UEFA Europa League 2016/17

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Шампион сезонава е..


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Првиве шест серии беа перфектни, никој не ги бранеше. Послем тоа србиве, а посебно Жале што ја отера на паркинг.:facepalm:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Србиве ги саботираа балииве намерно. Им се осветија за 5 века турско робство. Мајку им божју.
Хрват е Митровиќ ама се солидаризираше со комшијата Карлеуша.:)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Сваки турчин зна свака була зна да је Митрович српски син сјебао Бешикташ:pos:

Нека сисаат турциве гнасни зимаат се молат ко да се у џамија а не на стадион.:pos:
Демек у такви моменти христијаните не се молат.

Иначе, боље да пукнеа високо, па и да отиде над гол, бар пробале. Ептен лесни топки вака, посебно вториов утнат.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Цел стадион опцу да ти ебам жената кога утна Тошич :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сваки турчин зна свака була зна да је Митрович српски син сјебао Бешикташ:pos:
umesto da bude vitez, vojvoda, a on sta je uradio, spandzo se sa neku mucenicu neku kamenjarku, mozak u alfa rezimu pukla mu crna pogibija, sad ce da ide pod mac kod balije, pod mac bato.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.063
Хрват е Митровиќ ама се солидаризираше со комшијата Карлеуша.:)
Мислев Србин е. :D
Нема везе, гледаме со татко ми и се спрема србенде да шутира и му викам глеј сеа балканец ако не ја заебе нема кој друг.:D
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Јунајтед дај испаднете пичка ви мајчина ваша, греота е вас да ве гледаме во Скопје... Ваква незаинтересираност, вакво влечење, ваква мртва игра па уште додај и тоа против ебаниот Андерлехт, па ебете си мајката. 200 милиони потрошивте, и пак за кур не ве бива, ПУ!!!

Ајде нека доаѓаат ваму Шалке, Ајакс, Лион, Бешикташ, само овие да не ги гледам. ПУПУПУ!!!

Андерлехт премногу се затвори. И прашање на време беше кога ќе примат гол, беше премногу да издражат до 120 минута да не примат гол.
Од овие што останаа, на Јунајтед најтежок противник би бил Селта, иако и тие не се којзнае што.

Јунајтед е во пол позиција да ја освои лига на Европа и да дојде во Скопје.
 
S

silmarillion

Гостин
Си доаѓа Јунајтед во Скопје, ич да не му се секирате за тоа :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
Андерлехт премногу се затвори. И прашање на време беше кога ќе примат гол, беше премногу да издражат до 120 минута да не примат гол.
Од овие што останаа, на Јунајтед најтежок противник би бил Селта, иако и тие не се којзнае што.

Јунајтед е во пол позиција да ја освои лига на Европа и да дојде во Скопје.
Андерлехт снемаа душа 60 минута, и тие се влечеа на терен... ама финтата е што и Јунајтед беа на нивно ниво, а играат со "ѕвезди" во тимот

И нема да се сложам со тебе дека Јунајтед се во пол позиција да ја освои ЛЕ годинава... според начинот на којшто играат, според тоа какви партии покажаа со Ростов и Андерлехт, воопшто не ги сметам за фаворити во ЛЕ. Ајакс и Лион според мене најмногу покажаа годинава во ова натпреварување. Знам зошто имаш такво мислење дека се први фаворити да ги видиме во Скопје, сепак Јунајтед е име во фудбалот,али тоа веќе не важи во денешно време, секој може да те тресне од земја.

Единствена предност што некој сака да ги виде Јунајтед во Скопје е фановите што ги има низ земјава, ок тоа... али според играва што ја прикажуваат... па Јувентус да беше очи ќе нејќев да им видам во земјава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom