brainticket
Поени од реакции
73

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Слабо на форумов активен си нешто, што имаш нешто вредно за споменување слушнато годинава?
  brainticket
  brainticket
  Обавезно провери:
  Baroness - Yellow & Green
  Änglagård - Viljans öga
  Vintersorg - Orkan
  Dead Can Dance - Anastasis
  Om - Advaitic Songs
  The Flower Kings - Banks of Eden
  Rush - Clockwork Angels
  M
  Гледам прог-рок нешто ау и сакам да те прашам дали знаеш од кај да симнам дискографија на Brainticket?
  РАДА ГА ЦУЦА!!! =)
  brainticket, го сменав мислењето за најдобар албум не е веќе Burst Apart, новиот на Fucked Up - David comes to life е извонреден. Концептуално е рок опера и потсеќа на Husker Du - Zen Arcade (уште еден извонреден албум), но сепак си е уникатен на свој начин и најдобро нешто што го слушнав годинава.

  Препоручуем

  Го имаш на www.mp3crank.coм но само линкот од rapidshare работи
  T
  Ако, ако. Само за убаво да е. :)
  Ајде,да не ја полниме темата со наши муабети,може тука.Јас дознав за неофолкот,откако брат ми ми ги стави Current 93..И после изнасимињав бендови што се слични на нив и така,многу ми се допаѓа,некако мрачно звучи,текстови такви =)
  T
  браво, концерти бе? кај нас ништо, само скам/шит.
  работа, теретана, одмор 2-3 саата, јадење, пиење, скитање, одмор 2-3 саата, работа, теретана, одмор 2-3 саата, јадење, пиење, скитање, одмор 2-3 саата,......
  F
  Абе се собрав со едни дечки...а колку дум од тоа ќе испадне ќе видиме -_-...мсн користиш ?
  F
  Нема да се пропуштат :)) Инаку баш сакав да ги фатам Анатема и Кататониа...али јбг пара јебе.Те прашав за свирење оти сакав да пуштам 1 дум проект, а знаеш оти е тешко да најдеш членови за дум...
  F
  Пер, ти свираше нешто ?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom