UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.967
Поени од реакции
84.427
Која зверотиња е момаков...

Де Лауреантис прошлото лето не сакаше ни да чуе понуди за Кулибали... Челзи нудеа 65 за него. Ѕвер е црнецов, кај него нема дуел игра, однапред помири се дека си ја загубил топката.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па брат, Ливерпул покажа преголема почит во секој поглед, видеа праеше за Ѕвезда, сега играчите и Клоп имаа закачено амблеми ко што веќе ваљда знаеш за паднатите борци на Србија во Втора сфецка мислам (?!) и балканецот ќе ти пее фак ју Ливерпул :ROFLMAO:
Клуб како клуб ги удостои исто така со достоинствен пречек, е сега навијачи не се клуб и тука е друга работа, незнам колку си запознаен со дешавања во навијачкиот свет ама фак ју ливерпул ти е исто како свирење кога е во нив топка, сигурен сум дека и ливерпуловите навијачи првата утакмкца имале пцовки скандирани, али само да ти доловам со тоа што енглезите се секогаш трофеј во навијачкиот свет посебно во источно европските земји не прочитав никаде да имаше да има повредено некој енглез, немаше погрдни транспаренти, немаше паднати застави, немаше вознемирувања пред хотел во кои биле сместени навијачи, примера ради... Келнови наебаа, друго на звездашки форум еден од воѓите на трибина 9бјаснуваше како заслужуваат респект ливерпул импрема нив нетреба да се однесува како према псж платениците...мислам ми ја сфаќаш поентата.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431
Де Лауреантис прошлото лето не сакаше ни да чуе понуди за Кулибали... Челзи нудеа 65 за него. Ѕвер е црнецов, кај него нема дуел игра, однапред помири се дека си ја загубил топката.
Се збори дека летово пак понудиле Челзи над 80 милиони и пак одби. А и он мислам имаше кажано дека имало ептен голема понуда од англиски клуб. Ако не се лажам скоро потпиша и нов договор, така да не мрда од таму.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Клуб како клуб ги удостои исто така со достоинствен пречек, е сега навијачи не се клуб и тука е друга работа, незнам колку си запознаен со дешавања во навијачкиот свет ама фак ју ливерпул ти е исто како свирење кога е во нив топка, сигурен сум дека и ливерпуловите навијачи првата утакмкца имале пцовки скандирани, али само да ти доловам со тоа што енглезите се секогаш трофеј во навијачкиот свет посебно во источно европските земји не прочитав никаде да имаше да има повредено некој енглез, немаше погрдни транспаренти, немаше паднати застави, немаше вознемирувања пред хотел во кои биле сместени навијачи, примера ради... Келнови наебаа, друго на звездашки форум еден од воѓите на трибина 9бјаснуваше како заслужуваат респект ливерпул импрема нив нетреба да се однесува како према псж платениците...мислам ми ја сфаќаш поентата.
Сфаќам, во целост. Верувам дека и Делије (онаа мала, неофицијална бројка што беше на Енфилд) немале никаков проблем.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.396
Поени од реакции
17.010
Инаку Броз од кондицискиот тренер на Хрватска (еден од најдобрите во Европа, спрема тенисери, мма борци итн. ) е наведен како физички фрик, со ненормални физички способности и издржливост. Не биле запамтени такви бројки што тој ги имал остварено на физички тестирања во Хрватската репка до сега. На Светското имаше натпревари со преку еден километар повеќе истрчани од сите други.
И во еминентни европски спортски лаборатории го имаат тестирано, сегде е потврдено истото.
Така да, ваљда го дале во момент после некој спринт, па таков впечаток имаш.
Не не, метов беше вчера едвај трчаше, нон стоп позади играч на Барса беше кога имаа контра овие, ама ете Стефан образложи зошто имал таква партија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Исто така, непаметам ( што незначи дека немало), екипа само со еден странец, нерачунам кој за која репрезентација настапува, туку од 14 играчи кои настапија за Звезда 13 се Срби.[DOUBLEPOST=1541613472][/DOUBLEPOST]Павов'с он фаер... :))
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.398
Поени од реакции
58.284
Брозо е феномен, трча ко Форест Гамп. Пред некое коло имаше повреда во прво полувреме и во соблекувална за да не му се олади мускулот возел точак 15 минути па се врати на терен и истрча уште едно полувреме :pos:

Се почувствува мал пад со Барса, малку одмор му треба и ќе се врати во ритам.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.302
Поени од реакции
21.755
Можеби се срами. Еве јас ќе објавам нешто за него, а и општо. :D
Пишав бе тука су вие во Бундес слабо. Али неможе секој да игра против Великани како Ајакс и АЕК.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Клуб како клуб ги удостои исто така со достоинствен пречек, е сега навијачи не се клуб и тука е друга работа, незнам колку си запознаен со дешавања во навијачкиот свет ама фак ју ливерпул ти е исто како свирење кога е во нив топка, сигурен сум дека и ливерпуловите навијачи првата утакмкца имале пцовки скандирани, али само да ти доловам со тоа што енглезите се секогаш трофеј во навијачкиот свет посебно во источно европските земји не прочитав никаде да имаше да има повредено некој енглез, немаше погрдни транспаренти, немаше паднати застави, немаше вознемирувања пред хотел во кои биле сместени навијачи, примера ради... Келнови наебаа, друго на звездашки форум еден од воѓите на трибина 9бјаснуваше како заслужуваат респект ливерпул импрема нив нетреба да се однесува како према псж платениците...мислам ми ја сфаќаш поентата.
КОлку ми е смешно ова ПСЖ платениците:pos:..а добро во Ливерпул за што играат играчите?..за ќебапи?....ПСЖ е исто така тим со историја и традиција и не се од вчера па ваков дисреспект да добиваат..еден Роналдињо играше таму пред да стани мегастар
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Значи Јунајтед со пораз вечерва ќе им посакаме добредојде во ЛЕ
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
КОлку ми е смешно ова ПСЖ платениците:pos:..а добро во Ливерпул за што играат играчите?..за ќебапи?....ПСЖ е исто така тим со историја и традиција и не се од вчера па ваков дисреспект да добиваат..еден Роналдињо играше таму пред да стани мегастар
Не ми беше муабет за традиција, мада и тука е дискутабилно за да се споредува со Ливерпул, Ливерпул има душа што луѓето ке ги подржуваат секогаш и да испаднат во друга лига тие таму ке се, додека ПСЖ арапот да излезе ке се борат за опстанок и на прсти ке има навијачи нивни, примера ради Глазгов Ренџерс 4 лига пун стадион, луѓето живеат за клуб, мислам дека ке ми ја сфатиш поентата.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.416
Поени од реакции
42.477
Дома играат со Јунајтед може и со нерешено да бидат втори
da ali muabetot mi e deka seuste se favoriti junajted, kolku i da se losi sezonava, valensija se daleku polosi od niv, nisto ne igraat godinava, a neznam na koja osnova vikas deka so nereseno se vtori, koga sega u momentov bod se pred junajted, so nereseno doma ke treba da gi pobedat i juve gosti, zasto junajted doma igra so jang bojs.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom