UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.149
Поени од реакции
4.685
Ne znam zosto smetate deka Basel e slaba ekipa. Lani ne za dzabe gi elememinraa Manchester I gi tepaa Bayern. Poslem Chelsea gi stavam kako vtori favoriti za osvojuvanje.
 
H

HoT IcE

Гостин
Далеко е Базел од екипу која е кадарна да освои ЛЕ. Немав ни организацију, нити довољно фудбалско знање за такво нешто, овај победа овј вечер беше тотално на среќу, колко им беше неповржана игра, и колко грешке имасва тој немаше број, среќа што грешке на Тотенхем бева почести и поголеми.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
А овај келешов има јазик кој не го знае? o_O
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
А овај келешов има јазик кој не го знае? o_O
Па човекот е од Швајцарија каде што германски, италијански и француски се официјални јазици. Му останало да научи англиски и тоа е тоа:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Па човекот е од Швајцарија каде што германски, италијански и француски се официјални јазици. Му останало да научи англиски и тоа е тоа:)
А и стварно тешка работа да научиш англиски, германски, француски и италијански. :) само кај германски ќе се помачиш малце.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
И Шпански знае бе :)
Шпански и италијански се учат без курс за другиве ќе ти треба. Добро и англиски може да се научи од филмови:). Е сега кај мене се погоди мајка ми да знае руски, а татко ми германски па знам да гукнам по нешто и од овие јазици:). Француски го имав факултативен во основно ама ич немав желба да го научам, многу бош јазик.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495

Kajgana Shop

На врв Bottom