UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
12 декември 2010
Мислења
7.604
Поени од реакции
6.931
Нема лесен пат тука, секој секого можи да победи, видовме Унгарија како ја намачи и Франција и Германија.
Не ја потценувајте Шведска, како герилци се во одбраната а и нападот не им е лош.
Така е, не треба да се потценува одбраната на Шведска на чело со Линдлоф ака ајс мен кој со поглед ти ја заледува крвта…
Унгарците ептен беа понесени од публика и секоја чест си изгинаа
Сега највеќе се потценува Белгија некако додека пред првенствово први фаворити беа според многумина


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.611
Поени од реакции
4.535
Зошто сите веќе го отпишавте Велс вс. Данска? :) Па една Финска ги доби, стицај околности со три бода да бидат втори пошто Русија е дно на дното.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.046
Поени од реакции
10.799
Така е, не треба да се потценува одбраната на Шведска на чело со Линдлоф ака ајс мен кој со поглед ти ја заледува крвта…
Унгарците ептен беа понесени од публика и секоја чест си изгинаа
Сега највеќе се потценува Белгија некако додека пред првенствово први фаворити беа според многумина


Sent from my iPhone using Tapatalk
Шо му фали на Линделоф, сосема солидно играл за репрезентацијата од секогаш.
Автоматски споено мислење:

Зошто сите веќе го отпишавте Велс вс. Данска? :) Па една Финска ги доби, стицај околности со три бода да бидат втори пошто Русија е дно на дното.
Да не заборавиме и под кои околности ја добија Финците утакмицата, плус и Финска не е толку лоша репрезентација, втори завршија во квалификациите.
Штета шо го изгубија Ериксен на првенството ќе беа уште поопасни со него во состав ама и вака не се лоши.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.575
Поени од реакции
15.370
"Утеха"

Прегледај го приврзокот 299637

Прегледај го приврзокот 299638

Сеуште тврдам дека момците можеа многу многу повеќе, идеме напред.
Ова е од фановите, ако сме се запнале со гласање можело цел тим на Македонија да го има на ббс, не се палете на клик бејт сајтови :)
 
Член од
19 август 2017
Мислења
237
Поени од реакции
685
Ова е од фановите, ако сме се запнале со гласање можело цел тим на Македонија да го има на ббс, не се палете на клик бејт сајтови :)
Да, првото е од фановите, убаво си пишува на самата слика, само очигледно Англичаните го изгласале (што е ипак некое признание, иако знаеме дека они се палат на играчи од нивната лига).

Второто, од Холандската телевизија, очигледно е од нивниот уредничкиот тим/екипа.

Пак, ќе речам, небитно, и само "утеха", знам дека момците можат повеќе на терен.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
За тие 1-7 у сред Бразил јас 10 милијарди би му дал плата. Само Џерманец го може тоа.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
А за оние 1-2 во сред Германија?
Тоа не беше полуфинале светско првенство во Рио Де Жанеиесесеиро.
Автоматски споено мислење:

Кога ќе најдеме друга репрезентација кога ќе го размонтира БРАЗИЛ у РИО у ПОЛУФИНАЛЕ СП 1-7, ондак ќе праиме друг муабет.
Сеа во моментов се труби .... нема муабет за тоа.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.491
Поени од реакции
50.452
Тоа не беше полуфинале светско првенство во Рио Де Жанеиесесеиро.
Автоматски споено мислење:

Кога ќе најдеме друга репрезентација кога ќе го размонтира БРАЗИЛ у РИО у ПОЛУФИНАЛЕ СП 1-7, ондак ќе праиме друг муабет.
Сеа во моментов се труби .... нема муабет за тоа.
И оние 6-0 од Шпанија во Лига на нации не се срам, пошто не беше полуфинале?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.063
Поени од реакции
26.511

Kajgana Shop

На врв Bottom