UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Џабе ќе му биде, со две нозе му влезе тука Љоренте...

Редно е малце да се спуштат на земја Ливерпул, во само 2 недели успеаа да си ја усерат цела перфектна полу-сезона :D Многу се улетаа некако... А искраено мислев дека и Триплета ќе освојат...
А добро, штом ти си мислел дека ќе освојат триплете и те разочарале, ондак нека се спуштат на земја :D

Ливерпул игра перфектно веќе нецели две години, едвај на две раце им се бројат поразите (Барса, Сити х 2, Атлетико, Вотфорд). Има уште некој при испаѓање од домашни купови, не ми текнуваат на противниците искрено во моментов.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
А добро, штом ти си мислел дека ќе освојат триплете и те разочарале, ондак нека се спуштат на земја :D

Ливерпул игра перфектно веќе нецели две години, едвај на две раце им се бројат поразите (Барса, Сити х 2, Атлетико, Вотфорд). Има уште некој при испаѓање од домашни купови, не ми текнуваат на противниците искрено во моментов.
Астон Вила и Челзи (и минатата и оваа).
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
А добро, штом ти си мислел дека ќе освојат триплете и те разочарале, ондак нека се спуштат на земја :D

Ливерпул игра перфектно веќе нецели две години, едвај на две раце им се бројат поразите (Барса, Сити х 2, Атлетико, Вотфорд). Има уште некој при испаѓање од домашни купови, не ми текнуваат на противниците искрено во моментов.
Одлично играа на терен. Не ми се свиѓаше само тоа Надвор од терен што се случуваше со фановите а пред се играчите.
Многу почнаа самите играчи да се дигаат у облаци.
Го сакам Ливерпул како клуб. фан сум на Интер и Англиско и Шпанско глеам чисто ради мерак за фудбал. Само сето тоа курчење што го мавнаа им се удри од глава...

А и да не почнуваме со Атлетико колку само лошо се поставија, особено 2 утакмица. Таков пропуст од Клоп не очекував... Јас барем бев разочаран од неговата поставеност во 2ро полувреме.. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Sry вака, ништо лично, ама преку кур веќе со вакви твитер одмаздувања на играчи и клубови.
Мислам дека е невозможно некој да постира нешто како Робертсон , а да нема одговор од некој што ги победил во задњи 12 месеци.
Интересно беше на почеток кога се пецкаа, ама сега се апла досадни.
Ова фудбалерите да ти биле уствари апла досадни луѓе надвор од терен.
Оној Погба па, дал nutmeg на мајка му и син му, цел свет во транс. Милиони споделуваат, мислиш дал некој гол ала Ван Бастен.
Добро сеа не е до толку работата,пример тоа на Погба нема врска со ова, си го начека на пенал тука и си пуцаше :) Утре другиден некој друг ќе го измети Љоренте и така.
Мене ваквите работи ич не ми сметаат, повеќе ме иритира кога ќе се курчат со тие милионите како онај челинџот со Салт Бае, или некој такви безвезни работи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Одлично играа на терен. Не ми се свиѓаше само тоа Надвор од терен што се случуваше со фановите а пред се играчите.
Многу почнаа самите играчи да се дигаат у облаци.
Го сакам Ливерпул како клуб. фан сум на Интер и Англиско и Шпанско глеам чисто ради мерак за фудбал. Само сето тоа курчење што го мавнаа им се удри од глава...

А и да не почнуваме со Атлетико колку само лошо се поставија, особено 2 утакмица. Таков пропуст од Клоп не очекував... Јас барем бев разочаран од неговата поставеност во 2ро полувреме.. :)
Нешто грешка си. Играчите на Ливерпул и при 20 поени разлика во ПЛ немаат ниту една изјава дека освојуваат (еднаш на Мане му клизна во пост меч, па збунето ко дете школарче го погледна Хендерсон).

Фанови како фанови, имаше фина ангедота тука, замарај ти лав во зоолошка од надвор 30 години и кога ќе излезе лавот после 30 години од кафез, барај да биде прибран и да не те брка :)

Тоа со Атлетико е пројдена утакмица. Мене, моја перцепција е дека Клоп одлично си ја постави играта и дека грешка на Адријан и маестралната партија на Облак ја решија втората утакмица, воедно и патникот понатаму. Кажав веднаш, со среќа и нека гураат што подалеку можат, тоа е што е.


Ако се водиш по „изјавата“ на Робертсон дека славеле ко да прошле понатаму во двобојот, само повторува репортерот што кажува (погледни го пост меч интервјуто).

Ако се водиш по изјавата на Клоп welcome to Anfield, тоа е сосема на место кажано затоа што 2 години немаа пораз на домашен терен во ПЛ, тврдина е стадионот. Не дека два месеца се без пораз од кои имаат 7 нерешени 3-3 од 10 тотал утакмици, па изјавата да е неоснован курч.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
"Ливерпул игра перфектно."

Јас разбирам вакви реченици во темите за клубови, ама во тема за лигата на шампиони каде прво Наполи па потоа Атлетико ги исплеска? Што и да си се напила подели со другарчињата.

Sent from my Redmi
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.444
Ако го горат робертсон, ептен се залета со Рој Кин финтици.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Почнаа "corner taken quickly" твитовите да си го зимаат данокот. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
"Ливерпул игра перфектно."

Јас разбирам вакви реченици во темите за клубови, ама во тема за лигата на шампиони каде прво Наполи па потоа Атлетико ги исплеска? Што и да си се напила подели со другарчињата.

Sent from my Redmi
Ако стварно некој се слага дека Ливерпул бил исплескан од Атлетико, ондак не знам што да кажам, некој од нас треба да престане да глеа фудбал.
Автоматски споено мислење:

Почнаа "corner taken quickly" твитовите да си го зимаат данокот. :D
Корнер тејкен квикли ќе биде запишан во историја како мудоња потег на тинејџер против Барса.
Победата на Атлетико ќе биде запишана во историја ко победа на еден тим против друг во ЛШ :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Изјавата на Робертсон по првиот натпревар на Атлетико си го зема данокот, на мапата на интернет хејтот го стави. Вон Англија ретко кој го знаеше дека иако е класа фудбалер се работи за тежок провокатор, после Атлетико, да пише на Твитер и дека коси трева во двор ќе му реплицираат меме хејт глупости.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пак ќе прашам, како може констатација на новинар потврдена од фудбалерот да биде изјава на фудбалерот?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.444
Пак ќе прашам, како може констатација на новинар потврдена од фудбалерот да биде изјава на фудбалерот?
Со оглед на тоа дека вести ради сензационализам се споделуваат од оној дел од кој што одговараат заради hehe мемиња, испадна дека тоа е негова "изјава". Дека сака да провоцира, сака. Дека сака да се покаже како tough guy, и тоа сака, иако ниту има градба, ниту знае како.

Ако сакаш да оставаш таква слика за себе, ке си ги сносиш и последиците што доаѓаат од тие постапки. Никој не го пецка милнер, таа, мане, салах, дури ни ван дајк кој беше со него на тоа интервју...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со оглед на тоа дека вести ради сензационализам се споделуваат од оној дел од кој што одговараат заради hehe мемиња, испадна дека тоа е негова "изјава". Дека сака да провоцира, сака. Дека сака да се покаже како tough guy, и тоа сака, иако ниту има градба, ниту знае како.

Ако сакаш да оставаш таква слика за себе, ке си ги сносиш и последиците што доаѓаат од тие постапки. Никој не го пецка милнер, таа, мане, салах, дури ни ван дајк кој беше со него на тоа интервју...
Да не знаеше како, немаше да им влага под кожа и да го чекаат сите на пенал вака, како сега.
Иначе, дека треба да се носи со последиците, треба, се слагам ама за нешто што го кажал и го направил а не за нешто што не е негова изјава али како што кажа, целата поента на интернетот е да прави хехе меменца а Робертсон во моментов поради „неговата изјава“ е дел од тие мемиња.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom