UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Znaev deka gol ne dava Barsa koga vo 75 vleze Barzagli baska pocnaa so nafrleni topki da napagjaat.. aloooo kade be so nafrleni topki protiv odbranata na Juve
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Pametno odigrano od alegri gi ostavi bekovite na barsa sloodno da nafrluvat a vo barsa koj e dobar skokac za topki mesi ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Секоја чест и честито 1/2 финале , Барса пикната у шише на сред Камп Ноу.:bravobe:

Зрел Јувентус за титула после долго време , за мене прв фаворит од 4те останати.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Pametno odigrano od alegri gi ostavi bekovite na barsa sloodno da nafrluvat a vo barsa koj e dobar skokac za topki mesi ?
Пако Алкасер фудбалски бог. Ќути не го стави Гомеш да игра, 99% помалку се нервирам. Туку нешто судијата ептен помогна а? Не дека ќе сменеше нешто освен сам да ја ставеше топката в голот, ама очигледни прекршоци и пенал не досуди. Така е, некој го има Флорентино мафиозо за претседател, некој тој мутавиот што и името му го заборавив, којзнае колку е тепан в школо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Позитивно сум изненаден од Јуве и сите сомнежи кој ги имав пред двомечот ми ги расчистија. Браво.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Секоја втора топка нафрлена/шутната кон голот на Јуве беше блокирана.Страшно фрустрирачки,а и многу лошо шутираа Барса.Само шутот од Меси беше удар кон голот.

Јувентус играат многу добро и очекувам да одат финале,а во финале на еден натпревар не може да се предвиди ништо.

Скоро перфектно судеше Кујперс се до крајот,кога очигледен пенал недосуди.:toe: Секако,ништо не менуваше тоа,ама намерна игра беше.Симулирањето го сведе на минимум,алал да му е за тоа.(y)
Бускец сам кога се фрли пред шеснаесетник беше најјак и за малце ќе резултираше со примен гол.

Умтити ѕвер.:pijanco:Се удира во рамото на Игуаин или Игуаин го почеша,а тој се давеше како нездрав.Карпа човек,ама ќумур глуп е.Изведува некои театарски атракции.

Средината на Барса е лоша,одбраната доста слаба.Ако на Баерн му треба ремонт,што да се рече за Барса..Интересно лето во секој случај за двете екипи.:)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Иначе @true blue и @red.devil ,не зборам за враќањето на топката,туку исфрлањето од страна на Барса.Грешка сте ме сфатиле.Цело време тоа го потенцирам.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Нејмар циганот неизмиен ќе трчал како сака низ одбраната на Јуве, рече еден член кој што изгледал едно полувреме на Јувентус во животот, и остана жив:pos:. А убаво викав, ај да ги спомнеше Меси и Суарез па да го сфатевме озбилно ама Нејмар? Озбилно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom