UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.333
За разлика од претходниот пат кога одеа и со 3 бода сега ни 4 бода нема да бидат доволни за понатака од третопласираните.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.113
Поени од реакции
1.206
Доста Кинески спонзори на првенството, Тик Ток, Али Пеј, Хисенсе ТВ, Виво телефони.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
27
Поени од реакции
22
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.058
Поени од реакции
9.584
Интересен системов на ЕП. По резултатите вчера 1/8 финале обезбедија и Англија, Чешка, Шведска и Франција, без да излезат на терен во последното коло.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.158
Поени од реакции
14.222
Како беше она што му кажал Милер на Госенс.
Играш во Серија А, затоа не можеш да истрчаш повеќе од 60 минути.
Вицкаст човек тој Милер да си ибе векот.

 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.098
Поени од реакции
13.392
Како беше она што му кажал Милер на Госенс.
Играш во Серија А, затоа не можеш да истрчаш повеќе од 60 минути.
Вицкаст човек тој Милер да си ибе векот.

МВП се дава за истрчани минути на утакмица?
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.856
Поени од реакции
23.995
Ииииии го имаме победникот. Господинот Станислав Черчесов.
Погледнете како искусно едно-од-друго ги отвори флашите. Коперациски.
Гарант е преискусен отварач на пиво со заби, со упаљач и вака флаша од флаша. Седи пред продавница, дере пиво. Дома гарант коле свиња и јаде чварки и црвено вино. Го мрси бркот.
Сигурно произведува ракија у подрум.

Класично вриење. Ќе тибам Роналдо.

Види му фаца бе хахаха, овој дере кисело зеле директно од бурето. Со рака.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.932
Поени од реакции
32.248
Види му фаца бе хахаха, овој дере кисело зеле директно од бурето. Со рака.
И никад не користи прибор за јадење туку јаде исклучиво со раце. Вели, така му е послатко.
Не се брише ниту пак мие после јадење туку фино лепо ги оближува прстите.

Отвара пиво со заби, става прст у него да пукне, го надигнува и пие пола, ждрига, пали цигара, чечкалица у зуби, цокче.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.495
Боо Џонтра, оф топикуу. :D

Баш изненадија Данциве вчера со голеадата. Очекував некоја мртвача од 1:0 за нив.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.508
Поени од реакции
16.706
Ииииии го имаме победникот. Господинот Станислав Черчесов.
Погледнете како искусно едно-од-друго ги отвори флашите. Коперациски.
Гарант е преискусен отварач на пиво со заби, со упаљач и вака флаша од флаша. Седи пред продавница, дере пиво. Дома гарант коле свиња и јаде чварки и црвено вино. Го мрси бркот.
Сигурно произведува ракија у подрум.

Класично вриење. Ќе тибам Роналдо.

Аууу господин пре свега. Прав домаќин. Редовен посетител на бувљак вторник и петок, со него можеш да разговараш на тема корона и вакцини, прскање од авионите, геополитика, знае колку сода има во Скопското, а колку во Златен Даб, може да ти помогне при избор на добар тример и косилица за трева, едноставно лик што ќе ти се најде во добро и во лошо.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.932
Поени од реакции
32.248
Аууу господин пре свега. Прав домаќин. Редовен посетител на бувљак вторник и петок, со него можеш да разговараш на тема корона и вакцини, прскање од авионите, геополитика, знае колку сода има во Скопското, а колку во Златен Даб, може да ти помогне при избор на добар тример и косилица за трева, едноставно лик што ќе ти се најде во добро и во лошо.
Вози Лада Самара со јамболија на седиштата, така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom