UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.383
Поени од реакции
2.346
Ти си помешал нешто . Таа нула што ја збориш е баланс од продадени/купени играчи
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
pa 0 e tocno nisto ne sum pomesal primer poketino mozese da go prodaj kejn i da kupi so tie pari 3 igraci pa ke bea osvezeni
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.383
Поени од реакции
2.346
pa 0 e tocno nisto ne sum pomesal primer poketino mozese da go prodaj kejn i da kupi so tie pari 3 igraci pa ke bea osvezeni
Па секој тим скоро така прави ќе продадат неколку играчи + пари од профит и ќе земат други играчи. Тоа значи дека сите клубови ништо не потрошиле?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
Па секој тим скоро така прави ќе продадат неколку играчи + пари од профит и ќе земат други играчи. Тоа значи дека сите клубови ништо не потрошиле?
ne e tocno kogo prodade sity jaja ture na 44 g eve edno 6 sezoni samo kupvat
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.058
Поени од реакции
184.759
Затоа што е одличен потег платата на Кејн, патем првиот класа англиски напаѓач по Руни да биде распределена на тројца dross играчи :D само на Кајгана го имам приметено ова, голем дел се опседнати со продај класа играч од твоја екипа, земи тројца со состојба мачка во вреќа, ќе убодеш нешто :D
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
ovoj tim na t ham pocna da se gradi od prodazbata na bale vo real ,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.058
Поени од реакции
184.759
ovoj tim na t ham pocna da se gradi od prodazbata na bale vo real ,
Сакаш да те потсетиме што купи Тотенхем со парите од Балето и Ливерпул со парите од Суарез и како завршија горенаведените ликови?

Пак ќе напоменам секоја чест за работењето на Ливерпул ама ситуациите се далеку од исти.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
skoro isti tie imaat mn soliden i uigran tim 3 sezoni nie menuvame krpime dupki ostanati od minatoto i tn itn
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Ламберт, Бало, Лалана, Маркович, Ловрен и Морено, вака од прва :)
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.636
Поени од реакции
6.425
Ериксен единствено од транферот на Бејл испадна играч, овие ресто ги нема никаде...

Го заборавив и Ламела, кој за овие 5 сезони повремено блескаше...[DOUBLEPOST=1555547074][/DOUBLEPOST]Инаку и од трансферот на Модриќ (40 м.) го купија Лорис
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.374
Поени од реакции
1.820
Покетино е јак тренер.

Сити беше подобар но не помина.

Смешна е споредбава со Ливерпул и Тотенхем.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
pa nesto preprodadoja trampaja vamu tamu od togas pocna da odat nagore i izgradija ekipa
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.048
Поени од реакции
9.579
Џабе паламудите 5 страни уназад. Тренериште е Покетино. А Челзи, Сити и ПСЖ се пластични екипи. Со таа разлика што на првиве им се трефна да земат ЛШ, а другиве ќе почекаат уште некоја година :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom