UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
доста е со факти за денес да остане некој факт и за другите денови
Факт за утре:
Утре е петок. Овој феномен се случува секои 604800 секунди (!!!) и античките Маји го сметале за среќен ден. Имено на тој ден античките Маји се одбраниле од античките Ирени и затоа овој ден го сметаат за среќен. Копирај го овој статус на 10 места и утре ќе биде твојот најсреќен ден. Доколку го игнорираш ова на комшијата ќе му умре козата.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Фридел човече:pos:,не знаеше кај тера при изведувањево на пеналиве(n).
--- надополнето: 11 април 2013 во 23:47 ---
Фридел човече:pos:,не знаеше кај тера при изведувањево на пеналиве(n).
--- надополнето: 11 април 2013 во 23:47 ---
Фридел човече:pos:,не знаеше кај тера при изведувањево на пеналиве(n).

Што е крив сега човекот ?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.550
Поени од реакции
43.021
Дај бе ви се молам, англичаните секогаш губеле на пенали.. Е како тепаа Манчестер со Челзи во 2008?!? :eek:


И да, за Адебајор уште по залетот се виде оти промашува. Баш сакав лондонско дерби во 1/2 финале.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Јунајтед,Тотенхем. Која е следната англиска екипа што ќе биде елиминрана од Базел? :icon_lol:

П.С. Сега ми текна на постовите при ждребот кога сите беа 100% сигурни дека Тотнем иде даље.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +
H

HoT IcE

Гостин
Челзи втора сезона по ред единствен претставник на Англија во Европски натпреварувања. Респект за Челзи, срам за Англија и нивната фамозна такознавана ПЛ која е најискомерцијализирана лига на свет која последниве 3-4 епизоди опадна драстично во квалитет. ШЕЈМ ОН ЈУ!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Што е крив сега човекот ?
Што е крив сега човекот ?
Па ништо,освен што не се ни трудеше да се фрли,си легнуваше сам.Ама ок е,ипак човекот више има и доста године.Настрана тоа што овја тиквариве,не знаеаа еден пенал да изведат како што треба.
--- надополнето: 12 април 2013 во 00:02 ---
Јунајтед,Тотенхем. Која е следната англиска екипа што ќе биде елиминрана од Базел? :icon_lol:

П.С. Сега ми текна на постовите при ждребот кога сите беа 100% сигурни дека Тотнем иде даље.
Вие сте следни бе:D.
--- надополнето: 12 април 2013 во 00:02 ---
Јунајтед,Тотенхем. Која е следната англиска екипа што ќе биде елиминрана од Базел? :icon_lol:

П.С. Сега ми текна на постовите при ждребот кога сите беа 100% сигурни дека Тотнем иде даље.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јаки бе овие Базел.
Јаки? Дали ти гледа некои други Базел што ја не ги гледа овј вечер? Некој Базел од другу лигу? Пошто овија Базел бесва страшно неорганизирана и босонога екипа што имаше довољно среќу да победи против најглуп тим на свет предводен од мастро и сенсеи на клупу Боаш кои растурав без Бејла у састав.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Јунајтед,Тотенхем. Која е следната англиска екипа што ќе биде елиминрана од Базел? :icon_lol:

П.С. Сега ми текна на постовите при ждребот кога сите беа 100% сигурни дека Тотнем иде даље.
chelsea :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Јаки? Дали ти гледа некои други Базел што ја не ги гледа овј вечер? Некој Базел од другу лигу? Пошто овија Базел бесва страшно неорганизирана и босонога екипа што имаше довољно среќу да победи против најглуп тим на свет предводен од мастро и сенсеи на клупу Боаш кои растурав без Бејла у састав.
Јас не гледав никој Базел ова вечер. Ги гледав само последните 3 минути од продолжението и пеналите. Реков дека се јаки само заради то шо го испаднаја Тотенхем, не дека изиграле убо.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.112
Поени од реакции
25.603
Базел е од германскиот дел на Швицарска hence Базел е германска екипа. Suck it english bitches.:icon_lol:
И наши пријатели кои во иднина покрај Шакири ќе ни продаваат многу таленти :)

Базел ќе не одмазди за ланското финале :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom