UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
vo nikoj univerzum ne e De Bryne apgrejdovana verzija na Kaka, sut i dribling dosta poslab edino vo pas e podobar
Тое мое мислење..најсличен е во стилот на Кака...вака ако ги раздвојам по параметри Кака беше само побрз на контри/полуконтри и подобар пласиран шут..а Де Брујне има шут како сабја..во ногата е експлозија и од место вади силен шут....тој што има играно фудбал знај колку е тешко од место да извадиш топ шут(како Меси,Дибала и Роналдо пред 5-6 години) и по тоа се гледа колку силен играч е...плус пасојте и визијата што ги има Де Брујне се нереални..исто како дома да си имаш џојстик и ти да го командуваш....чудо од фудбалер
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ми се повраќа кога ке прочитам демек Тотенхем без пари стигнал до кај што стигнал, демек играчите што ги плаќаат играат за вреќа компири и кромид па после утакмица ги препродаваат на пазар, а па ми се присерува кога ке видам играч како прави трансфер и почне да се лигави како имал фамилија и со трансферот ја обезбедил фамилијата, како во Тотенхем , Ајакс играат за минималец па не ја обезбедиле, а и ретки се фудбалерите што играат по Србија, Хрватска, Полска, Чешка, Словачка цел живот и материјално пропаднале, а не пак Ајакс и Тотенхем.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ако, убо. Во 1/4 финале ФА куп арно им беше на Сити во отсуство на ВАР.
Тhis!

Голот на Агуеро чист офсајд, нема што да се аргументира.
За голот на Љоренте има простор за дискусија но не можеше со сигурност да се утврди дали ја удри со рака а и да ја удри раката му беше прилепена на телото што by the books не се суди.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Џабе паламудите 5 страни уназад. Тренериште е Покетино. А Челзи, Сити и ПСЖ се пластични екипи. Со таа разлика што на првиве им се трефна да земат ЛШ, а другиве ќе почекаат уште некоја година :icon_lol:
Да постоеше ВАР и goal line technology кога доминираше Челзи, ќе имаа три :(



Иначе не сум му ни јас фан на Пеп, ама лесно е да се критикува без да се земе во предвид дека играа во три натпреварувања сеуште и дека не може на секој натпревар да земе да го вади најдобриот тим и да одат со сите сили во напад. Оправдано во првиот натпревар извади послаб тим и не играше ништо. Доволно беше да извади нерешено или минимален пораз, знаејќи дека може да да ги добијат дома. Е сега откако поминаа натпреварите може му се удри од глава, ама најлесно е по натпреварите да се каже тоа. Да не направеше Лапорт две грешки во првите десет минути, сигурен сум дека лесно ќе го добиеа натпреварот и ќе си продолжеа понатаму.
Исто и за Сане, наместо кој требаше да го стартува вчера? Бернардо кој им е меѓу најдобрите играчи сезонава и направи отсуството на Де Брујн да не се осети толку?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако Тотенхем некако освои ЛШ треба цел век да ги честат ПСВ, Лондон и Ајндховен да станат збратимени градови, а секој играч да биде обврзан да потроши некое милионче за производи од Филипс. :D
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Низ каков микс од емоции имаат поминато вечерва навивачите на Сити и на Тотенхем :cujte: и двете страни треба боледување од недела дена да си земат :pos: агонија - среќа - агонија периодично низ 90 минути.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да постоеше ВАР и goal line technology кога доминираше Челзи, ќе имаа три :(



Иначе не сум му ни јас фан на Пеп, ама лесно е да се критикува без да се земе во предвид дека играа во три натпреварувања сеуште и дека не може на секој натпревар да земе да го вади најдобриот тим и да одат со сите сили во напад. Оправдано во првиот натпревар извади послаб тим и не играше ништо. Доволно беше да извади нерешено или минимален пораз, знаејќи дека може да да ги добијат дома. Е сега откако поминаа натпреварите може му се удри од глава, ама најлесно е по натпреварите да се каже тоа. Да не направеше Лапорт две грешки во првите десет минути, сигурен сум дека лесно ќе го добиеа натпреварот и ќе си продолжеа понатаму.
Исто и за Сане, наместо кој требаше да го стартува вчера? Бернардо кој им е меѓу најдобрите играчи сезонава и направи отсуството на Де Брујн да не се осети толку?
Кој кур го тераше да малтретира нисколигаши со пун состав и да им полни мрежа, со по 7-8-9 парчиња?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Многу лесна титула за Барса. Ливерпул паѓа, а ќе падне и Тотенхем во финалето.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Ќе земат кокошките пошто мудро избегнав да се кладам со @Mondonico пред ждрепката за 1/8 финале во Декември и ги ускратив од еден голем малер. :cool: (затоа ги убив во ПЛ темата)

Кога веќе те тагирав иначе, шо прајме со кафаната? :P
До тебе зависи, преземи иницијатива пред да застари делото :D

Кајгана донпертиза моуд он: Барса ќе се прошета до титулата, какви противници им останаа сите да се соберат пола тим не може да се склопи :kafence:

Моуд офф сега: Ајакс-Тотенхем ќе биде многу јака утакмица, ама мислам дека холанѓаниве имаат предност. Покажаа ептен голем капацитет за натпревар и за разлика од Тотенхем кој помина и со мала доза на среќа и поклопени коцки, Ајакс ги шамараше противниците како стигне. Иако не мора да значи тоа ништо, сепак на две утакмици гледам мала предност за нив.

Барса-Ливерпул би требало да биде тешка утакмица, притисокот ќе биде на страна на Ливерпул, а овие другите го имаат Меси кој се растура сезонава. Тешко за претпоставка, ама ако се анализира исто во две утакмици, пак предност има Барса поради нивната способност дури и да умртват игра кога треба, нешто со што Ливерпул не располага и ќе му биде тешко да игра против истото.

После постот за Ајакс-Јуве на кој пола кајгана кариера направи во лајкови :pos::pos: (иако дел со мене се согласија тогаш, ама сеир си е сеир) се надевам дека нема да ме демантираат сега двојкиве, иако намерно сум поумерен :place:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom