UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не, не знам што ќе биде, муабетот ми е само дека не е толку едноставно. Тоа и без ситуацијава имаше згуснат распоред и менаџер пекаа (Клоп, Пеп и Роџерс поготово) периодов да се олабават малку играчите, сега уште да немаат пауза и ќе биде бродолом.

Решение мора да се најде, да им одговара на сите а кое ќе биде тоа, ќе видиме.
Ќе видиме... Во секој случај ситуацијата е ептен зезната. Ептен ќе биде тешко се да се организира. Плус и не се знае до кога ќе трае ова. Ајде најбитно е ова лудило со вирусот да заврши па за фудбал ќе се најде решение...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Јан Облак драги гледачи, 120 минути не застана од бранење, мене рацете ме здоболија шо го гледав, човекот прави шпринт после вториот гол на Љоренте како Усеин Болт да е, не споменик, стадионот да го прекрстат по него треба.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Јан Облак драги гледачи, 120 минути не застана од бранење, мене рацете ме здоболија шо го гледав, човекот прави шпринт после вториот гол на Љоренте како Усеин Болт да е, не споменик, стадионот да го прекрстат по него треба.
склекови да не правеше?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Јан Облак драги гледачи, 120 минути не застана од бранење, мене рацете ме здоболија шо го гледав, човекот прави шпринт после вториот гол на Љоренте како Усеин Болт да е, не споменик, стадионот да го прекрстат по него треба.
Среќа со раце не зеде да трча па да видиме како се прави шпринт на раце.
Не стадионот, треба авион да крстат по него.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Среќа со раце не зеде да трча па да видиме како се прави шпринт на раце.
Не стадионот, треба авион да крстат по него.
Многу си духовит по темите се надевам и во реалност си така, затоа што им фали на државата интересни ликови како тебе :backa:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.413
Најверојатно фејк е сликата на Халанд каде вика дека Парис е негов град, ама што да очекуваш од циганаријава. Кој и да ги истролал вака, секоја чест.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Hgfdghjgddhjfdfhh....

Бонус:
Штета што ги нема во ЛШ :
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
На 27 јуни ќе се игра финалето во ЛШ, ако не се случи зомбиленд до тогаш:)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.844
Поени од реакции
7.631
Ќе се игра, ама на плејстејшн
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ќе беше добро да немаа купи-продај трансфер политика.
Пред некој месец бев у холандија и по некоја случајност еден човек што го познавам работи part time као скаут на младинци за ПСВ. Ги гледавме младите на ПСВ со Рода.

Ме прашува што мислам кој клуб има најбоље академија за произведување играчи, ја нормално викам Ајакс. Ми вика курац, сите така мислат, Ајакс само ги хорда најдобрите младинци од сите холандски клубови на 17-18 години пошто имаат пари и им се може, им дава шанса да се покажат, ако ги бива гледаат да ги продадат по неколку години за огромни суми у Европа, а тие што не ги бива пак ги препродаваат назад.

Младиве деца нормално секад сакаат да играат у Ајакс пошто е етаблирано дека таму имаат највише шанси да мрднат негде, нешто као ние што земаме бугарски пасош му доаѓа :D

Такада не е дека имаат којзнае каква академија сама по себе, колку што имаат финансиска моќ и политика на генерирање пари колку што може поише. Just thought I'd share да се надоврзам на муабетот :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Која лига нема да заврши, нема да пријави учесници за европските натпреварувања, притиска уефа јако :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom