V O L K S W A G E N

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Volkswagen, 23 април 2007.

 1. Lux

  Lux Inglourious

  Член од:
  25 октомври 2010
  Мислења:
  1.183
  Допаѓања:
  887
  Каде можам да најдам затегач за маслена пумпа за поло 1.2 2004, нов или половен, половен барав но никој нема
   
 2. No]Fear]

  No]Fear]

  Член од:
  23 јули 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки.
  Заинтересиран сум да купам голф 4 2.0 85kw 8v бензин.
  Дали има некој искуства?
   
 3. Радичевски

  Радичевски

  Член од:
  4 септември 2018
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  7
  Здраво
  Ме интерсира на Голф 5 кој дизелски агрегат е подобар 1.9 105кс или 2.0 140кс и која би била реална цена за добар примерок во Мк од 05/06 година ?
   
 4. zlatko1982

  zlatko1982

  Член од:
  30 август 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Некој да менувал ребрасти сет на голф 4 1.4 16в бензин 75 кс 1998-1999 да ми каже цена колку платил за делови и работна рака
   
 5. Betonec

  Betonec

  Член од:
  18 ноември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  DA14A023-552A-4034-9D10-3AEC573DE0F3.jpeg Помош дечки, аматер сум и незнам зошто светна тоа кругчето до знакот за бензинска пумпа, патем и таа светна иако има доволно бензин. Се работи за голф 4, 1.4, бензин- плин.
   
 6. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.979
  Допаѓања:
  6.858
  Најверојатно треба плочки да мењаш,а тоа за бензин зашто ти е блиску до резерва можно е ако си го завергал понабрзина да ти се вклучила сијличката малку пред време
   
  На Betonec и Krstev им се допаѓа ова.
 7. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  57
  Каде може да најдам лево огледало (само огледалото) за Голф 4 и отприлика што цена се? ФАлаа
   
 8. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  815
  Imas na reklama5 gi isprakaat po kargo. Okolu 200 denari se jas kupyvav mi se odlepi
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  57
  Link ako moze, jas ne najdov :), plus vikas ti se odlebi, ti se odlepi toa sto go kupi, sakas da kazes deka ne preporacuvas
   
  На Bojco му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.979
  Допаѓања:
  6.858
  Дали ке се одлепи не зависи од стакленцето,туку од лепакот со кој ке биде залепено.И да има разлика,тоа што ке го купиш за 200 динари се разликува од фабричкото ама брка работа
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  36
  Дали има некој што продава или да ми даде совет каде да барам седиште-лево- возачко за поло вох 2000 год
   
 12. Bregovic

  Bregovic

  Член од:
  30 септември 2015
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  89
  Плочки, претпоставувам предни пошто таму има сензор, позади мислам дека нема
  --- Споено дупло мислење, 19 ноември 2018 ---
  Предлог задни амортизери за VW TOURAN
   
  На Betonec и Наќо Скопски им се допаѓа ова.
 13. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  36
  amortizeri imam menuvano vo servisot amortizeri.com.mk i sum zadovolen
   
  На Bregovic му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  815
  http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2742059
  Eve go linkot, ne mi se odlepi novoto staklo, ne me razbra ti, staroto originalnotomi se odlepi i padna zdravo, arno ama kolata zad mene go izgazi i stana solca. ova sto go kupiv ubavo dava odraz, jas sakav da otidam na staklar da mi napravat tamu ogledalce po merka, ama me posovetuva staklarot deka nema da cini i deka osobeno noke nema da mozam da gledam nisto, a ova sto go zemav novovo stoi uste ne e odlepeno, ama sepak mislam deka toa e do majstorot i do lepakot sto go koristi
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.881
  Допаѓања:
  2.199
  Плочките или дискот ти е истрошен треба менување и патем дополни уште малку бензин да не ти свети тоа и покрај што возиш на плин гледај да не ти биде на резерва тоа никако оти во резервоарот во дното има талог насобрало и нечистотијата ќе оди до дизни па ќе заебеш иако оди преку филтер ама и филтер не помага


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: