UEFA Europa League 2016/17

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Џонтра Волта, 26 август 2016.

?

Шампион сезонава е..

Анкетата е затворена 27 мај 2017.
 1. Ајакс бато мој, нема играње со холанЦка школа...

  55,2%
 2. Се знае дека ќе биде Манчестер, глеаш го закупиле Палас уше сеа за Супер Купот..

  44,8%
 1. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.828
  Допаѓања:
  60.372
  Ај мрш.

  :гифотсоИбра:
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 2. red.devil

  red.devil

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.573
  Допаѓања:
  9.216
  Еве јас сакам да ги видам. Како иначе ќе покажам револт за Мурџо со MouOut, bring back Moyes паролче. :D
   
  На Nino Manchester, vidooq и Peja989 им се допаѓа ова.
 3. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  10.012
  Допаѓања:
  14.936
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На K!KI, Martin, Makaron и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  24.930
  Допаѓања:
  58.728
  Покољ ќе биде и тука, нема лабав противник.
   
 5. Џек Нолан

  Џек Нолан

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  926
  Допаѓања:
  1.224
  Селта лаганица ќе си тепа.:sneaky:
   
  На Atso, Бавча и Клипче им се допаѓа ова.
 6. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.622
  Допаѓања:
  8.416
  :pos: :pos: :pos:
   
  На Adidya..Fanox on Faja :D, Џио и Џек Нолан им се допаѓа ова.
 7. Џек Нолан

  Џек Нолан

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  926
  Допаѓања:
  1.224
  Да не ја погодите во форма, пошо не е. Спасивте јајца од Андерлехт:icon_lol:
   
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.871
  Допаѓања:
  47.422
  Не е наивна екипа Селта, да не се чешате вака што се смеете. :)
   
  На vidooq и Џек Нолан им се допаѓа ова.
 9. Martin

  Martin

  Член од:
  25 јануари 2005
  Мислења:
  4.605
  Допаѓања:
  3.408
  И Вотфорд не е воопшто наивна ако некогаш се падни во полуфинале ЛЕ против Реал. Нека си знаат мадриѓани уште од сеа.
   
 10. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  24.902
  Допаѓања:
  34.345
  Колку им е нестабилен тимот и со какви маки стигна до тука, кај што требаше и со резерви да стигнат, и пак смешно им е :D
   
  На Џек Нолан и marinetti им се допаѓа ова.
 11. JimmyFloydBottleBank

  JimmyFloydBottleBank Миле воли чисто и ја исто!

  Член од:
  29 ноември 2010
  Мислења:
  5.974
  Допаѓања:
  7.283
  И ние така се мучевме па земавме, не мора ништо тоа да значи. Реално само Лион може да им помати сметки у финалето, секако Ајакс ако го минат:D
   
 12. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  24.930
  Допаѓања:
  58.728
  Вие тогаш на клупа го имавте експертот за Европски натпреварувања :D
   
  На Џонтра Волта и JimmyFloydBottleBank им се допаѓа ова.
 13. Џек Нолан

  Џек Нолан

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  926
  Допаѓања:
  1.224
  Две контри да му се паднат на Аспас па ќе видите:D
   
 14. red.devil

  red.devil

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.573
  Допаѓања:
  9.216
  Против менаџер што беџмарк му се автобуси, камиони и други објекти што зафаќаат огромен простор. Гуд лак на Аспас. :D
   
  На Peja989 и Џек Нолан им се допаѓа ова.
 15. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.622
  Допаѓања:
  8.416
  Мислиш андерлехт се спаси од гневот на сеоски Рашфорд.
  На страна што селта не игра против албасете, него против Манчестер со Мурињо така да излишно е да коментираме од инает што би било кад би било а не би било итн. Идам на журка така да поздрав.
   

Сподели преку: