V O L K S W A G E N

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
2.513
2.0 problem so menjac. dmf zamaec koj pajga relativno brzo, turbinata pusta zvuci nad 200 000km,problem so maslena pumpa a kaj 1.9tdi problem so egr so stalno pusta maslo a i dosta trosi maslo toj motor. Za tromav ne e tromav ali e poslab od vectra b 2.0 dti nad 130km/h. isprobano so seat leon 1.9 tdi. 1.9 tdi 110 ks e eden i esinstven motor koj e naj izdrzliv. Boso pajga, ednas repariras i tera dur ne se raspadni. Begajte od 2.0 tdi. 72 000 mi pobaraja koga sakav da menam cel set. Na kraj si zedov astra h slicno sranje. Pazete so zemate.
Можеби не ти се погодило тој што си пробал 2.0 тди


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
111
Поени од реакции
22
Мислења/коментари/искуства за ГОЛФ 7 2013+ 1.2 TSI (105 hp) исто и 1.4 ТСИ.. Кварливи/не кварливи и сл.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
134
Поени од реакции
30
Мислења/коментари/искуства за ГОЛФ 7 2013+ 1.2 TSI (105 hp) исто и 1.4 ТСИ.. Кварливи/не кварливи и сл.
[DOUBLEPOST=1546270394][/DOUBLEPOST]
Мислења/коментари/искуства за ГОЛФ 7 2013+ 1.2 TSI (105 hp) исто и 1.4 ТСИ.. Кварливи/не кварливи и сл.
Jas za ova ne mu veruvam 6000K evra ne cini popravka za mercdesot na grujo-zajko a ne pa za TSI motor-kola od 2009 i ponova godina...
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
111
Поени од реакции
22

[DOUBLEPOST=1546270394][/DOUBLEPOST]
Jas za ova ne mu veruvam 6000K evra ne cini popravka za mercdesot na grujo-zajko a ne pa za TSI motor-kola od 2009 i ponova godina...
Втората слика не ја отвара, кажува ерор воопшто не се гледа. А исто така во планот мие друга од кола нее VW ама е од Ц класа во седанска изведба, 1.5 атмосферски бензинец со 100 коња, атмосферците за разлика од турбо бензинците како се покажуваат? Додуша јас имам кола со атмосферец, ама е 1.8 и немам гаље, ама оваа со 1.5 ме загрижува. Дајте мислења.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
992
Поени од реакции
1.246
Најдобар сервис у Скопје за VW? Да се мафнам од кај преварантине порше македонија...
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.738
Поени од реакции
13.544
Најдобар сервис у Скопје за VW? Да се мафнам од кај преварантине порше македонија...
Колевски на излез од Скопје,има едни доктори Саше се вика главниот под бензинската топ трејд кај PSS и еден има Кисела вода према Припор
Дарко.Сите овие ти се ептен солидни мајстори[DOUBLEPOST=1547742316][/DOUBLEPOST]И Старт во Демир Капија,и тие се безобразно добри
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
28
Поени од реакции
0
Здраво. Се работи за голф 4, произведен 03.1999. Кога ќе го отклучам, задната десна врата не се отвора, се уште како да е заклучена. Морав пак да го заклучам, па да го отклучам за да се отвори. Што би можело да е проблем?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
2.513
Здраво. Се работи за голф 4, произведен 03.1999. Кога ќе го отклучам, задната десна врата не се отвора, се уште како да е заклучена. Морав пак да го заклучам, па да го отклучам за да се отвори. Што би можело да е проблем?
И брат ми го има истиот проблем и го однесе во сервис Дог Секјурити и го поправаше


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.282
Поени од реакции
5.074
Здраво познавачи на VW , ако може препорака помеѓу Поло и Голф4 , што е поисплатливо поекономично... преку аутоскаут барам автомобил бензинец до 1500еу .. има бааги Поло и Голф4 навидум зачувани... благодарам.
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.738
Поени од реакции
13.544
Здраво познавачи на VW , ако може препорака помеѓу Поло и Голф4 , што е поисплатливо поекономично... преку аутоскаут барам автомобил бензинец до 1500еу .. има бааги Поло и Голф4 навидум зачувани... благодарам.
4ката далеку подобар избор според мене,само немој 1.4 ,гледај од 1.6 па нагоре.Полото некако премало.И види дали исполнува услови за увоз,сега мислам е еуро 5 минимум.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.282
Поени од реакции
5.074
4ката далеку подобар избор според мене,само немој 1.4 ,гледај од 1.6 па нагоре.Полото некако премало.И види дали исполнува услови за увоз,сега мислам е еуро 5 минимум.
1.6 многу поголема потрошувачка некако..10 градска :eek: ... Инаку не ми е за увоз.. за во Италија нешто за на работа да ме носи , а да не е дизел .... 1.4 моторот е понеиздржлив или ? ти благодарам за советите.
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.738
Поени од реакции
13.544
1.6 многу поголема потрошувачка некако..10 градска :eek: ... Инаку не ми е за увоз.. за во Италија нешто за на работа да ме носи , а да не е дизел .... 1.4 моторот е понеиздржлив или ? ти благодарам за советите.
Дихтунг на глава страда зашто кубикажата е мала за тон и 200 кила ,може да се деси тој 1.6 и помалку да ти троши зашто полесно ке се движи,помалку гас ке стискаш за да се движиш.Ако си случајно околина Удине имам механичар Италијанец роднина да ти помогне у изборот,да не заглавиш да одбереш бомба на тркала :)
 
Член од
1 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
u vozenje mi svetna check indikatorot i pocna da trese kolata i da ne vleze sto moze da e se raboti za polo benzin 14 mpi 2000 g.
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Mislenje za VW Polo 1.4 tdi 75 ks ,dali cini motorot ,ima li problemi i slicno
 
На врв Bottom