V O L K S W A G E N

Член од
29 октомври 2011
Мислења
969
Поени од реакции
902
kazete mi prasav veke ednas kade mozam da najdam za polo 2008 dizel kapak za rezervoarot, se skrsi federceto i ne se zatvora, moze da se zatvori, samo ako go drzis i stisnes na centralno zaklucuvanje
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.063
Поени од реакции
2.284
kazete mi prasav veke ednas kade mozam da najdam za polo 2008 dizel kapak za rezervoarot, se skrsi federceto i ne se zatvora, moze da se zatvori, samo ako go drzis i stisnes na centralno zaklucuvanje
Ги имаш по авто отпади што растураат коли во радишани,визбегово по стариот пат накај косово па тетово колку сакаш


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.063
Поени од реакции
2.284
Здраво
Ме интерсира на Голф 5 кој дизелски агрегат е подобар 1.9 105кс или 2.0 140кс и која би била реална цена за добар примерок во Мк од 05/06 година ?
Добар примерок е 1.9 ама над 110кс додека 105 е тромав за таков голф 5 подобро 2.0


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Ги имаш по авто отпади што растураат коли во радишани,визбегово по стариот пат накај косово па тетово колку сакаш


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Па дека од 2008ма модел има колку сакаш,не баш
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.063
Поени од реакции
2.284
Па дека од 2008ма модел има колку сакаш,не баш
Има има и те како ,инаку кое е година денес 2018 така е па значи стар е 10 години што за нас е солидно додека на западот е крш ,а и има и такви дупло ефтини што е за растурање бидејќи воланот е десен


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Има има и те како ,инаку кое е година денес 2018 така е па значи стар е 10 години што за нас е солидно додека на западот е крш ,а и има и такви дупло ефтини што е за растурање бидејќи воланот е десен


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Aј нека потражи човекот па да видиме со која леснотија ке набави
 
Член од
22 август 2012
Мислења
151
Поени од реакции
57
Дали ке се одлепи не зависи од стакленцето,туку од лепакот со кој ке биде залепено.И да има разлика,тоа што ке го купиш за 200 динари се разликува од фабричкото ама брка работа
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2742059
Eve go linkot, ne mi se odlepi novoto staklo, ne me razbra ti, staroto originalnotomi se odlepi i padna zdravo, arno ama kolata zad mene go izgazi i stana solca. ova sto go kupiv ubavo dava odraz, jas sakav da otidam na staklar da mi napravat tamu ogledalce po merka, ama me posovetuva staklarot deka nema da cini i deka osobeno noke nema da mozam da gledam nisto, a ova sto go zemav novovo stoi uste ne e odlepeno, ama sepak mislam deka toa e do majstorot i do lepakot sto go koristi
Колку што знам стаклото не се лепе, туку има жлебови и само се вметнува. Плус некако моите за голф 4 е малку поразлично, и ова е 420 денара, толку се редовно и во продавници сепак фалаа.
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Колку што знам стаклото не се лепе, туку има жлебови и само се вметнува. Плус некако моите за голф 4 е малку поразлично, и ова е 420 денара, толку се редовно и во продавници сепак фалаа.
Епа тие жлебови не држат поише,со тек на време ослабуваат и не држат јако,затоа ти паднало.Мора да се лепи сега новото зашто може и тоа да падне.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.063
Поени од реакции
2.284
Член од
30 септември 2015
Мислења
99
Поени од реакции
146
Добар примерок е 1.9 ама над 110кс додека 105 е тромав за таков голф 5 подобро 2.0


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Кварлив е 2,0, имаат некоја фабричка маана на моторот, не знам у кој дел беше. 1,9 тди е далеку поквалитетен, издржлив е ко магаре, 2 години го возам 6 брзини од 90 степени нема качено ниту еднаш. Строго препоручуем 1,9 тди 105 кс
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
124
Поени од реакции
4
Што може да е на поло 1.4 тди сеа како залади пи прво тргање се слуша некој звук и при застанување и повторно тргае пак истото посем тоа се губи ? совет искуства
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Добар примерок е 1.9 ама над 110кс додека 105 е тромав за таков голф 5 подобро 2.0


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Уопште не е тромав 1.9 105 коња,а е далеку подобар избор од 2.0
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.063
Поени од реакции
2.284
Уопште не е тромав 1.9 105 коња,а е далеку подобар избор од 2.0
Па не е баш си пробал 105? Јас пробав 110 и 115 тие се подобри од тој 105 тоа е како од оние 90кс освен ако е малку изменети турбото нешто како фејслифт тоа е друго


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.539
Поени од реакции
8.149
Па не е баш си пробал 105? Јас пробав 110 и 115 тие се подобри од тој 105 тоа е како од оние 90кс освен ако е малку изменети турбото нешто како фејслифт тоа е друго


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Таков имам,1.9 105 коња Туран.Штом на Туранот му е доволен и не е тром,голфот ке биде авион
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.024
Поени од реакции
551
2.0 problem so menjac. dmf zamaec koj pajga relativno brzo, turbinata pusta zvuci nad 200 000km,problem so maslena pumpa a kaj 1.9tdi problem so egr so stalno pusta maslo a i dosta trosi maslo toj motor. Za tromav ne e tromav ali e poslab od vectra b 2.0 dti nad 130km/h. isprobano so seat leon 1.9 tdi. 1.9 tdi 110 ks e eden i esinstven motor koj e naj izdrzliv. Boso pajga, ednas repariras i tera dur ne se raspadni. Begajte od 2.0 tdi. 72 000 mi pobaraja koga sakav da menam cel set. Na kraj si zedov astra h slicno sranje. Pazete so zemate.
 
На врв Bottom