V O L K S W A G E N

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Volkswagen, 23 април 2007.

 1. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  815
  kazete mi prasav veke ednas kade mozam da najdam za polo 2008 dizel kapak za rezervoarot, se skrsi federceto i ne se zatvora, moze da se zatvori, samo ako go drzis i stisnes na centralno zaklucuvanje
   
 2. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Ги имаш по авто отпади што растураат коли во радишани,визбегово по стариот пат накај косово па тетово колку сакаш


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На Bojco му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Добар примерок е 1.9 ама над 110кс додека 105 е тромав за таков голф 5 подобро 2.0


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 4. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.973
  Допаѓања:
  6.846
  Па дека од 2008ма модел има колку сакаш,не баш
   
  На Bojco му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Има има и те како ,инаку кое е година денес 2018 така е па значи стар е 10 години што за нас е солидно додека на западот е крш ,а и има и такви дупло ефтини што е за растурање бидејќи воланот е десен


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 6. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.973
  Допаѓања:
  6.846
  Aј нека потражи човекот па да видиме со која леснотија ке набави
   
 7. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  57
  Колку што знам стаклото не се лепе, туку има жлебови и само се вметнува. Плус некако моите за голф 4 е малку поразлично, и ова е 420 денара, толку се редовно и во продавници сепак фалаа.
   
 8. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.973
  Допаѓања:
  6.846
  Епа тие жлебови не држат поише,со тек на време ослабуваат и не држат јако,затоа ти паднало.Мора да се лепи сега новото зашто може и тоа да падне.
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Не е толку тешко еве нека се јави и да праша и да бара инаку и некои делови од голф 4 или 5 пазува и за поло 2008

  https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3068953


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На Bojco му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bregovic

  Bregovic

  Член од:
  30 септември 2015
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  89
  Кварлив е 2,0, имаат некоја фабричка маана на моторот, не знам у кој дел беше. 1,9 тди е далеку поквалитетен, издржлив е ко магаре, 2 години го возам 6 брзини од 90 степени нема качено ниту еднаш. Строго препоручуем 1,9 тди 105 кс
   
  На Avenger99 и Наќо Скопски им се допаѓа ова.
 11. gokac20

  gokac20

  Член од:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  4
  Што може да е на поло 1.4 тди сеа како залади пи прво тргање се слуша некој звук и при застанување и повторно тргае пак истото посем тоа се губи ? совет искуства
   
 12. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.973
  Допаѓања:
  6.846
  Уопште не е тромав 1.9 105 коња,а е далеку подобар избор од 2.0
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Па не е баш си пробал 105? Јас пробав 110 и 115 тие се подобри од тој 105 тоа е како од оние 90кс освен ако е малку изменети турбото нешто како фејслифт тоа е друго


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 14. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.973
  Допаѓања:
  6.846
  Таков имам,1.9 105 коња Туран.Штом на Туранот му е доволен и не е тром,голфот ке биде авион
   
  На Avenger99 и Радичевски им се допаѓа ова.
 15. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  975
  Допаѓања:
  517
  2.0 problem so menjac. dmf zamaec koj pajga relativno brzo, turbinata pusta zvuci nad 200 000km,problem so maslena pumpa a kaj 1.9tdi problem so egr so stalno pusta maslo a i dosta trosi maslo toj motor. Za tromav ne e tromav ali e poslab od vectra b 2.0 dti nad 130km/h. isprobano so seat leon 1.9 tdi. 1.9 tdi 110 ks e eden i esinstven motor koj e naj izdrzliv. Boso pajga, ednas repariras i tera dur ne se raspadni. Begajte od 2.0 tdi. 72 000 mi pobaraja koga sakav da menam cel set. Na kraj si zedov astra h slicno sranje. Pazete so zemate.
   

Сподели преку: