UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Пако Алкасер фудбалски бог. Ќути не го стави Гомеш да игра, 99% помалку се нервирам. Туку нешто судијата ептен помогна а? Не дека ќе сменеше нешто освен сам да ја ставеше топката в голот, ама очигледни прекршоци и пенал не досуди. Така е, некој го има Флорентино мафиозо за претседател, некој тој мутавиот што и името му го заборавив, којзнае колку е тепан в школо.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
мтити ѕвер.:pijanco:Се удира во рамото на Игуаин или Игуаин го почеша,а тој се давеше како нездрав.Карпа човек,ама ќумур глуп е.Изведува некои театарски атракции.
нов е уште, не ги има поминато сите часови за глума.....на теорија е уште...пракса слабо...

че го биде за година-две... Они Маскерано го направија одличен глумец, од прав fighter и тепач не па овој да не го спремат :D :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Секоја втора топка нафрлена/шутната кон голот на Јуве беше блокирана.Страшно фрустрирачки,а и многу лошо шутираа Барса.Само шутот од Меси беше удар кон голот.

Јувентус играат многу добро и очекувам да одат финале,а во финале на еден натпревар не може да се предвиди ништо.

Скоро перфектно судеше Кујперс се до крајот,кога очигледен пенал недосуди.:toe: Секако,ништо не менуваше тоа,ама намерна игра беше.Симулирањето го сведе на минимум,алал да му е за тоа.(y)
Бускец сам кога се фрли пред шеснаесетник беше најјак и за малце ќе резултираше со примен гол.

Умтити ѕвер.:pijanco:Се удира во рамото на Игуаин или Игуаин го почеша,а тој се давеше како нездрав.Карпа човек,ама ќумур глуп е.Изведува некои театарски атракции.

Средината на Барса е лоша,одбраната доста слаба.Ако на Баерн му треба ремонт,што да се рече за Барса..Интересно лето во секој случај за двете екипи.:)
Па што да прави бе брат кога игра во барса...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.331
Најмалку може Умтити да се обвини дека глумел или театрално паднал , имаше удар од Игуаин , е сега дали бил силен можеме да нагаѓаме , но факт е дека удар имаше .
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не знам што чекаат фановиве на Јуве, што не го тагнат членот што се изнајаде пред двомечот.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom