UEFA Europa League

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ако добро прател ама ти пратиш и пак изглеа не пратиш како што треба. Интер од тоа што колку многу се очајни не ни требаат да се борат за топ 4 позициите во Сериа А, а не згора на тоа и да спомнуваш си некаква грчевита борба на Интер за топ 4 позициите кои водат во ЛШ за наредна сезона бидејќи е срамно такво нешто да се спомнува за Интер во таква лига. Да беше италијанскаа лига квалитетна Интер ќе беше на 8-та до 12-та позиција и топ 4-те позиции веке ќе беа отпишани за нив.

Општо Интер беа фаворити, но оној кој прати фудбал знаеше дека Ајнтрахт има големи шанси да ги елиминира Интер бидејќи играат модерен офанзивен фудбал и атрактивен Инаку истовремено се борат во Бундес и тие за топ 4-те позиции кои водат во ЛШ за наредна сезона. Моментално се на 5-та позиција со 3 бода минус Гладбах кои се на 4-та позиција и исто толку бода зад Лајпциг кои се на 3-та позиција. За тим од таков калибар со такви финансии ретко се има случувано да таков тим на два фронта и со два натпревари неделно биде успешенна два фронта така да глупаво е да речеш дека Ајнтрахт биле слаби и дека изгледале само јако пошо играле во лига која била многу послаба лига од италијанската, во истата која Интер очајните се на 4-та позиција која што ги води во ЛШ за наредна сезона.
Стварно некогаш со еден изгледан натпревар некои сакате да се правите паметни а испаѓате глупи. Па човече Ајнтрахт претходно ги елиминираше Шахтјор со вкупен резултат 6:3. Во групната фаза ги разнесе Лацио дома со 4:1 и во Рим исто така ги победи со 1:2. Победија исто и против Марсеј.
Биле преслаби во првиот меч според тебе , кој што не го гледав, не знам, ама ете гледам во вториот натпревар во Милано како Ливерпул да ви гостува ви се понашаат.
I sto kaza sea ziti mene? Jas rekov deka italijanskata liga e mega jaka? Ne, ama e pojaka od germanskata, odnosno aludirav na toa germanskata e slaba. Prvo glej go Baern, jas iskreno poslab Baern vo zivotot ne sum gledal, Dortmund isto e toplo ladno sezonava, Hofenhajm se sram sezonava, Lajpcig isto pod ocekuvanjata igra da receme, a i opsto be germanskite timovi sezonava se slabi i fudbalot sto se igra e slab.

Objasniv sve za Inter vo prerhodniot post, znaev i ocekuvav deka ke ispadnat denes, ednostavno Inter so site problemi momentalno nema sili da se nosi na dva fronta, gleas deca vleguvaa a brkavme rezultat. Da e kompleten Inter crevata ke im gi izvadat kakov Frankfurt kakvi bakraci. Ke vidis ako se padnat sea so nekoj ko Sevilja ili Arsenal kolku e jak Frankfurt. Pazi, da ne se razbereme pogresno, gi simpatisam jas niv i si gi pratam redovno vo Bundes (ok ne im go glwam sekoj mec ali chat pat znam da svrtam pogled narocito ako gi imam na tiket), ali silata mislam deka im e do tuka. Imaat nekolku odlicni fudbaleri, Jovic prv e na taa lista, ali kvalitetot e toj i nemaat sila po mene za nesto poise.

Ne me zaebavaj bez 20 igraci igrase Inter i mi vikas deka Frankfurt gi dominiral, ok bas cudno da ti kazam. :D Od kaj da znam pred pocetok na sezona deka vo Inter ke se desi razdor vo ekipa, deka Ikardi nema da igra itn itn?? Da ne se desea ovie sranja nemase Inter da se bori za LS nego ke si svirkase sea na vtoro ili treto mesto a Milan, Roma i Lazio oci ke vadea za cetvrtata pozicija.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Славија Прага у последна минута гол за елиминација на Севиља!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.344
ХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХ :pos::pos:ФОРЗА БЕТИС ПУТОС!!!:kuracc::kuracc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Интер колку е очаен, мајко мила...

Инаку @Uli Hoeneß после бламот на германските екипи во ЛШ годинава, ти се молам поштеди не од муабети за Бундес. Врска нема она што го пишал Стефан во глобала, Серија А особено сезонава ептен е заникаде, ама тешко дека може да го надмине Бундесот во неговиот очај.
I sto e toa sto nema vrska aj kazi ziti se, ne e pojaka Serija A od bundes? Nigde ne rekov deka cvetaat rozi vo Serija A sezonava, jasno mi e deka i Roma i Napoli i Inter igraat poslabo od lani, ama za bundesot e premier liga. :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
I sto kaza sea ziti mene? Jas rekov deka italijanskata liga e mega jaka? Ne, ama e pojaka od germanskata, odnosno aludirav na toa germanskata e slaba. Prvo glej go Baern, jas iskreno poslab Baern vo zivotot ne sum gledal, Dortmund isto e toplo ladno sezonava, Hofenhajm se sram sezonava, Lajpcig isto pod ocekuvanjata igra da receme, a i opsto be germanskite timovi sezonava se slabi i fudbalot sto se igra e slab.

