UEFA Europa League

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од dragonsky, 13 септември 2017.

 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  I sto kaza sea ziti mene? Jas rekov deka italijanskata liga e mega jaka? Ne, ama e pojaka od germanskata, odnosno aludirav na toa germanskata e slaba. Prvo glej go Baern, jas iskreno poslab Baern vo zivotot ne sum gledal, Dortmund isto e toplo ladno sezonava, Hofenhajm se sram sezonava, Lajpcig isto pod ocekuvanjata igra da receme, a i opsto be germanskite timovi sezonava se slabi i fudbalot sto se igra e slab.

  Objasniv sve za Inter vo prerhodniot post, znaev i ocekuvav deka ke ispadnat denes, ednostavno Inter so site problemi momentalno nema sili da se nosi na dva fronta, gleas deca vleguvaa a brkavme rezultat. Da e kompleten Inter crevata ke im gi izvadat kakov Frankfurt kakvi bakraci. Ke vidis ako se padnat sea so nekoj ko Sevilja ili Arsenal kolku e jak Frankfurt. Pazi, da ne se razbereme pogresno, gi simpatisam jas niv i si gi pratam redovno vo Bundes (ok ne im go glwam sekoj mec ali chat pat znam da svrtam pogled narocito ako gi imam na tiket), ali silata mislam deka im e do tuka. Imaat nekolku odlicni fudbaleri, Jovic prv e na taa lista, ali kvalitetot e toj i nemaat sila po mene za nesto poise.

  Ne me zaebavaj bez 20 igraci igrase Inter i mi vikas deka Frankfurt gi dominiral, ok bas cudno da ti kazam. :D Od kaj da znam pred pocetok na sezona deka vo Inter ke se desi razdor vo ekipa, deka Ikardi nema da igra itn itn?? Da ne se desea ovie sranja nemase Inter da se bori za LS nego ke si svirkase sea na vtoro ili treto mesto a Milan, Roma i Lazio oci ke vadea za cetvrtata pozicija.
   
 2. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.979
  Допаѓања:
  9.518
 3. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.464
  Допаѓања:
  23.520
  Славија Прага у последна минута гол за елиминација на Севиља!
   
 4. Rosemberg

  Rosemberg Психопат

  Член од:
  15 февруари 2010
  Мислења:
  10.383
  Допаѓања:
  7.658
 5. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  Kjaer vo chvor nozete :pos:
   
 6. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.880
  Допаѓања:
  13.895
  ХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХ :pos::pos:ФОРЗА БЕТИС ПУТОС!!!:kuracc::kuracc:
   
 7. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.616
  Допаѓања:
  2.067
  На Avenger99, Che59, Македонија 1932 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  I sto e toa sto nema vrska aj kazi ziti se, ne e pojaka Serija A od bundes? Nigde ne rekov deka cvetaat rozi vo Serija A sezonava, jasno mi e deka i Roma i Napoli i Inter igraat poslabo od lani, ama za bundesot e premier liga. :D
   
 9. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  563
  Брат не е работата ради двата фронта, играчите го минираат Спалети а овој к*р не му чуе си го пушта Ранокија и мртов ладен е. Незнам пак само како навивачите на стадионот онака многу едноставно го прифаќаат сево ова, имам осет дека за некое време пак ќе фрлаат моторчиња од трибини. Значи и Јуве имал периоди како она со Фулам и Рудневс хат трикот, има уште некој али не ми текнува сега :D, ама никогаш не биле до волку очај, ова што го играте моментално незнам дали може да се нарече фудбал, и не е само во Европа лига и во Италија е слично, а квалитетот на одредени поединци и не е толку лош. Чист пример ти е само Кандрева, си прима топка и ја пуца 20 метра над гол онака ноншалантно , ко да отишол на плажа во Рио да си го прчи. Рибата смрди од главата :).
   
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.947
  Допаѓања:
  155.810
  Леле Рудневс, само што го изгуглав, се пензионирал на 28 години :pos: slavic life, имаш гром настап против гигант и доста ти е.
   
  На Sasa Ilic, Scirea, HULK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  So da ti kazam, jasno mi e deka Spaleti ne znae kaj tera, edvaj cekam maj da dojde i da letne kako partal, i iskreno krivo mi e sto se desava ova poso potencijalot na timot e daleku pogolem od ovoj rak sto go gledavme denes. Kako bezdusni bea site, ne znam sto da kazam.
   
 12. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  563
  Доста му е, нека му е со среќа пензионерскиот живот :D, колку сум го пцуел само тогаш и него а и Јуве тој период, ми скратија неколку години живот, од хат трик на Рудневс и дебакли со Фулам, Удинезе и компанија до фаза да си речиси рамо до рамо со Барса, Реал и комапнија, not bad Andrea not bad :).
  --- Споено дупло мислење, 14 март 2019 во 23:57 ---
  Jaс не сум многу сигурен оти ќе летне, како тргнале можно е и договор да му продолжат, па тек тогаш ќе биде фешта , нешто имаше изјава Марота дека верувал во него :D.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.700
  Допаѓања:
  9.488
  На Sasa Ilic, Mondonico, DonRistovski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.144
  Допаѓања:
  41.255
  [​IMG]
   
  На Che59 и DonRistovski им се допаѓа ова.
 15. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.795
  Допаѓања:
  12.808

  Па дека не следиш незнаеш, само така изгледа дека не се тепани.

  Каљари ги тепаше прошли викенд :icon_lol:
   
  На Huddle, џимеј, INFERNO` и уште 23 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: