UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување
G

Geezer

Гостин
Пенал свирна, уште еден во низата непостоечки. Каков глуп судија, до него беше. Па за ова ли се свири пенал бе сељачино една?

Ама сега ќе дојде овој објективниот судија, на форумов, стручњакот, ќе објасни дека всушност имало, ние не сме се разбирале.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Тоооооо браво Луиз ма ни пенали не ги спасуваат, ајде уште едно европско финале на дофат!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Пенал свирна, уште еден во низата непостоечки. Каков глуп судија, до него беше. Па за ова ли се свири пенал бе сељачино една?

Ама сега ќе дојде овој објективниот судија, на форумов, стручњакот, ќе објасни дека всушност имало, ние не сме се разбирале.
Јас? :D
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Коркмаз го извади Кристијан колку толку:)
 
G

Geezer

Гостин


Не бре :)

Правдата ги стигна, ама до кога со вакви очајни арбитражи бе? Не личи. Постојано на Челзи му се случува ова. Ист ваков пенал беше свирнат и со Стеауа во Романија. Што е најтрагично, судијата беше на два метри од Азпиликуета и свирна пенал.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не бре :)

Правдата ги стигна, ама до кога со вакви очајни арбитражи бе? Не личи. Постојано на Челзи му се случува ова. Ист ваков пенал беше свирнат и со Стеауа во Романија. Што е најтрагично, судијата беше на два метри од Азпиликуета и свирна пенал.
Јас си реков да не сум ,оти некни ти објаснував со продолжението :) . Не ја гледав утакмицата ќе ги видам Хајлатсите
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.296
Поени од реакции
65.226
Голот од непостоечки корнер ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Заслужена победа на Фенер, подобри беа :)
Искрено посакувам Фенер да го повтори успехот на Галата од 2000та ама реално тешко покрај Челзи и плус тука е реваншот во Лисабон. Местачи неместачи, многу симпатична екипа ми се:)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
26.217
Искрено посакувам Фенер да го повтори успехот на Галата од 2000та ама реално тешко покрај Челзи и плус тука е реваншот во Лисабон. Местачи неместачи, многу симпатична екипа ми се:)
Мислам дека Бенфика ќе ги победи дома со два гола разлика (2:0, 3:1) и ќе бидат финалисти Португалците.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Пенал свирна, уште еден во низата непостоечки. Каков глуп судија, до него беше. Па за ова ли се свири пенал бе сељачино една?

Ама сега ќе дојде овој објективниот судија, на форумов, стручњакот, ќе објасни дека всушност имало, ние не сме се разбирале.
И јас не се согласувам со голем дел од работите кои Џони Вајсмилер (мислам дека не треба да се зборува за некој кој не знае :D) ги тврди и вели дека се така, ама не мора во секој пост каде станува збор за судска одлука да го споменуваш и воедно да го омаловажуваш. Којзнае дали го интересира што се случило, дали видел што се случило, а веднаш кажуваш дури и што ќе објаснува :).
Повторувам, во начинот на кој ги интерпретира голем дел од случаевите во врска со судиските одлуки и јас не се согласувам, што значи далеку да го бранам или нешто слично...
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.476
Поени од реакции
4.040
Мислам дека Бенфика ќе ги победи дома со два гола разлика (2:0, 3:1) и ќе бидат финалисти Португалците.
И јас мислам така на Фенер сега им е суспендиран Вебо и Мехмед Топал така да тешко ќе им биде во Лисабон зошто не мислам дека имаат квалитетни замени.
 
G

Geezer

Гостин
И јас не се согласувам со голем дел од работите кои Џони Вајсмилер (мислам дека не треба да се зборува за некој кој не знае :D) ги тврди и вели дека се така, ама не мора во секој пост каде станува збор за судска одлука да го споменуваш и воедно да го омаловажуваш. Којзнае дали го интересира што се случило, дали видел што се случило, а веднаш кажуваш дури и што ќе објаснува :).
Повторувам, во начинот на кој ги интерпретира голем дел од случаевите во врска со судиските одлуки и јас не се согласувам, што значи далеку да го бранам или нешто слично...


Пријател, ми го отапеа куров во темата за ЛШ за наводна контрадикторност, која појма си нема, така што можам да го спомнам, не е забрането. Чувствата да не му ги повредам?
Затоа што се прави главен стручњак и ги прави сите будали кои коментираат за судиски грешки кои очигледно постојат.
Човекот ја оспоруваше ланската титула на Челзи во ЛШ и тврдеше дека Бенфика биле три класи подобри, па сеа види...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom