UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Солари мислам дека мозочен удар доби. Седи смрзнат уште на терен, не знае што му се дешава мисли дека уште играат и дека Реал ќе ја сврти.

Зидан. :place:
Реков јас ќелајцата цела среќа на светот ја имаше, Солари ја потроши на овие три утакмици за сите сезони :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Роналдо си го зема пехарот со него, ама изгледа како да го изгубил по пат некаде :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Давајте предлози за новиот јузер на Џони, до утре може и овој да го избрише :pos:

За пиздарииве у Интер нит Икарди и Ванда нит управата е крива, од кој рече Џони дека се две три класи појаки од Милан глава не дигнаа, а Милан нема пораз 10 утакмице :icon_mrgr:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Frenkie De Jong пред некој ден имаше изјавено дека пред да потпише договор со Барса, управата на Барса му рекле да ги избаци Реал Мадрид :cuc::cuc::cuc:
Френки, Де Лихт, Зиех(ч), па и Нерес(ш) се играчи јаки. Поготово од првиве двајца ќе биде големи играчишта, Де Лихт е капитен на 19/20 години. Ама како изигра Тадиќ денеска, страшно. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.476
Ти мајтап прајш?..деца од 15 години ќе направеле пресврт против екипата што има освоено ЛШ 4 пати во последните 5 години и тоа на нивни терен...научна фантастика е некоја оваа...играчите на Реал колку и да не се мотивирани и да не му се игра сепак во ЛШ ќе влезат посериозно и ќе му кажат на децата кај му е местото,па и плус како што изгубија двапати со ред од Барса ќе излезат мотивирани да се извадат.
Морам пак да го постирам мислењево, и ке му отворам тема, Топ 10 Џониевки.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Mu rekov uste pred nekoj den na ona kopitono nomoregames deka Ajaks ke im zakopa 2 komada na Real, mi se smeese lingurot. Slab e Real sezonava definitivno, ali kapa dole za Ajaks. Tadic nikogas ne mi e jasno kako do sega ne napravi podobra kariera, i vo Sautempton bese odlicen, eve prodolzuva i vo Ajaks da si gazi. Se nadevam deka ke odi vo golem klub posle Ajaks, zasluzuva deckoto. Kakov pregled ima na igrata samo... :cuc::cuc:

Cel tim na Ajaks e pravo osvezuvanje i pozitiva sezonava, posteno igraat, se borat, igraat ubav i direkten fudbal.

Dortmund od druga strana razocaraa do beskraj, preubedliv poraz vo dvomecot, bez postignat gol, evidentno e deka vozot im e trgnat vo provalija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom