UEFA Europa League 2016/17

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Шампион сезонава е..


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
А демек Арсенал "кралевите на фа купот" нема да играат ЛЕ и ќе се фокусираат на првенство? :icon_lol:

Безначаен трофејов е моментално за Реал, Барса, Баерн и уште некоја екипа,...за Арсенал конкретно е на ранг на трофеј од ЛШ и ако го освојат ќе праат паради низ Лондон.

Да бев пример навивач на Реал немаше да цитираш.Факт си е факт,бе разлика кој го кажува.
Убаво објаснето и скоцкано е во три реченици погоре.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Денес е " Денот А " роѓаци, денот кога нашиот Ајакс ќе ја освои Лига Европа и после 12 годишен пост ќе стане шампион на некое Европско натпреварување. Противник наш е некој тим од Енглеска, некој Манчеста, некој Мурињо, Фергусон ова - она. Викаат некој Погба сто милиони коштал и дресови продавал многу, највише гужва на негова тезга имало. Али идеме опрезно, очекувам максимална концентрација денес и играта што ја имаме цела сезона да ја одиграме најперфектно токму сега.

На голот нормално ќе биде Онана. Знае понекад да кикса семе му ебам црно биберско, али се надеваме денеска без кикс.

Одбрана малце заебано, често примаме голови и Вергивер е суспендиран. Тете ќе го попуни неговото место, но дали као бек или ЦБ останува да видиме. Kао втора опција е Ридевалд да го завземе местото на Вергивер.

Средината роѓо очекувам тотална доминација со Шоне и Класен. Класен као главен племејкер сезонава очекувам да изиграва Џејмс Леброни со асистенции, нарочито према моето младунче Долберг, кој има да ги трпа као у немачки порничи.

Нападот роле ни е најачи и најзаслужен за успехов сезонава. По крило ги пуштаме Зијех и Јунес да им го испијат мозокот ко ние после и пред утакмицата Амстел, а у тие комбинации ќе се уклучи и мојот црња Траоре, кој очекувам да има посебен мотив денес да им го испонабива. Долгбер више го спомнав и То ти је то и то је Тоти.

Идеме Роѓации. АЈАКС АМСТЕРДАМММММММММММ, ОХ АЈАКС АМСТЕРДАМ ОЛЕ ОЛЕЕЕЕЕЕЕ


Точен Резултат: АЈАКС 2 - 1 Сморчесер Сморнајтед.
Сега ми улета постов пошто Морган ми го лајкнал постот пред твојот.
Искрено друже моеш мене и на цел Јунајтед да ни ги бричиш комотно.
Поздрав.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Сега ми улета постов пошто Морган ми го лајкнал постот пред твојот.
Искрено друже моеш мене и на цел Јунајтед да ни ги бричиш комотно.
Поздрав.
Vardar Evropski sampion, a on me ceitira u nebitna Liga Evropa so nebitniot Smorcester.:tapp::popce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom