Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ајвар е ѕвер. Каков Рагнар какви бакрачи. Сите мислеа дека со смртта на Рагнар серијава ќе падне, но се случи спротивното. Уште подобра стана.

Иначе ако се водиме по вистинските случки,
Ајвар треба да биде убиен од син му на Алфред. Кој не ми се верува дека ќе го има во серијава. Бидејќи ќе треба да направат уште 2-3 сезони.
За смртта на Бјорн не се знае.
(Приказната овде не е целосно вистинита, најверојатно знаете сите што ја гледате серијава)

da ja gledav ja licno serijata, ke dobiese kazneni sea
 
Последно уредено од модератор:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
idete studirajte istorija ne zamarajte lugje sto si ja gledaat serijata za zabava i ne gi interesira spojleri

vtora opomena pred isklucuvanje
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
А бе шо се деси со брат му на Рагнар? Роло? Кога последен пат го видовме у серијава?
 
Ф

Флеш

Гостин
Нели паметите дека стана владетел во Франција .... Веројатно ќе го има назад во најавената нова сезона ....
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
Во Франција е, ја растура онаа Гисла :icon_lol:

Одлично продолжение на серијава, алал да им е како успеаа да задржат внимание после Рагнар, се отворија много прашања, допрва ќе биде интересно... 20 епизоди мислам ќе има оваа сезона
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Приказнава со Бјорн ме разочара малце сеа за сеа, а баш овој дел мислев ќе биде најинтересен. Овие обидиве за интрига се смешни.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
А бе шо се деси со брат му на Рагнар? Роло? Кога последен пат го видовме у серијава?
Isto sakav da prasam..ke ispadne od nekade sigurno :)

kje bide interesno sega koga Ajvar ke napadne i kako ke bide protiv Lagerta (mislam ke ja ubie) i Bjorn.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лагерта порано ми беше омилена, а сега веќе ја замразив.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Уште една у низу серија која што стана непрепознатлива откако сакаат да ја мејнстримизираат и да внесат апла "тешка" драма моменти.
Новава сезона ми е за едно ниво подолу од претходниве, не дека го нема Рагнар, туку ради тоа што сеа поради сите заврзлами направија да има битка меѓу нив, премногу нови ликови и премногу се разделија сите на разни страни (тоа е веќе видено од многу серии, пример The Walking Dead). Тоа со Бјорн и пустината (арабија) го посраа тотално. Можеше тоа да биде голем/огромен twist, да откриваат нови предели а-у, нови средини да освојат... aма тоа е коа преземаш ризик со надеж дека ќе си ја зголемиш гледаноста наместо да ги задоволуваш страствените гледачи кои веќе ги имаш.
И да, евидентно е дека сезонава ќе се простиме со Лагерта. Ајвар ми е океј, ама неможе сам да ја носи серијава на грб. Интересно е што ги склопија двајцата (со Хеахмунд), тоа е искрено интересна новина. Но, генерално серијата иде у надолна линија баш ради тоа што претераа малце со драматизирањето, го запоставија adventure моментот на целава серија и мене тоа не ми се свиѓа баш.
До вчера никој на никого не веруваше и одеднаш сеа почнаа сите да си веруваат дека ќе се свртат против оние со кои беа неразделиви до вчера. Мислам, не го бива тој муабет.
Заклучок : океј е новата сезона, полоша од претходниве мора да се признае, но да се надеваме дека ќе биде поинтересна и поинтересна натаму.

Ете дури у 2017та ќе даваат Викингс на македонска телевизија (ТВ НОВА, сеа случајно видов пон/сре/пет од 23-00) ... РЕФОРМИ У МЕДИУМИТЕ FTW!!!!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom