да биде финална, се повеќе после неа ќе се губи на идентитетот што го градеа Викинзиве и атмосферата како се модернизираат, плус без Рагнар како центар на настаните и приказните искрено нема потреба веќе да се форсира. Има интересни ликови, да али ни прилично не беа комплексни како Рагнар.
Али засега сум задоволен од сезонава, повеќе од колку што очекував.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не знам зошто некој се жалат. Сега ќе соберат огромна војска, ќе отидат во Англија и ќе ебат све живо и диво. Ќе се изнагледеме јаки битки, акциони секвенци и кул моменти. Зарем не сакате вашиот омилен лик Рагнар да биде одмазден? Настаните што следат се едни од најпознатите во Викиншка историја така да уживајте.
Си викам, ај да ги послушам другиве - можда грешам. Изгледав на сила последните 3 епизоди, абе катастрофа! поготово финалето т.е. последните 5 минути - по аматерска глума јас немам видено.

Толку од серијата, дефинитивно.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Си викам, ај да ги послушам другиве - можда грешам. Изгледав на сила последните 3 епизоди, абе катастрофа! поготово финалето т.е. последните 5 минути - по аматерска глума јас немам видено.

Толку од серијата, дефинитивно.
Глумата не е ок се слагам али сторијата е супер, само тоа ме тера да ја гледам серијава
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Вие двајца немате појма од воена музика.. идете гледајте The Big Bang Theory и не кењајте за еден од најдобрите серијали . Глума не му чинело.. на сила гледал :sick: ,боже опрости им немаат појма што зборуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom