UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.101
Поени од реакции
17.916
Може некој да даде линк од пеналите сношти?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.853
Поени од реакции
63.600
Далеко е Базел од екипу која е кадарна да освои ЛЕ. Немав ни организацију, нити довољно фудбалско знање за такво нешто, овај победа овј вечер беше тотално на среќу, колко им беше неповржана игра, и колко грешке имасва тој немаше број, среќа што грешке на Тотенхем бева почести и поголеми.
Не су бш толко лоши, сс Зенит изиграва цело полувреме сс играча мање, и не примива гол...
Одличан натпревар одиграва и у Лондон...

Само што мислу дека ги е доста, у много наврата ги среќа послужи, и редно е да си испаднев...
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
UEFA Тема за јазици сезона 2012/2013.
Да парафразирам од една сцена од еден филм што никад не запамтив како се вика....`Па во Кина колку се паметни ,дури како деца знаат да читаат и пишуваат кинески!` :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.744
2 прста кој мислеше дека црното копито ќе промаши.


Чим почнат онака со нозете да сецкаат при залет 80% промашуваат.

Инаку двојките сосема очекувано.

Ќе беше одлично доколку АВБ беше тренер да речиме во НБА :D При секој поен онака ќе лудуваше и ќе скокаше. Или пак тренер на Федерер да речиме :LOL:

 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.218
Поени од реакции
8.055
Крвтa да му ја е**м на Кристијан за ова:mad:. Па мал ли ти е гол од 7 и кусур метри бе па да го бараш осмиот метар со шут бе гомно едно циганско:mad:
 
H

HoT IcE

Гостин
Крвтa да му ја е**м на Кристијан за ова:mad:. Па мал ли ти е гол од 7 и кусур метри бе па да го бараш осмиот метар со шут бе гомно едно циганско:mad:
Аман бе, ќе ја фатиш, уште едно полувреме има. Што да прави човекот што е глуп.
 
G

Geezer

Гостин
Aко не победи Фенер, на овој Барони ќе му ги откорнат јајацата и приврзок од нив ќе направат Турциве.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Играме јако, само и така да продолжиме и да клајме уште некој гол :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.218
Поени од реакции
8.055
Аман бе, ќе ја фатиш, уште едно полувреме има. Што да прави човекот што е глуп.
Пенал утнат признавам само ако голманот ти процени страна и ти ја фати. Секој ваков смешен шут во статива, покрај гол, над гол, ме вади од кожа. Од толкав гол статива да погодиш бе:facepalm:. Па уште се држеше за глава демек има нешто во неа!!!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.099
Поени од реакции
25.554
Пенал утнат признавам само ако голманот ти процени страна и ти ја фати. Секој ваков смешен шут во статива, покрај гол, над гол, ме вади од кожа. Од толкав гол статива да погодиш бе:facepalm:. Па уште се држеше за глава демек има нешто во неа!!!
Типот плачеше бе
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ајјјјјјјјјјјјј, забига Шраф :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom