UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.639
Поени од реакции
10.770
Ливерпул има 5 порази (така иде зборот) во последни 2 години, 90% од противниците играат бункер ама Клоп не знаел против таква тактика.
Добро бе, се ежи некој друг од глупостиве на Бургунди?
Мене искрено ко личност која прати/гледа фудбал ми се повраќа кога ќе сфатам дека седи некаде на кафе со друштво и се убедува со другари и мисли дека е во право. Да би бил за Манчестер, ваљда би те мразел повеќе од Чомбе.
Пеја обиди се малце да ги скриеш фрустрациите кон мене, не знам како да те сматрам за сериозна особа кога коментираш со ваков речник. Со таков став не можеш да бидеш авторитет тука, со тоа само вриштат фрустрациите од тебе. Глеј тоа не го експонирај насекаде, луѓево почнуваат да го гледаат тоа па и лајкчиња не добиваш веќе ко порано. Али ај може некој ќе се смилува па пак ќе ти стави.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.172
Поени од реакции
74.445
Утакмиците одложени за Јули и Август
Не разбирам дојче, наводно тоа пишува на твитот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
566
Поени од реакции
718
А Бензема има најмалку пенали од сите при врвот.
Надреално потценет играч. Надреално.

Прегледај го приврзокот 242190
Бензема, долги години беше дрво, кружеше штос дека Перез има некаков долг кон него(коцкарски или порно снимка :pos:) па затоа овој игра во прв состав! Сега сезона две пркна малку, заборавивте све!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.029
Поени од реакции
3.678
Утакмиците одложени за Јули и Август
Не разбирам дојче, наводно тоа пишува на твитот.
Да, планираат ЛШ и ЛЕ да се доиграат во јули или август.
Инаку и баражите за ЕП се одложени пак. Најверојатно ќе се играат на почеток на септември.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.853
Поени од реакции
3.813
Ова е официјална одлука ? Затоа што викаа дека денес одлука треба да донесат а на нет не можам нигде да најдам официјално соопштение.
Ама изгледа ќе се доигра, не се многу натпревари, плус до тогаш би требало во повеќе земји да е средена ситуацијава.
Е сега како ќе се одрази оваа долга пауза врз екипите ...
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.524
Поени од реакции
42.423
Ова е официјална одлука ? Затоа што викаа дека денес одлука треба да донесат а на нет не можам нигде да најдам официјално соопштение.
Ама изгледа ќе се доигра, не се многу натпревари, плус до тогаш би требало во повеќе земји да е средена ситуацијава.
Е сега како ќе се одрази оваа долга пауза врз екипите ...
On competition matters:

  • All national team matches for men and women due to be played in June 2020 are postponed until further notice. This includes the play-off matches for UEFA EURO 2020 and qualifying matches for UEFA Women's EURO 2021
  • All other UEFA competition matches, including the centralised international friendly matches, remain postponed until further notice.
  • The deadlines related to all 2020/21 UEFA club competitions are postponed until further notice, in particular as regards the admission process and the registration of players. UEFA will set new deadlines in due course.
On club licensing and financial fair play matters:

The Executive Committee reiterated its full commitment to club licensing and Financial Fair Play and agreed that the current exceptional circumstances necessitate some specific interventions to facilitate the work of member associations and clubs.

It supports the proposal to give member associations more time to complete the club licensing process, until the admission process for next season's UEFA club competitions has been redefined.

As a result of the increasing uncertainty generated by the ongoing extraordinary events, the Executive Committee also decided to suspend the club licensing provisions that relate to the preparation and assessment of clubs' future financial information. This decision applies exclusively for participation in the 2020/21 UEFA club competitions.Одложено е се на неопределено време и ќе има олеснување за ФФП. Ништо за кога и дали ќе се доигрува.
 
На врв Bottom