UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Мене Брозович ми е најјак лик моменално. Илјада топки изгуби на средина ама најјако од се беше шо и исто толку одзеде Шо сакаше праеше лудакот, овој да ја среди главата играчиште ќе стани ама џабе, го гледам вчера едвај трча а 35 минута, воздух не можеше да земи, само профе Ортега и Чоло за оваа будала има да го надмаши Модрич фан плус имате за Брозгара Интераши


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.345
Поени од реакции
108.659
Не може да разбере народов дека Барса, Баерн, Реал и Манчестер не се тимови кои пуштаат утакмици, нарочито во ЛШ. Меси како бесен брка рекорди и голови ама да, ќе земе ќе им пушта на Тотенхем и компанија за да прошле групи, нема проблем.[DOUBLEPOST=1541593600][/DOUBLEPOST]
Мене Брозович ми е најјак лик моменално. Илјада топки изгуби на средина ама најјако од се беше шо и исто толку одзеде Шо сакаше праеше лудакот, овој да ја среди главата играчиште ќе стани ама џабе, го гледам вчера едвај трча а 35 минута, воздух не можеше да земи, само профе Ортега и Чоло за оваа будала има да го надмаши Модрич фан плус имате за Брозгара Интераши


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па немаше душа зашо прегоре периодов, секоја можна утакмица ја изигра и на секоја утакмица е прв по истрчани километри. Спалети ја еба работата зашо не го одмори малку повеќе против Џенова, рано имавме 3-0 водство, требаше да оди надвор накај 60-та минута, а не во 89-та. Таман си е Брозгара, секој меч е се подобар и подобар, созрева со огромна брзина и не се сомневам дека ќе прерасне во играчиште во иднина.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Еден куп пати сме виделе попуштање од страна на Реал, Сити Барса кога не им треба резултат, едноставно лежерно ќе влезат на натпреварот за разлика од другиот тим. Ете ти чист пример вчера, со пола гас играа во Милано оти и нерешен резултат му одговараше, со Депортиво нема да заборам никогаш кога им пуштија бодови за опстанок пред неколку сезони. Се зависи од кој тим ќе ја сака повеќе победата, не можи Барса да биди помотовирана од Тотенхем ако претходно е пласирана во нокаут фаза


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Не може да разбере народов дека Барса, Баерн, Реал и Манчестер не се тимови кои пуштаат утакмици, нарочито во ЛШ. Меси како бесен брка рекорди и голови ама да, ќе земе ќе им пушта на Тотенхем и компанија за да прошле групи, нема проблем.[DOUBLEPOST=1541593600][/DOUBLEPOST]
Па немаше душа зашо прегоре периодов, секоја можна утакмица ја изигра и на секоја утакмица е прв по истрчани километри. Спалети ја еба работата зашо не го одмори малку повеќе против Џенова, рано имавме 3-0 водство, требаше да оди надвор накај 60-та минута, а не во 89-та. Таман си е Брозгара, секој меч е се подобар и подобар, созрева со огромна брзина и не се сомневам дека ќе прерасне во играчиште во иднина.
Шо пари кошта ? Едно време имаше интерес од Атлетико за него како замена за Габи демек ама ништо не испадна, го зедоа Родри и еве го одлично се снаоѓа засега.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.345
Поени од реакции
108.659
Шо пари кошта ? Едно време имаше интерес од Атлетико за него како замена за Габи демек ама ништо не испадна, го зедоа Родри и еве го одлично се снаоѓа засега.


Sent from my iPhone using Tapatalk
60 или 70 милиони мислам дека му е откупната ама не сум сигурен, Урко е по овие работи он нека каже за сигурно. Сега само Шкринијар да го обезбедат со нов договор зашо ќе дојде некое гомно ко Барса и ќе ни го земе за џабе пара. Акни му милјарда откупна клаузула и зз. Мада како што е накурчен и наапан Кинезов за Интер има да ја купи Барса со се Меси хехе.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.990
Поени од реакции
6.300
И да загуби Интер наредно коло од Тотенхем, пак шансите ќе бидат на нивна страна. Ќе им треба победа против ПСВ на домашен терен и Тотенхем да не ја победи Барса.

А Тотенхем единствено може да ја победи Барса на Ноу Камп, ако домаќините се тргнат од теренот.

Инаку @Ron Burgundy од каде сега оваа нагла промена во ставовите за Ливерпул ?

:toe:
Spored mene ne bi trebalo da si dozvolat da zavisat na posledniot natprevar zosto togas ke bidat pod pritisok i poglemi se sansite za greska toest poraz. Najdobro bi bilo da probat vo Anglija ako ne moze pobeda barem nereseno da odigrat, ne se totenhem tolko mnogu jaki pa da ne moze inter da se izbori za edno remi. No ajde ke vidime za 3 nedeli.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Лошо е шо на Тотенхем им се вратија Ериксен и Али и фаќаат ритам полека полека, тешко ќе биди на Вембли ама ако влезат дисциплинирано Интер и одат на резултат ќе падни Тотенхем, само Спалети да не се глупира.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.389
Перформансот на Шкринијар во кратки црти
https://streamable.com/qtksf?fbclid=IwAR2jFNUUJpGHQwoBoDxdnkOO4NTlJkYCtbRMRvvsggfwZ74JrDAVkM_DBYs

Многу лудо одзема топки, ем ти ја зима топката ем ти пушта крв од нога пошо така цврсто влегува, онака ти ја одзема топка и плус трпиш болка. Бесен човек е моето дете Миланче.
Која зверотиња е момаков...

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Јас не гледам ништо бесно на видеото со Шкринијар ама ај, не дека не изигра добра партија, баш напротив дисциплинирано играше ама бесни стартови нигде не видов :) Кулибали е веќе друга приказна, онаков старт ретко се гледа, животно е црното.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Мене Брозович ми е најјак лик моменално. Илјада топки изгуби на средина ама најјако од се беше шо и исто толку одзеде Шо сакаше праеше лудакот, овој да ја среди главата играчиште ќе стани ама џабе, го гледам вчера едвај трча а 35 минута, воздух не можеше да земи

Sent from my iPhone using Tapatalk
Инаку Броз од кондицискиот тренер на Хрватска (еден од најдобрите во Европа, спрема тенисери, мма борци итн. ) е наведен како физички фрик, со ненормални физички способности и издржливост. Не биле запамтени такви бројки што тој ги имал остварено на физички тестирања во Хрватската репка до сега. На Светското имаше натпревари со преку еден километар повеќе истрчани од сите други.
И во еминентни европски спортски лаборатории го имаат тестирано, сегде е потврдено истото.
Така да, ваљда го дале во момент после некој спринт, па таков впечаток имаш.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Само фак ју ливерпул, ако тоа го рачунаш за навредливо скандирање, друго ништо Клоп беше почастен со аплауз
Па брат, Ливерпул покажа преголема почит во секој поглед, видеа праеше за Ѕвезда, сега играчите и Клоп имаа закачено амблеми ко што веќе ваљда знаеш за паднатите борци на Србија во Втора сфецка мислам (?!) и балканецот ќе ти пее фак ју Ливерпул :ROFLMAO:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.186
Поени од реакции
39.909
Фак ју е нешто најмногу што можат да направат да ја изразат благодарноста за Ливерпул
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom