The X-Files

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Серијата е одлична туку сезоната за мене беше катастрофа,очекував многу повеќе.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Дека мн малку епизоди беа.. Да беа 24 епизоди како другите сезони ке беше друга приказна.
Бај д веј убаво што продолжуваат со приказната што се влече од првата сезона..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Супер сезона, ме потсети на детството кога со нетрпене чекав да ги гледам на локалната телевизија.
Мистерија, тероии на заговор, хумор, и што уште не се рецепт за одлична серија.
Критика е само тоа што се 6 епизоди.
Не ми е јасно дали ќе ја продолжат или толку беше???
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.138
Поени од реакции
8.229
Од Fox најавија дека ќе се врати The X-files со нови 10 епизоди уште во април, ама тука не е постирано.

‘The X-Files’ Coming Back Again For New Event Series Next Season

Јас ги немам изгледано новите епизоди од последната десетта сезона, меѓутоа за оние од 90-тите имам замерка, секоја сезона има 20+ епизоди и по извесен период стануваат премногу репетитивни и безидејни. Овие новите, како што напишав не сум ги изгледал, ама се сомневам дека постои некоја значајна разлика споредено со тие од 90-тите. Мојот совет за тие што планираат од почеток да ја гледаат The X-files е да ги гледаат само епизодите од 'alien mythology arc.'. Останатите се filler епизоди и ќе направат многу брзо да ти се здосади целата серија и да ја баталиш целосно. Од 'alien mythology arc.' вкупно се 69 епизоди, вклучувајќи ги и последните две од десеттата сезона. Тука ги имате редоследно сите епизоди од 'alien mythology arc.'.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom