The Walking Dead

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Добра 9 епизода.

Сега гледам дека до 16 епизода ќе идат овие 2 месеци и после пак едно добри 4-5 месеци пауза за последните 8. :place:
Веќе ги има за симнување?
Јас па чекам понеделник, на FOX да ја дадат, не ни проверив торенти :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Веќе ги има за симнување?
Јас па чекам понеделник, на FOX да ја дадат, не ни проверив торенти :)
Исто ко претходно, 7 дена пред тв емитување ја има на АМЦ+. Во недела треба и десета епизода да излезе на торент.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
987
Поени од реакции
503
Најновиве епизоди станаа интересни и причата некако се разви пак па тоа ми скрена пажња да се вратам на серијата. не е толку монотоно зашто комонвелт е добра тематика, а и општо се ближи крај
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Три епизоди Tales of the Walking Dead добри...
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.047
Поени од реакции
36.480
Аууу каква иритирачка серија. Ем фрустрира ем сакаш да догледаш до крај. Оваа Керол преку курац ми е. Во една епизода убива се живо и диво, во наредната се преиспитува и го бара господ со тој попот и за малце ќе ги кошташе глава на сите. Од 1 до 4 сезона беше доста добра серијата, после падна на квалитет премногу.

Порано ја гледав на тв одеше и знам дека стигнав до тој кореецот кога ќе јаде палка по тиквата, натаму не ми е познато. Од рекламите по социјалните мрежи гледам овој Неган у тандем со Рик до крај дотуркале. Најверојатно ќе ја догледам од љубопитност.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.047
Поени од реакции
36.480
Не памтам јас некоја серија да допрела вакво дно, чист инает ме држи да ја гледам 9та сезона. Патетично пробиено дно над сите дна. Изгубена креативност, буквално ја имаат водено у бунар. Од Рик кога го снема и кога се појавија овие новите ликови секоја епизода е копи пасте од претходната.

Другари ми рекоа да издржам до средина на 10та, наводно почнувало да станува интересно во борбата со некој си комонвелт. Ај да видиме дали ќе им пцујам мајки. :LOL:

Се појави една ќелава пичка сеа, ај да видиме дали ќе смени нешто. Иначе точно ли е дека Рик нема воопшто да се појави повеќе? Ако е така да прекинам одма.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.634
Поени од реакции
23.636
Не памтам јас некоја серија да допрела вакво дно, чист инает ме држи да ја гледам 9та сезона. Патетично пробиено дно над сите дна. Изгубена креативност, буквално ја имаат водено у бунар. Од Рик кога го снема и кога се појавија овие новите ликови секоја епизода е копи пасте од претходната.

Другари ми рекоа да издржам до средина на 10та, наводно почнувало да станува интересно во борбата со некој си комонвелт. Ај да видиме дали ќе им пцујам мајки. :LOL:

Се појави една ќелава пичка сеа, ај да видиме дали ќе смени нешто. Иначе точно ли е дека Рик нема воопшто да се појави повеќе? Ако е така да прекинам одма.
Ќелавата пичка :
 

Kajgana Shop

На врв Bottom