UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.602
Поени од реакции
79.132
Заклучок
Ливерпул ке биде тоа шо беше Реал лани :icon_lol:
Тоа што сакам јас е едно, мислам дека Барса е број еден фаворит, одма позади нив е Пул.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
631
Поени од реакции
867
Тотнем со Ајакс е ланскиот дуел на Рома и Ливерпул а Ливерпул Барса е ланскиот на Реал и Баерн.
Како си ги подредил еј...
Тотенхем / Рома
Ајакс / Ливерпул
Ливерпул / Реал
Барселона / Баерн

Тактички нема што :cool::D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.602
Поени од реакции
79.132
Како си ги подредил еј...
Тотенхем / Рома
Ајакс / Ливерпул
Ливерпул / Реал
Барселона / Баерн

Тактички нема што :cool::D
Не алудирав на тоа ама да се надеваме дека така ќе испадне :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.105
Поени од реакции
2.202
Каков нереален играч е Де Брујне:cuc:..со секој натпревар импресионира ..апгрејдована верзија на некогашниот Кака...брзина,пас,шут,дриблинг,контрола..чудесија од фудбалер
vo nikoj univerzum ne e De Bryne apgrejdovana verzija na Kaka, sut i dribling dosta poslab edino vo pas e podobar
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
631
Поени од реакции
867
Вечерва толку сакав Сити да пројде , кога дадоа за 5 - 3 гол урлав ко Баерн да дале гол.
Ебати среќата Пеп , како издржува секоја сезона алал да му е.

Иако ми е драг Ливерпул и заслужуваат ама нека си ја земат ПЛ , АЈАКС е новиот Лестер во ЛШ.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.697
Поени од реакции
14.875
Каков нереален играч е Де Брујне:cuc:..со секој натпревар импресионира ..апгрејдована верзија на некогашниот Кака...брзина,пас,шут,дриблинг,контрола..чудесија од фудбалер

Џониевка, намали со дрогата
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
kolku vlozil liverpool poslednive sezoni znaete 0 ete tolku vlozi ,dvata najdobri igraci gi prodadoja za 240 milooni i za isti pari donesoja drugi igraci ,t ham potrosi 0 isto, ni prodade ni kupe igraci taka da klop i poketino se kvit vo trosenje pari ,mozime da kazime koj pacer e pep so miljarda ulozeni vo igraci ne moze da namirisa finale vo ls kraj, odnosno PLASTIKA se topat na golemi mecevi toa e ,koa se igra na enfild ke vidite 54 000 salovi krenati vo racete i site peat never walk alone ,gleas siti im dale gazdite plavi najloncinja da maftaat
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
733
Поени од реакции
803
Samo neka prekinat i na LFC i na Barca fanovite pogotovo vtorive so toa kako im bila sigurna titulata. Pa ako posle toa lani sto go srknaa na Olimpico i ludive utakmici od vcera i denes mislite deka u fudbalot stalno tepa podobriot na hartija i iminjata, mn ste se zaebale. Navivam za Ajax ili Totenham vo finale, koj i da pomine ponataka. Sekoja cest, muda do kolena.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.383
Поени од реакции
2.346
kolku vlozil liverpool poslednive sezoni znaete 0 ete tolku vlozi ,dvata najdobri igraci gi prodadoja za 240 milooni i za isti pari donesoja drugi igraci ,t ham potrosi 0 isto, ni prodade ni kupe igraci taka da klop i poketino se kvit vo trosenje pari ,mozime da kazime koj pacer e pep so miljarda ulozeni vo igraci ne moze da namirisa finale vo ls kraj, odnosno PLASTIKA se topat na golemi mecevi toa e ,koa se igra na enfild ke vidite 54 000 salovi krenati vo racete i site peat never walk alone ,gleas siti im dale gazdite plavi najloncinja da maftaat
Liverpool имаат потршоено 400m на трансфери последниве 4 сезони...
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.602
Поени од реакции
79.132
Samo neka prekinat i na LFC i na Barca fanovite pogotovo vtorive so toa kako im bila sigurna titulata. Pa ako posle toa lani sto go srknaa na Olimpico i ludive utakmici od vcera i denes mislite deka u fudbalot stalno tepa podobriot na hartija i iminjata, mn ste se zaebale. Navivam za Ajax ili Totenham vo finale, koj i da pomine ponataka. Sekoja cest, muda do kolena.
Не се сите такви али да, ги има оние кои мислат дека работата е завршена. Дебилна работа, реално.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.058
Поени од реакции
184.757
kolku vlozil liverpool poslednive sezoni znaete 0 ete tolku vlozi ,dvata najdobri igraci gi prodadoja za 240 milooni i za isti pari donesoja drugi igraci ,t ham potrosi 0 isto, ni prodade ni kupe igraci taka da klop i poketino se kvit vo trosenje pari ,mozime da kazime koj pacer e pep so miljarda ulozeni vo igraci ne moze da namirisa finale vo ls kraj, odnosno PLASTIKA se topat na golemi mecevi toa e ,koa se igra na enfild ke vidite 54 000 salovi krenati vo racete i site peat never walk alone ,gleas siti im dale gazdite plavi najloncinja da maftaat
Кој црн квит човече, последни трансфери на Тотенхем им беа Давинсон и Лукас пред две сезони. Три преодни рока играч немаат купено.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
Кој црн квит човече, последни трансфери на Тотенхем им беа Давинсон и Лукас пред две сезони. Три преодни рока играч немаат купено.
ni prodadeno[DOUBLEPOST=1555544678][/DOUBLEPOST]
Liverpool имаат потршоено 400m на трансфери последниве 4 сезони...
isto tolku i prodadoja
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.058
Поени од реакции
184.757
Сакаш да кажеш поголема или еднаква трагедија е што Ливерпул го продаде Кутињо кога веќе не ни зависеше толку од него од тоа што Тотенхем се немаат засилено од преклани?
Секоја чест за Ливерпул ама баш ме интересира колку од тимовиве би можеле да се држат година ипол без било каков трансфер да ја подобри екипата.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.806
Поени од реакции
5.035
Ajax A vs Ajax B во полуфинале. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.310
Поени од реакции
40.616
kolku vlozil liverpool poslednive sezoni znaete 0 ete tolku vlozi ,dvata najdobri igraci gi prodadoja za 240 milooni i za isti pari donesoja drugi igraci ,t ham potrosi 0 isto, ni prodade ni kupe igraci taka da klop i poketino se kvit vo trosenje pari ,mozime da kazime koj pacer e pep so miljarda ulozeni vo igraci ne moze da namirisa finale vo ls kraj, odnosno PLASTIKA se topat na golemi mecevi toa e ,koa se igra na enfild ke vidite 54 000 salovi krenati vo racete i site peat never walk alone ,gleas siti im dale gazdite plavi najloncinja da maftaat
Koi se tie dvajca?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom