UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе видиме дали ќе се сити, нешто УЕФА не ги мириса баш арапиве, ништо чудно да го отпаднат Сити следна фаза ко изминативе сезони, ќе треба после да се самобанира Трибиани ака Џони :D.
Малку не разбирам, од една страна, што ли требаше да постираме откако го пројдовме ПСЖ со дефицит од два гола, со 10 души повредени и тоа на гости. Може требаше да си туриме по една чаша вино и да пуштиме плоча од Шуберт во позадина. А дека сме се јачале повеќето дека ќе освоиме морген тоа, за џабе ќе бара.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Нека се паднат градските ривали..и кога ѓаволите ќе јадат епски шамари ќе му се ситиме цел форум ,и ќе му бараме постови кога паѓаа во трансој после победата над ПСЖ :icon_lol:
Добаар, легенда си!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Нека се паднат градските ривали..и кога ѓаволите ќе јадат епски шамари ќе му се ситиме цел форум ,и ќе му бараме постови кога паѓаа во трансој после победата над ПСЖ :icon_lol:
И каква врска има едното со другото? Не требаше да се радуваме кога победија со ПСЖ бидејќи знаеме ако се паднат со Сити 100% губат? Брао бе... Само немој тебе да те бараме пак :icon_lol:

Инаку муабетот Меси вс Роналдо е единственото подосадно нешто на форумов од муабетот за Кутињо и кој кого заебал.

Германската лига е попара моментално, дури мислам послаба и од италијанската дека е.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.830
Ти ке бараш постови на други :pos:, од сите членови на форум, ти ке заебаваш други... Би ти кажал да се скриеш под кебе, ама у каква форма си, и тоа ке промашиш.
Не ми е во крв тоа да го правам бидејќи не се палам на постови и доволно сум возрасен,така напишав онака за мајтап и да се посмејме малце ама ти ако немаш капацитет тоа да го разглобиш тогаш во ред,си имам нормален живот надвор од форумот и не ги замарам другите што пишеле и како пишеле...добро ако толку те навреди тоа што напишав за Јунајтед така тогаш се извинувам длабоко..еве ќе внимавам друг пат што пишам,заборавив дека имаш акции таму.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Типувам дека ќе има изненадување (Тотнем-Порто) и може ќе догура некој дури и до полуфинале.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Германската лига е попара моментално, дури мислам послаба и од италијанската дека е.
Гледај утре како ќе те демантира Ајнтрахт против тимот на Ванда...

:kafence:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.830
Малку не разбирам, од една страна, што ли требаше да постираме откако го пројдовме ПСЖ со дефицит од два гола, со 10 души повредени и тоа на гости. Може требаше да си туриме по една чаша вино и да пуштиме плоча од Шуберт во позадина. А дека сме се јачале повеќето дека ќе освоиме морген тоа, за џабе ќе бара.
Јас колку што памтам убеден само за Реал со Ајакс бев,со ПСЖ дали два поста напишав и толку..сепак Јунајтед не се некои клошари па така да ги потценвам
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Зошто да го напуштам форумот жити очите?..дека згрешив во типувањето?..дека правам лоши проценки?..заради тоа треба да го напуштам форумот?..човече сериозен си?..ова е еден обичен форум каде што дискутираме за спорт..јас ниту навредив некого,ниту украдов,ниту отепав,ниту направив инцидент...не знам врз основа на што да го напуштам форумот?..врз погрешни проценки?..ако си толку мал во години и сериозно да си го сфаќаш фудбалот кој воедно е споредна работа тогаш нема да ти замерам,но ако си возрасен тогаш лошо е искрено.
Зошто едноставно не му напишиш дека нема шанса да го погоди метеор во глава ? :icon_lol:
Таман ќе се ослободиме од него
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Пишав пред некое време дека ова е очекувано. Оваа управа успеа за година година ипол да испосере работа од 10 години. БЛ мачка очи за квалитетот на баерн затоа може и се лаже управата. Милион грешки од трансфери до продолжување на дог на рибери и робен до земањето на факинг ковач ко тренер. Која е оваа игра никаква ова не личеше на баерн и главен кривец за ова е управата на баерн односно Хенес.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.830
Зошто едноставно не му напишиш дека нема шанса да го погоди метеор во глава ? :icon_lol:
Таман ќе се ослободиме од него
Пробвам на цивилизиран начин да се разберам и да му објаснам дека фудбалот и спортот се споредни работи и нема потреба од образи и ќебиња да спомнува.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Иначе за пеналот на Барса кога требало да се провери од ВАР, ВАР имале технички проблеми и не можеле да проверат.

Пеналот
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Малку не разбирам, од една страна, што ли требаше да постираме откако го пројдовме ПСЖ со дефицит од два гола, со 10 души повредени и тоа на гости. Може требаше да си туриме по една чаша вино и да пуштиме плоча од Шуберт во позадина. А дека сме се јачале повеќето дека ќе освоиме морген тоа, за џабе ќе бара.
Добро разбери го и ти сега, немале некој повод за радост веќе 9 години така да сватливо ми е до некаде тоа што го збори :D:D:D. Секој прав фан на Јунајтед таа вечер нема спиено ко што треба. Тврдам дека 90% ја имаат гледано и репризата истата вечер.Јас ко фан на Јувентус па бев возбуден кога пројде Јунајтед а можам да замислам како ви било вам. Ако немаш емоција не ни треба да пратиш фудбал па и било кој спорт. Сношти последните 3 минути не ги гледав, можеше да ме мавне нешто па да ме има по весници :D.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom