The X-Files

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Интересна. Таман да ми попуни време до Game of Thrones S6.

Не им кажувајте на Црноризец и Зоте за серијава, ќе мислат документарец е. :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мене баш првата епизода ми беше јалова со доста лоши дијалози, но тоа и очекував со оглед дека требаше првава епизода да ја искористат да ја поврзат дупката од 14 поминати години, можеше и полошо да биде.
Втората епизода беше одлична, потсетува на класичните митолошки епизоди од оригиналниот серијал.

Штета што Винс Гилиган е премногу зафатен за да биде вклучен во проектов.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја пред некои два месеци ја завршив комплетно и сега нова сезона.:love:
Првата епизода ми се допадна многу, интересни ми беше и овој новиов Тед О Мали е харизматичен лик. Втората е веќе класика и си гази! Многу малце бе 6..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ja sakav drug pristap da imat, nesto ko Prva epizoda.
Sakam da hejtam.

Ama pa... si ima smek pak. Ko guilty pleasure. :kruna:

 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Abe sakam da napisham neshto ubavo, ama ne biva... Edvaj ja cekav, ama ispadna deka ne bilo isto da ja gledas pred desetina godini i sega. Golemo razocaruvanje, na momenti mislev deka se zezaat, ova moze komotno vo zanrot komedija da go stavat. Za zal, toa e. I want to believe.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ова беше срамна епизода. Изгледа оние на почеток надуваните ја правеле. Стар Трек од 1960 година се посериозни и подобри од X-Files 3 епизода во 2016 година.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ме потсеќаше на сериине кои идат на Sy-Fy со чудовишта во гумени костими и лоши ефекти ама пак во исто време ми беше интересна. Парадокс? =/

Втората епизода од овие 3 ми беше најдобра.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Првата засега најдобра, третата најслаба, на мајтап тргнаа. :-D

Sent from my mobile phone
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
WTF..Оваа не им требаше..3 епизода никаква..
 

Shockwave

Decepticon
Член од
12 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
35
Трета епизода е убедување на мулдер дека сеуште пости натприродното, бидејќи самиот претходно кажа дека верува зад целите заебанции што му се дешаваа дека стои владата а не нешто натприродно.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Ocekuev da bidat po povrzani epizodive,prvata vetuvase,vtorata ok,tretata prvite dve minuti i prekinav,sranje od serija,ne trebase ni da ja napravat sezonava,ocekuev edno dejstvo
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Четвртата со многу подобра атмосфера. Вечер петта излага.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Третава епизода човече...една од најслабите епизоди воопшто во некоја серија. Какви мизерија е она? Каква беше првата а каква третата? Разлика небо и земја. Зошто не направија голема приказна која ќе биде поделена на епизоди, како Fringe на пример? Се убаво почна и место да продолжат со conspiracy theory и со новиот лик (Џеф од Комјунити :D ) тие залетаа на друга страна. Каква е четвртата, пак некој сосема друг, изолиран случај истражуваат? o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom