UEFA Europa League

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Што е ова штама на темава.. Ајде интераши, челзијаши и топџии малце живнете ја темава :P
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Јако почнаа Ајнтрахт Франкфурт. Интер имаат среќа што не губат веќе

Лука Јовиќ гол :vozbud:
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
На БНТ 1 бугарската телевизија има пренос Арсенал - Рен може да ја следите таму место на стримови.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Чист офсајд да, но дали Сократис заслужи втор жолт претходниот натпревар? Ич не се замарам за голот, правдата е задоволена :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Drugar, ako dobro pratis Serija A ke znaes deka vo momentov Inter e vo mnogu losa situacija, ima razdor vo timot i nema nikakva atmosfera. Ova sto momentalno go igra Inter ne e ni 50 posto od realnite moznosti na ekipata. Muabetot mi bese za Frankfurt deka ne se nisto posebno koga na vakov Inter ne mu dadoa gol i 60tina minuti deluvaa kako prv pat da igraat zaedno. Toa e razlikata vo ligite spored mene, germanskata e kade kade poslaba vo odnos na italijanskata, iako bez razlika na se ocekuvam da ispadne Inter zaso im pretstoi grcevita borba za LS vo Serija A.
A sevo ova ti go kazuvam poso Frankfurt vazi za dosta ofanzivna ekipa i povekjeto vcera ocekuvaa da go pobedat Inter.

Glej primer Dortmund za titula se bori a dno dopiraat, ispadnaa sramno od Totenhem, ne moze dva meseci mec da dobijat. Baern iako ne zagubi, protiv Liverpul deluvase kako Barnli, se branea so 11 igraci. Spored mene dosta slaba e bundesligata ovaa sezona.
Ако добро прател ама ти пратиш и пак изглеа не пратиш како што треба. Интер од тоа што колку многу се очајни не ни требаат да се борат за топ 4 позициите во Сериа А, а не згора на тоа и да спомнуваш си некаква грчевита борба на Интер за топ 4 позициите кои водат во ЛШ за наредна сезона бидејќи е срамно такво нешто да се спомнува за Интер во таква лига. Да беше италијанскаа лига квалитетна Интер ќе беше на 8-та до 12-та позиција и топ 4-те позиции веке ќе беа отпишани за нив.

Општо Интер беа фаворити, но оној кој прати фудбал знаеше дека Ајнтрахт има големи шанси да ги елиминира Интер бидејќи играат модерен офанзивен фудбал и атрактивен Инаку истовремено се борат во Бундес и тие за топ 4-те позиции кои водат во ЛШ за наредна сезона. Моментално се на 5-та позиција со 3 бода минус Гладбах кои се на 4-та позиција и исто толку бода зад Лајпциг кои се на 3-та позиција. За тим од таков калибар со такви финансии ретко се има случувано да таков тим на два фронта и со два натпревари неделно биде успешенна два фронта така да глупаво е да речеш дека Ајнтрахт биле слаби и дека изгледале само јако пошо играле во лига која била многу послаба лига од италијанската, во истата која Интер очајните се на 4-та позиција која што ги води во ЛШ за наредна сезона.
Стварно некогаш со еден изгледан натпревар некои сакате да се правите паметни а испаѓате глупи. Па човече Ајнтрахт претходно ги елиминираше Шахтјор со вкупен резултат 6:3. Во групната фаза ги разнесе Лацио дома со 4:1 и во Рим исто така ги победи со 1:2. Победија исто и против Марсеј.
Биле преслаби во првиот меч според тебе , кој што не го гледав, не знам, ама ете гледам во вториот натпревар во Милано како Ливерпул да ви гостува ви се понашаат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Кој ќе го земе Јовиќ ќе заврши работа.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Види ги овие како излагаат, како полжави ако некоја германска екипа води. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom