UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не заслужуваат овие 2 екипи да играат Лига Европа.. Заслужуваат повеќе.. А не онакви екипи ко Челзи ќе ми играат ЛШ...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Само јас и ти ја гледаме изгледа :D
Најверојатно досеа само јас и ти свршваме на голојте 3 страници испишавме :D Дефинитивно не зажалваме досега
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Најверојатно досеа само јас и ти свршваме на голојте 3 страници испишавме :D Дефинитивно не зажалваме досега
Не само головите, статива, пречка, фаули.
Утакмицава :cuc:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
едно нешто приметив каде што дадоа 2 гола Севиља... Значи имаат фаул на пола терен, а они скоро сите у напад и уште од половина нафрлаат и дадоа така 2 гола...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Овие Рома ептен слабо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Како така имаат коцепт а играта им се базира на трчање и покривање?[DOUBLEPOST=1426195658][/DOUBLEPOST]Е Љајиќ бе креле едно мртво торбешко глупаво.
Овој Нето одкога одлучи да не го продужува договорот со Виола почна да брани вансериски, сигурно е мотивиран да се докаже во некој појак клуб.
Neto spored di marzio Navodno e vekje nash :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Многу е тиња Рома бе, ништо не играат, ептен паднаа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Е добро бе,Интер како го даде голот ? Од велелепна акција да не беше или сепак згреши еден од играчите на Волфзбург ?
Зедоа замав со безвезе гол и не искористија доста простор бидејќи Волфзбург опасно и премногу напаѓачки играше.

Губат ко магариња од "боранија" екипа и пак лигата не чинела xaxa,некој друг е крив.:lolzz:

Според кладилниците Волфзбург се први фаворити,а тука лигата не чинела,екипата слаба била,среќа имале и што уште не..:ROFLMAO:Барем тие што прават коеф. си ја знаат работата и поштено си работат.

Колку и да се паднати во форма Реал,4 гола на домашен терен не се примаат тек така.Деградирање до максимум .

Интер прима гол обавезно на домашен терен.Волфзбург ќе нема потреба да напаѓа,ќе си начекаат контра и нема спас.Волфзбург со лоша игра даде 3 гола,а камоли ако се разиграат.На Баерн ги изгазија а не пак Интер.

Севиља се мајстори за ова натпреварување,ништо чудно да го освојат.Иако Зенит има најсилна екипа,ако се средат ќе бидат доста опасни.

Според мене топ 3 Севиља,Зенит,Волфзбург.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.419
Поени од реакции
109.182
Ок, Малага или Билбао ќе освојат шпанско пошо ги тепаа Реал и Барса.
Пак ќе кажам, Волфсбург не е слаба екипа, ама не е ни онолку јака како што се прави овде на форумот. На првата поорганизирана и посериозна екипа што ќе налетаат ќе ги згази. Интер може доста подобро од ова, ама штетата беше нанесена со тоа што Мацари беше пола сезона тренер, па сега преку ноќ не се менуваат некои работи.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
А што има врска лигата со победата на Волфзбург над Баерн или Малага и Билбао против Среал и Барса ? Си направи муабет онака.:icon_mrgr:

Кој ги прави Волфзбург јаки ? Баш никој..Џони тоа што си типуваше за овој натпревар уште кога ги извлекоа,си се изјасни поштено и ги брои парите сега.:sneaky::pijani:

А Манчини што е еден тренер еби му мајката..

Ајде @Џони Вајсмилер објасни уште еднаш стручно за да ставиш клуч на дискусијава.:kafence:

Се откажувам од понатамошна дискусија,не ме интересира ни Волфзбург ни Интер.Едноставно морав да пишам поради среќните три гола на Волфзбург а први почнаа со среќата Интер.

@Mondonico

Собра поените ? :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.105
Поени од реакции
17.952
А што има врска лигата со победата на Волфзбург над Баерн или Малага и Билбао против Среал и Барса ? Си направи муабет онака.:icon_mrgr:

Кој ги прави Волфзбург јаки ? Баш никој..Џони тоа што си типуваше за овој натпревар уште кога ги извлекоа,си се изјасни поштено и ги брои парите сега.:sneaky::pijani:

А Манчини што е еден тренер еби му мајката..

Ајде @Џони Вајсмилер објасни уште еднаш стручно за да ставиш клуч на дискусијава.:kafence:

Се откажувам од понатамошна дискусија,не ме интересира ни Волфзбург ни Интер.Едноставно морав да пишам поради среќните три гола на Волфзбург а први почнаа со среќата Интер.

@Mondonico

Собра поените ? :)
Ти ги правеше калкулациите, не префрлај сега топката на мене :D Јас само сакам Фиорентина да ги помине мртвиве Рома, а пак Волфсбург и во Милано да ги натрти Интер за Џони комплетно да биде во право.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom