V O L K S W A G E N

Член од
29 октомври 2011
Мислења
994
Поени од реакции
923
ok, kaj mene e 2008, mislev za istiot model zboruvas
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
28
Поени од реакции
0
Zdravo. Imma golf 4, 81kw/110hp, 1999 godina, motor AHF. Prethoden pat koga menjav ulje, falese celo litro, sega par fali celo litro. Dali e normalno da fali tolkava kolicina na ulje?
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
4.957
Поени од реакции
9.298
Zdravo. Imma golf 4, 81kw/110hp, 1999 godina, motor AHF. Prethoden pat koga menjav ulje, falese celo litro, sega par fali celo litro. Dali e normalno da fali tolkava kolicina na ulje?
Нормално е.А ти у меѓувреме проверувај и дотурај.Како можете од промена уље до наредна промена да не го проверувате нивото не ми е јасно
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
198
зошто се иста генрација, па иста цена, а различна година?

оти не само моторот, се друго е поквалитетно.

на крајот на светот да одиш (вклучувајќи го и твојот маалски мајстор) ќе најдиш мајстор за тој голф и тој мотор.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
105
Поени од реакции
21
Голф 5 2005/2006 1.9 или Астра H 2009/2010 1.7? Во цена е скоро исто.
Гољф, се знај . Утре да ја продаваш Астрата ќе и падне цената а Гољфот и по 30 години ќе држи цена и потврд и постабилен во кривини. Тенк.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
128
Поени од реакции
5
Голф 6 1.4 обичен бензин искуства со овој мотор и дали вреди да се става плин?
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
4.957
Поени од реакции
9.298
И јас влечам повеќе накај голф, само нека кажат мислење зошто е подобро :)
Еве ти од лично искуство.Пред година и половина купив туран со тој мотор 1.9 Ако случајно не ти се погоди голфот како мене туранот многу полошо ке биде во споредба со астрата.Дупло е поскапо за делови и незнам дали уопште ке успееш да го доведеш во нормална состојба.Со астрата и да не ти се погоди од старт,многу полесно ке и го фатиш крајот.Ако ти се погоди голфот пак,ке биде подобро возило од астрата
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.079
Поени од реакции
615
Голф 5 2005/2006 1.9 или Астра H 2009/2010 1.7? Во цена е скоро исто.
So golf 5 ke imas stalno maka so potrosnja na maslo, so pustanje na maslo niz egr i problem so turbina.
Ne e sjaen motor kako so se prikazva. Inace tezinata na sasija na golf5 i astra h se isti taka da i isto vlecat. Imam astra h i vozev golf 5 1.9 tdi 105hp nikakva razlika pomejgu snaga. 1.7 cdti najdokazan motor. imam izminati 331000km momentalno. Materijalot na dugmina, koza, platno se mnogu podobro izraboteni kaj astra h cosmo nego kaj golf 5 goal. Ako zemas astra h nad 2008, 1.7, tie motori se so 6 brzini i so 120ks. Od alfa motor so ponastrana. Ako bea ubaj takov ke zemev.
 
На врв Bottom