Objasniv sve za Inter vo prerhodniot post, znaev i ocekuvav deka ke ispadnat denes, ednostavno Inter so site problemi momentalno nema sili da se nosi na dva fronta, gleas deca vleguvaa a brkavme rezultat. Da e kompleten Inter crevata ke im gi izvadat kakov Frankfurt kakvi bakraci. Ke vidis ako se padnat sea so nekoj ko Sevilja ili Arsenal kolku e jak Frankfurt. Pazi, da ne se razbereme pogresno, gi simpatisam jas niv i si gi pratam redovno vo Bundes (ok ne im go glwam sekoj mec ali chat pat znam da svrtam pogled narocito ako gi imam na tiket), ali silata mislam deka im e do tuka. Imaat nekolku odlicni fudbaleri, Jovic prv e na taa lista, ali kvalitetot e toj i nemaat sila po mene za nesto poise.

Ne me zaebavaj bez 20 igraci igrase Inter i mi vikas deka Frankfurt gi dominiral, ok bas cudno da ti kazam. :D Od kaj da znam pred pocetok na sezona deka vo Inter ke se desi razdor vo ekipa, deka Ikardi nema da igra itn itn?? Da ne se desea ovie sranja nemase Inter da se bori za LS nego ke si svirkase sea na vtoro ili treto mesto a Milan, Roma i Lazio oci ke vadea za cetvrtata pozicija.
Брат не е работата ради двата фронта, играчите го минираат Спалети а овој к*р не му чуе си го пушта Ранокија и мртов ладен е. Незнам пак само како навивачите на стадионот онака многу едноставно го прифаќаат сево ова, имам осет дека за некое време пак ќе фрлаат моторчиња од трибини. Значи и Јуве имал периоди како она со Фулам и Рудневс хат трикот, има уште некој али не ми текнува сега :D, ама никогаш не биле до волку очај, ова што го играте моментално незнам дали може да се нарече фудбал, и не е само во Европа лига и во Италија е слично, а квалитетот на одредени поединци и не е толку лош. Чист пример ти е само Кандрева, си прима топка и ја пуца 20 метра над гол онака ноншалантно , ко да отишол на плажа во Рио да си го прчи. Рибата смрди од главата :).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Леле Рудневс, само што го изгуглав, се пензионирал на 28 години :pos: slavic life, имаш гром настап против гигант и доста ти е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Брат не е работата ради двата фронта, играчите го минираат Спалети а овој к*р не му чуе си го пушта Ранокија и мртов ладен е. Незнам пак само како навивачите на стадионот онака многу едноставно го прифаќаат сево ова, имам осет дека за некое време пак ќе фрлаат моторчиња од трибини. Значи и Јуве имал периоди како она со Фулам и Рудневс хат трикот, има уште некој али не ми текнува сега :D, ама никогаш не биле до волку очај, ова што го играте моментално незнам дали може да се нарече фудбал, и не е само во Европа лига и во Италија е слично, а квалитетот на одредени поединци и не е толку лош. Чист пример ти е само Кандрева, си прима топка и ја пуца 20 метра над гол онака ноншалантно , ко да отишол на плажа во Рио да си го прчи. Рибата смрди од главата :).
So da ti kazam, jasno mi e deka Spaleti ne znae kaj tera, edvaj cekam maj da dojde i da letne kako partal, i iskreno krivo mi e sto se desava ova poso potencijalot na timot e daleku pogolem od ovoj rak sto go gledavme denes. Kako bezdusni bea site, ne znam sto da kazam.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Леле Рудневс, само што го изгуглав, се пензионирал на 28 години :pos: slavic life, имаш гром настап против гигант и доста ти е.
Доста му е, нека му е со среќа пензионерскиот живот :D, колку сум го пцуел само тогаш и него а и Јуве тој период, ми скратија неколку години живот, од хат трик на Рудневс и дебакли со Фулам, Удинезе и компанија до фаза да си речиси рамо до рамо со Барса, Реал и комапнија, not bad Andrea not bad :).[DOUBLEPOST=1552604272][/DOUBLEPOST]
So da ti kazam, jasno mi e deka Spaleti ne znae kaj tera, edvaj cekam maj da dojde i da letne kako partal, i iskreno krivo mi e sto se desava ova poso potencijalot na timot e daleku pogolem od ovoj rak sto go gledavme denes. Kako bezdusni bea site, ne znam sto da kazam.
Jaс не сум многу сигурен оти ќе летне, како тргнале можно е и договор да му продолжат, па тек тогаш ќе биде фешта , нешто имаше изјава Марота дека верувал во него :D.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Не знам, не следам толку многу италијанска лига ама фудбалерине на Интер ми делуваат како да не се тепани одамна.

Па дека не следиш незнаеш, само така изгледа дека не се тепани.

Каљари ги тепаше прошли викенд :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom