UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Убав крај на годинешново издание на ЛШ, а? :icon_lol:

Шала на страна сега веројатно ќе се прекине, можеби ќе се доигра во мај, јуни, ако воопшто се среди работата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Eve gi osvesteni so 6000 boda prednost pred City, aktuelni svetski i evropski prvaci, bas gi osvestile Watford i kompanija. :D aj nema veze da ne tupime toa e sto e ide zivot dalje.
Шо пробуваш да ги утешиш нз? Озб мислиш дека англисково (тоа смејуриите европски и светски клупски првенства се заслуга на минатата сезона) освоено од декември им е утеха за потопов шо ги задеси денес? :icon_lol:
Барса катаљон години освојува првенство, ама вакви порази ко Рома и Ливерпул го донесоа пред распад систем клубот.
Не е проблем испаѓањето ко испаѓање, хајпот беше огромен, боли ваков пораз, ако сакаат и 893 премиер лиги нека освојат, бродолом им се деси.
Ќе повторам од петтиот у Ла Лига. Нека бркаат рекорди у Англија :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Eve gi osvesteni so 6000 boda prednost pred City, aktuelni svetski i evropski prvaci, bas gi osvestile Watford i kompanija. :D aj nema veze da ne tupime toa e sto e ide zivot dalje.
Не сакам да го омаловажувам успехот на Ливерпул во лигата, бидејќи изиграа стварно пефектно, ако го задржат нивото до крај и го срушат рекордот на освоени поени само ќе го потврди тоа.

Но, она што им се случи последниве недели им ја намали легендарноста и историскиот значај на сезоната. За нив секогаш ќе биде историска, првата титула во модерната Премиер лига, но по губењето на шансата за непоразена сезона, по елиминациите од ФА Куп и ЛШ, нема да се памти овој успех на Ливерпул како нешто уникатно, нешто на што одма ти текнува кога помислуваш на фудбал, како треблот на Јунајтед 1999, триплете на Интер 2010, Порто на Мурињо до ЛШ, Непобедливите на Арсенал 2004, чудото на Ливерпул во Истанбул 2005, Барса со Чави, Иниеста и Меси кога освоија не знам ни колку титули 5 или 6 во една година.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Па добро, барем Ливерпул не мора да се замараат со тоа дали ќе се прекине сезоната или не, се што можеа да играат изиграа годинава.

Ако поразите имаат ефект врз тимот тоа ќе се види од следната сезона.

Ако ги гледаме овие две сезони на Ливерпул дефинитивно влегуваат во листа на најдобри сезони што ги има одиграно било која екипа, дури мислам фактот што ќе им останат двојни титули за освојување или некои рекорди за бркање ќе ги мотивира само уште повеќе за во следните сезони да им продолжи династијава.

Ова вечерва е победа на Атлетико, а не пораз на Ливерпул. Приказната на Клоп и Пул ќе видиме како ќе тера, ама има потенцијал да продолжи.

Честитки, супер сезона, особено кога на почетокот сите беа со ставот "A be tolku im e silata, lani LSh, izgubena titula vo PL, dosta im e, ne se jaki psihicki za uste edna jaka sezona"

(y)

П.С. Ако се прекине ЛШ сезонава...Ливерпул се уште ќе остане актуелен шампион во ЛШ така да...кој е вистинскиот победник тука??? (атлетико, атлетико е победникот тука)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Исто и напаѓачите да беа обратно ќе беше 6-0 за Атлетико. Just saying.
?

Не разбирам. Демек се изнапромашија 1000 шанси овие од Атлетико напаѓачиве па да беа од Ливерпул 6 гола ќе дадеа?

Поентата ми беше дека голманите беа клучни денеска.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Како шо се ширеше вирусот..така почна и Ливерпул да пропаѓа...нека си еби маајката вирусот ;D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Шо пробуваш да ги утешиш нз? Озб мислиш дека англисково (тоа смејуриите европски и светски клупски првенства се заслуга на минатата сезона) освоено од декември им е утеха за потопов шо ги задеси денес? :icon_lol:
Барса катаљон години освојува првенство, ама вакви порази ко Рома и Ливерпул го донесоа пред распад систем клубот.
Не е проблем испаѓањето ко испаѓање, хајпот беше огромен, боли ваков пораз, ако сакаат и 893 премиер лиги нека освојат, бродолом им се деси.
Ќе повторам од петтиот у Ла Лига. Нека бркаат рекорди у Англија :)
Ne da ne si u pravo brate... Oni imaat mnogu pogolem pritisok za PL otkolku za LS veruvaj :) Ne vikam deka im e drago sto ispadnaa ili deka gi boli kur, ama ovaa sezona prasaj kogo sakas sto naviva za niv ili bilo kako e povrzan so niv ke ti kaze deka titula vo PL bi menjal za site tituli na svetot. Barsa osvoila milion tituli poslednive 15tina godini, zatoa Liverpul ne osvoile nisto i zatoa im e prebitna PL titulata. Lani osvoija LS, im trgna vozot da recam i eve sega ke ja osvojat tolku posakuvanata PL posle 31 godina post. Ne e kraj na svetot ako ispadnale od LS, narocito sto izigraa dobar mec i dominiraa denes 90 i kusur minuti. Drug e slucajot so Barsa, ona se raspagjase i so Roma i so Pul i ne postoese na terenot.

Liverpul denes igrase sampionski i nema sto mnogu da im se zameri, nemaa i srekja i toa e toa.
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
238
Поени од реакции
257
За разлика од некои си обезбедивме титула уште во јануари, а лани освоимве ЛШ и Супер и сеа зимава светски куп.
А овие денес несакајќи шо не тепаа со “стратегот“ симеоне стигнале до финале и ниту еднаш не освоиле.. знам дека е тажно, ама нека се порадуваат.
Ние верувајте не сме ич разочарани имаа повеќе од доволно среќа да не изгубат 3-4 : 0 и тоа е тоа... нека си се радуваат како да осовиле ЛШ пошто никогаш нема да можат тоа да го сторат, барем ќе имаат да се фалат дек победиле некогаш европски првак.
Нека им е честито.
Клоп се уби од освојување титули у ливерпоол.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Го обожавам брат ми @Stefan-kobe, на фејсбук мајка ми ебе (пиши и во живо дека го праиш тоа, забораи на форумов) и ме гори секои пола саат а тука се објаснува у мое име, за да докаже нешто за што и јас би сакал да се докажувам (ваљда и би требал). Мој чоек, брат, господин :love::love::love:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Го обожавам брат ми @Stefan-kobe, на фејсбук мајка ми ебе (пиши и во живо дека го праиш тоа, забораи на форумов) и ме гори секои пола саат а тука се објаснува у мое име, за да докаже нешто за што и јас би сакал да се докажувам (ваљда и би требал). Мој чоек, брат, господин :love::love::love:
Da ti ebam majkata. :icon_lol:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Ок, поштено го измочале малиот :kafence:

Што го измочале прв пат проаѓаат осмина финале по 012939 години на толку фрлени миљони и се курчат на 18годишно дете кое ја игра својата прва сезона. Сами си прават како ливерпул да ти е мило да испаднат после такви курчења. Да испаднат наредно коло и нека ораат по нивите во Франција. Мрш ти ебам клубот гнасен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Што го измочале прв пат проаѓаат осмина финале по 012939 години на толку фрлени миљони и се курчат на 18годишно дете кое ја игра својата прва сезона. Сами си прават како ливерпул да ти е мило да испаднат после такви курчења. Да испаднат наредно коло и нека ораат по нивите во Франција. Мрш ти ебам клубот гнасен.
И јас не ги сакам ич, ама кога можел тој да ги трола, можат и тие да му вратат, ништо лошо, чиста заебанција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom