UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Ај некој што го разбира начинот на извлекување ако може да објасни зошто Јунајтед не можеше да иде у група Ц, па директно го ставија кај ПСЖ, а после Сити го ставоја у Ц кај Порто? Ми нема логика Јунајтед да не смее у Ц да биде, а Сити да смее. Јунајтед и Сити беа последни од втор шешир, а Ц и Х група останати слободни.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ај некој што го разбира начинот на извлекување ако може да објасни зошто Јунајтед не можеше да иде у група Ц, па директно го ставија кај ПСЖ, а после Сити го ставоја у Ц кај Порто? Ми нема логика Јунајтед да не смее у Ц да биде, а Сити да смее. Јунајтед и Сити беа последни од втор шешир, а Ц и Х група останати слободни.
Затоа што не сакаат Јунајтед и Ливерпул во ист ден да ги ставаат, заради гледаност.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Ај некој што го разбира начинот на извлекување ако може да објасни зошто Јунајтед не можеше да иде у група Ц, па директно го ставија кај ПСЖ, а после Сити го ставоја у Ц кај Порто? Ми нема логика Јунајтед да не смее у Ц да биде, а Сити да смее. Јунајтед и Сити беа последни од втор шешир, а Ц и Х група останати слободни.
Moreover, for associations with two or more teams, teams were paired in order to split them into two sets of four groups (A–D, E–H) for maximum television coverage. The following pairings were announced by UEFA after the group stage teams were confirmed:

A Bayern Munich and Borussia Dortmund
B Sevilla and Atlético Madrid
C Real Madrid and Barcelona
D Liverpool and Manchester United
E Juventus and Inter Milan
F Paris Saint-Germain and Marseille
G Zenit Saint Petersburg and Lokomotiv Moscow
H Manchester City and Chelsea
I Shakhtar Donetsk and Dynamo Kyiv
J RB Leipzig and Borussia Mönchengladbach
K Lazio and Atalanta

Поделени беа да мора да играат во различни денови овие екипи за максимум преноси на ТВ

Пошто Ливерпул беше во групата Д, немаше шанса Јунајтед да биде во групите од А до Ц т.е. да играат во исти ден

А како ги бираат не знам, или е рандом или федерациите/тв станиците бираат
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај некој што го разбира начинот на извлекување ако може да објасни зошто Јунајтед не можеше да иде у група Ц, па директно го ставија кај ПСЖ, а после Сити го ставоја у Ц кај Порто? Ми нема логика Јунајтед да не смее у Ц да биде, а Сити да смее. Јунајтед и Сити беа последни од втор шешир, а Ц и Х група останати слободни.
Поради ТВ правата не може Ливерпул и МЈ да се во ист ден.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ќе се привикнеш, време треба. Исто како што после 30 години пост ти требаше време да се привикнеш на идејата дека освоивте титула во ПЛ.
Немам против да се привикнам на двете работи :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
@ob1 @ElNinho @SanIker @Dani
Дали сте спремни бабани за два пати сезонава да јадете Рехехехехеал? Ако сте спремни признавам дека нема да ве замарам и само Рехехеал ќе добиете. Ок и Зихихихииихидан.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
@ob1 @ElNinho @SanIker @Dani
Дали сте спремни бабани за два пати сезонава да јадете Рехехехехеал? Ако сте спремни признавам дека нема да ве замарам и само Рехехеал ќе добиете. Ок и Зихихихииихидан.
Бабуш ќе ни пуштите една колку да поминеме група па догодина ќе се најде некое ново лево бекче за кај вас. :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Бабуш ќе ни пуштите една колку да поминеме група па догодина ќе се најде некое ново лево бекче за кај вас. :icon_lol:
Не сте во позиција да нудите лево бекче. Се знае каде игра најдоброто лево бекче кое кошта 41 милион евра.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
@ob1 @ElNinho @SanIker @Dani
Дали сте спремни бабани за два пати сезонава да јадете Рехехехехеал? Ако сте спремни признавам дека нема да ве замарам и само Рехехеал ќе добиете. Ок и Зихихихииихидан.
Сам себе Контехехехе ќе си пишеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom