UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Треба да се поставиме максимално добро у одбрана за да поминеме со Ливерпул. И ако го иаме Меси и Суарез, мислам дека тие имаат за нијанса покомплетен напад од нас, пред се у контри и полуконтри. Средината секако е на наша страна, а во одбраните сме тука некаде.
Најбитно ќе биде да не примиме гол на Камп Ноу, ма да мислам тоа дека не е возможно. После тоа притисокот ќе биде на нивна страна во лигата и се може да се деси.
Реално шансите се 50-50.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.403
Треба да се поставиме максимално добро у одбрана за да поминеме со Ливерпул. И ако го иаме Меси и Суарез, мислам дека тие имаат за нијанса покомплетен напад од нас, пред се у контри и полуконтри. Средината секако е на наша страна, а во одбраните сме тука некаде.
Најбитно ќе биде да не примиме гол на Камп Ноу, ма да мислам тоа дека не е возможно. После тоа притисокот ќе биде на нивна страна во лигата и се може да се деси.
Реално шансите се 50-50.
https://www.oddschecker.com/football/champions-league/barcelona-v-liverpool/to-qualify

Еве ги реалните шанси.

Значи некои си 65-35
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Ми се повраќа кога ке прочитам демек Тотенхем без пари стигнал до кај што стигнал, демек играчите што ги плаќаат играат за вреќа компири и кромид па после утакмица ги препродаваат на пазар, а па ми се присерува кога ке видам играч како прави трансфер и почне да се лигави како имал фамилија и со трансферот ја обезбедил фамилијата, како во Тотенхем , Ајакс играат за минималец па не ја обезбедиле, а и ретки се фудбалерите што играат по Србија, Хрватска, Полска, Чешка, Словачка цел живот и материјално пропаднале, а не пак Ајакс и Тотенхем.
Битно твоја звезда се бахати сс паре паднати од небо :)[DOUBLEPOST=1555584631][/DOUBLEPOST]Иначе кога ја спомнувате среќата и Тотенхем зошто никој не спомна дека играа без најдобриот играч во реваншот?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Како е притисокот кај Ливерпул во двомечов со Барса? Двете екипи имаат голем императив пред нив, во најмала рака на исто ниво е притисокот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Сон имал Ивановиќ момент. Некој германски репортер му кажал дека е суспендиран за првиот меч од полуфиналето, не ни знаел дека нема да игра. Ouch.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Како е притисокот кај Ливерпул во двомечов со Барса? Двете екипи имаат голем императив пред нив, во најмала рака на исто ниво е притисокот.
Двете екипи по квалитет се тука негде. Двете екипи имаат утакмици во домашното 2-3дена пред утакмиците во ЛШ. Баселона има +9 бода предност, Ливерпул е +2 со коло повеќе. Барселона може да излезе со втор тим на тие две утакмици од лигата и да киксне не е страшно. Ливерпул тешко дека ќе си дозволат два пати големи ротации во лигата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Некоја страна да не знаете за стрим преку vlc да сњ гледа,ставаа до пред некој месец на reddit страната но нема повеќе.
На footybite има секогаш ХД стримови. Ко тие на редит шо беа.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
Дали јас сум единствен кој мисли дека подобро е реваншот да го играш во гости? Заради правилото "гол в гости", мислам дека поголема предност има екипата која гостува на реваншот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дали јас сум единствен кој мисли дека подобро е реваншот да го играш во гости? Заради правилото "гол в гости", мислам дека поголема предност има екипата која гостува на реваншот.
Ako prvata doma ne uspees da pobedis, vtorata tekma u gosti moras da igras mnogu otvoreno.. taka da posekako vtorata doma e podobra varijanta..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Како е притисокот кај Ливерпул во двомечов со Барса? Двете екипи имаат голем императив пред нив, во најмала рака на исто ниво е притисокот.
Барса е поискусна и подрска екипа од Ливерпул. Не играат во грч, немаат потреба некому да докажуваат ништо. Од друга страна Ливерпул (овој тим конкретно) нема ништо освоено и има повеќе притисок. Иста е ситуацијата и со Јуве, Сити и ПСЖ. Притисокот кај овие екипи е многу поголем од оној што го имаат Барса, Реал и Баерн.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.981
Поени од реакции
6.187
До тебе зависи, преземи иницијатива пред да застари делото :D

Кајгана донпертиза моуд он: Барса ќе се прошета до титулата, какви противници им останаа сите да се соберат пола тим не може да се склопи :kafence:

Моуд офф сега: Ајакс-Тотенхем ќе биде многу јака утакмица, ама мислам дека холанѓаниве имаат предност. Покажаа ептен голем капацитет за натпревар и за разлика од Тотенхем кој помина и со мала доза на среќа и поклопени коцки, Ајакс ги шамараше противниците како стигне. Иако не мора да значи тоа ништо, сепак на две утакмици гледам мала предност за нив.

Барса-Ливерпул би требало да биде тешка утакмица, притисокот ќе биде на страна на Ливерпул, а овие другите го имаат Меси кој се растура сезонава. Тешко за претпоставка, ама ако се анализира исто во две утакмици, пак предност има Барса поради нивната способност дури и да умртват игра кога треба, нешто со што Ливерпул не располага и ќе му биде тешко да игра против истото.

После постот за Ајакс-Јуве на кој пола кајгана кариера направи во лајкови :pos::pos: (иако дел со мене се согласија тогаш, ама сеир си е сеир) се надевам дека нема да ме демантираат сега двојкиве, иако намерно сум поумерен :place:.
Го имаме големиот дноперт за спорт, фудбалскиот гуру и општиот познавач на се и сешто Трибијани, за правење лајкови и градење форумса кариера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom