UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.223
Поени од реакции
29.104
Или фанојте на Реал Мадрид кои паѓаа во несвест кога изгубија во Германија, ги поздрави мојот човек биг гејм Саул


Sent from my iPhone using Tapatalk
Реал не игра у тој дуел шо мешаш баби и жаби...attention whore.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
856
Поени од реакции
453
Едно од многубројните изговори на Ливерпул:

"Не им се погодило журчето на сплав, вечерта во понеделникот, па биле деконцентрирани on the match day."

Туку, да не сте виделе некој нивни фан вчеравечер или утрово?
Се зборува дека евентуално може да се појават вечер, околу 11 саат.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
3 years ago, Jurgen Klopp became the Liverpool manager.

In those 3 years he has spent over £400m and has won 0 trophies.

But it's okay, because he gives his players hugs.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2015
Мислења
856
Поени од реакции
453
3 years ago, Jurgen Klopp became the Liverpool manager.

In those 3 years he has spent over £400m and has won 0 trophies.

But it's okay, because he gives his players hugs.
Имаат сличности со Тотенхем.
Можеби не толку по "солените" новодојдени играчи, колку по Топ 6 пласмани и зиро пехарчиња.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.953
Поени од реакции
39.506
Со Клоп Ливерпул тешко да освои нешто, иако е добар менаџер, кога највеќе треба заебува со тактиките. 2-3 финалиња има играно Ливерпул и ги има загубено со него.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Секоја чест за Звезда, стварно заслужија респект за ова. Ни на крај памет не мислев дека имаат шанси да тепаат на Ливерпул. Иако не верувам дека ќе го избегнат последното место во групата, во оваа конкуренција и да останат на овие 4 бода веќе завршија голема работа. Докажаа дека не се ботови како Динамо Загреб или Левски кои служеа само за подобрување на гол разликата на противниците.

За другите мечеви очекувани резултати. Барса пропушти победа, ама и вака не е лошо. По се досега во таа група мислам дека Интер повеќе заслужува 1/8 финале од лондонските кокошки, само да не се лизнат следното коло на Вембли.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.076
Поени од реакции
17.829
И да загуби Интер наредно коло од Тотенхем, пак шансите ќе бидат на нивна страна. Ќе им треба победа против ПСВ на домашен терен и Тотенхем да не ја победи Барса.

А Тотенхем единствено може да ја победи Барса на Ноу Камп, ако домаќините се тргнат од теренот.

Инаку @Ron Burgundy од каде сега оваа нагла промена во ставовите за Ливерпул ?

:toe:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Уште еднаш, секоја чест за Ѕвезда, презаслужена победа. Играчиве на Ливерпул очекуваа да ја добијат на лаганица утакмицава, што е ептен непрофесионално и срамно во секој поглед. @pixa честито, со тебе дискутиравме минатиот пат, после првата утакмица, гледаш дека може да изиграте поквалитетно од онаа селска партија (со шутирање, клоцање и лактање) што ја изигравте на Енфилд? :) Ко две различни екипи да излегоа на терен во двата натпревари.
Ипак мислам дека си грешка за лактањето, на Енфилд уште пред почеток се усраа играчите читај ги само изјавите , утакмицата беше изгубена уште пред почеток, додека овде влегоа без респект према противникот и изиграа машки и овде имаше лактање и груби стартови и од едни и од други но ипак тоа е фудбал, а и реално атмосферата на Енфилд и Маракана е два различни света, имав впечаток дека првите 15 минути играчите на Ливерпул неможеа да се соземат, искочи изјава на Дегенек каде објаснува како Милнер му кажаал дека ова во негова кариера го нема видено... друго моите изиграа машки како што кажав без респект од величината на противникот со погодена тактика каде имав чуство дека уште едно полувреме да се игра Ливерпул нема да даде гол, додека на утакмицата со Наполи мислев дека гол виси на конец.
Исто така сакам да кажам за играчите на Ливерпул, друго е во живо кога ги гледаш друго е на ТВ, оној Мане каков старт има и брзина тоа е нешто неверојатно буквално ја зема топката и следната секунда е 2 корака во предност према противникот, но играчот кој мене ме фасцинира од Ливерпул е Милнер, човекот беше на секој дел од теренот, приметив игра и со лева и со десна, одлична перцепција, физички преспремен.
Друго, Клоп господин е мал збор за него, гестот со цветот што го носеше е нешто што во денешно време ретко на кого ке му текне, а плус Германец дава респект на Српски војници, како што кажав Господин е премногу мал збор, капа долу мајсторе.
За атмосферата и самите видовте што се дешаваше, ретки се стадионите во денешно време во европа како во Београд.[DOUBLEPOST=1541584573][/DOUBLEPOST]
хахахаха
Не ми е ниво да се спуштам на оној куртонгрин, не ни пак очекувам да ме цитира сигурно синоќа дожиевеал слободен пад во депресија , кога ке ми текне само како сереше тука дека на бод ке сме останале и ме цитираше со неговиот очоболен сарказам, ми у Куманово викамо „ кој га ебе“ :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ипак мислам дека си грешка за лактањето, на Енфилд уште пред почеток се усраа играчите читај ги само изјавите , утакмицата беше изгубена уште пред почеток, додека овде влегоа без респект према противникот и изиграа машки и овде имаше лактање и груби стартови и од едни и од други но ипак тоа е фудбал, а и реално атмосферата на Енфилд и Маракана е два различни света, имав впечаток дека првите 15 минути играчите на Ливерпул неможеа да се соземат, искочи изјава на Дегенек каде објаснува како Милнер му кажаал дека ова во негова кариера го нема видено... друго моите изиграа машки како што кажав без респект од величината на противникот со погодена тактика каде имав чуство дека уште едно полувреме да се игра Ливерпул нема да даде гол, додека на утакмицата со Наполи мислев дека гол виси на конец.
Исто така сакам да кажам за играчите на Ливерпул, друго е во живо кога ги гледаш друго е на ТВ, оној Мане каков старт има и брзина тоа е нешто неверојатно буквално ја зема топката и следната секунда е 2 корака во предност према противникот, но играчот кој мене ме фасцинира од Ливерпул е Милнер, човекот беше на секој дел од теренот, приметив игра и со лева и со десна, одлична перцепција, физички преспремен.
Друго, Клоп господин е мал збор за него, гестот со цветот што го носеше е нешто што во денешно време ретко на кого ке му текне, а плус Германец дава респект на Српски војници, како што кажав Господин е премногу мал збор, капа долу мајсторе.
За атмосферата и самите видовте што се дешаваше, ретки се стадионите во денешно време во европа како во Београд.[DOUBLEPOST=1541584573][/DOUBLEPOST]
хахахаха
Не ми е ниво да се спуштам на оној куртонгрин, не ни пак очекувам да ме цитира сигурно синоќа дожиевеал слободен пад во депресија , кога ке ми текне само како сереше тука дека на бод ке сме останале и ме цитираше со неговиот очоболен сарказам, ми у Куманово викамо „ кој га ебе“ :)
Golem cekor napred, namesto da se raduvate deka peevte i se druzevte, moze da se izraduvate i deka pobedivte.

Inaku, cestitki, ova e veke navistina golem rezultat.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.014
Поени од реакции
25.391
Кај е тој фанот на Дортмунд да пише нешто?:D
Можеби се срами. Еве јас ќе објавам нешто за него, а и општо. :D

23 - @PSV have blocked more shots than any other team this Champions League campaign (23, among which 5 in the first half against Spurs today). Wall.
4 - @ClubBrugge have scored four goals in a Champions League match for the first time in their history. Quartet.
69 - Only Crvena Zvezda (75) have faced more shots in the first three matchdays of this Champions League season than PSV (69). Struggle.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.212
Перформансот на Шкринијар во кратки црти
https://streamable.com/qtksf?fbclid=IwAR2jFNUUJpGHQwoBoDxdnkOO4NTlJkYCtbRMRvvsggfwZ74JrDAVkM_DBYs

Многу лудо одзема топки, ем ти ја зима топката ем ти пушта крв од нога пошо така цврсто влегува, онака ти ја одзема топка и плус трпиш болка. Бесен човек е моето дете Миланче.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Golem cekor napred, namesto da se raduvate deka peevte i se druzevte, moze da se izraduvate i deka pobedivte.

Inaku, cestitki, ova e veke navistina golem rezultat.
Ти си бато дно дна бија, место да се покриеш и да ќутиш ти се појавуеш на овуј тему, иди боље тамо бистри политика со партиски ботови на оваа тема ти се испосраа у уста.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Перформансот на Шкринијар во кратки црти
https://streamable.com/qtksf?fbclid=IwAR2jFNUUJpGHQwoBoDxdnkOO4NTlJkYCtbRMRvvsggfwZ74JrDAVkM_DBYs

Многу лудо одзема топки, ем ти ја зима топката ем ти пушта крв од нога пошо така цврсто влегува, онака ти ја одзема топка и плус трпиш болка. Бесен човек е моето дете Миланче.
dddddd.gif
 
M

Macedon1um

Гостин
И да загуби Интер наредно коло од Тотенхем, пак шансите ќе бидат на нивна страна. Ќе им треба победа против ПСВ на домашен терен и Тотенхем да не ја победи Барса.

А Тотенхем единствено може да ја победи Барса на Ноу Камп, ако домаќините се тргнат од теренот.
Зошто не би можел да ја победи ? Барселона во следното коло против ПСВ ќе си го загарантира првото место во групата па на последната утакмица комотно може да излезе со втора постава, и така таа недела пред утакмицата со Тотенхем ќе треба да изиграат 3 утакмици во една недела - две во лига и една во копа дел реј.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom