V O L K S W A G E N

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.184
Поени од реакции
887
Каде можам да најдам затегач за маслена пумпа за поло 1.2 2004, нов или половен, половен барав но никој нема
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво дечки.
Заинтересиран сум да купам голф 4 2.0 85kw 8v бензин.
Дали има некој искуства?
 
Член од
4 септември 2018
Мислења
28
Поени од реакции
8
Здраво
Ме интерсира на Голф 5 кој дизелски агрегат е подобар 1.9 105кс или 2.0 140кс и која би била реална цена за добар примерок во Мк од 05/06 година ?
 
Член од
30 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некој да менувал ребрасти сет на голф 4 1.4 16в бензин 75 кс 1998-1999 да ми каже цена колку платил за делови и работна рака
 
Член од
18 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
DA14A023-552A-4034-9D10-3AEC573DE0F3.jpeg Помош дечки, аматер сум и незнам зошто светна тоа кругчето до знакот за бензинска пумпа, патем и таа светна иако има доволно бензин. Се работи за голф 4, 1.4, бензин- плин.
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Прегледај го приврзокот 199747 Помош дечки, аматер сум и незнам зошто светна тоа кругчето до знакот за бензинска пумпа, патем и таа светна иако има доволно бензин. Се работи за голф 4, 1.4, бензин- плин.
Најверојатно треба плочки да мењаш,а тоа за бензин зашто ти е блиску до резерва можно е ако си го завергал понабрзина да ти се вклучила сијличката малку пред време
 
Член од
22 август 2012
Мислења
151
Поени од реакции
57
Каде може да најдам лево огледало (само огледалото) за Голф 4 и отприлика што цена се? ФАлаа
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Link ako moze, jas ne najdov :), plus vikas ti se odlebi, ti se odlepi toa sto go kupi, sakas da kazes deka ne preporacuvas
Дали ке се одлепи не зависи од стакленцето,туку од лепакот со кој ке биде залепено.И да има разлика,тоа што ке го купиш за 200 динари се разликува од фабричкото ама брка работа
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
44
Дали има некој што продава или да ми даде совет каде да барам седиште-лево- возачко за поло вох 2000 год
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
99
Поени од реакции
146
Најверојатно треба плочки да мењаш,а тоа за бензин зашто ти е блиску до резерва можно е ако си го завергал понабрзина да ти се вклучила сијличката малку пред време
Плочки, претпоставувам предни пошто таму има сензор, позади мислам дека нема[DOUBLEPOST=1542634871][/DOUBLEPOST]Предлог задни амортизери за VW TOURAN
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
44
Плочки, претпоставувам предни пошто таму има сензор, позади мислам дека нема[DOUBLEPOST=1542634871][/DOUBLEPOST]Предлог задни амортизери за VW TOURAN
amortizeri imam menuvano vo servisot amortizeri.com.mk i sum zadovolen
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
969
Поени од реакции
902
Link ako moze, jas ne najdov :), plus vikas ti se odlebi, ti se odlepi toa sto go kupi, sakas da kazes deka ne preporacuvas
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2742059
Eve go linkot, ne mi se odlepi novoto staklo, ne me razbra ti, staroto originalnotomi se odlepi i padna zdravo, arno ama kolata zad mene go izgazi i stana solca. ova sto go kupiv ubavo dava odraz, jas sakav da otidam na staklar da mi napravat tamu ogledalce po merka, ama me posovetuva staklarot deka nema da cini i deka osobeno noke nema da mozam da gledam nisto, a ova sto go zemav novovo stoi uste ne e odlepeno, ama sepak mislam deka toa e do majstorot i do lepakot sto go koristi
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.063
Поени од реакции
2.284
Прегледај го приврзокот 199747 Помош дечки, аматер сум и незнам зошто светна тоа кругчето до знакот за бензинска пумпа, патем и таа светна иако има доволно бензин. Се работи за голф 4, 1.4, бензин- плин.
Плочките или дискот ти е истрошен треба менување и патем дополни уште малку бензин да не ти свети тоа и покрај што возиш на плин гледај да не ти биде на резерва тоа никако оти во резервоарот во дното има талог насобрало и нечистотијата ќе оди до дизни па ќе заебеш иако оди преку филтер ама и филтер не помага


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
На врв Bottom